Blacha karpiówka – cechy pokrycia dachowego

Blachodachówka karpiówka jest uznawana za najbardziej oryginalną blachodachówkę w Polsce. Arkusze wyposażone są w specjalny rowek kapilarny, dzięki któremu montaż jest bardzo ułatwiony. Blachodachówka idealnie przylega do powierzchni, tworząc elegancko wyglądający dach. Ogromną zaletą blachodachówki karpiówki jest lekkość. Pomimo iż wizualnie imituje pokrycie dachowe z ceramiki, jest o wiele lżejsza. Podobnie jak blacha trapezowa.

Dzięki temu blacha karpiówka idealnie nadaje się na pokrycie dachowe starych budynków, ponieważ nie obciąża zbytnio konstrukcji dachowej. Karpiówkę można położyć na wszystkich rodzajach dachów, które posiadają minimalny kąt nachylenia równy 30 stopni. Blachodachówka typu karpiówka bardzo efektownie wygląda np. na altanach ogrodowych. A może zainteresuje cię także ten artykuł z cennikiem pokryć dachowych?

Dach pokryty karpiówką jest wysoce odporny na działanie wszelkich czynników atmosferycznych. Wszystko to za sprawą grubości blachy oraz dużej zawartości ocynku. Blachodachówka karpiówka jest materiałem jedynym w swoim rodzaju. Jej wysoka jakość idąca w parze z efektownym wyglądem sprawia, że produkt cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród konsumentów. Blachodachówka karpiówka to ciekawa propozycja wśród pokryć dachowych, a do tego nadaje się do różnych rodzajów dachów.

Blachodachówka karpiówka świetnie się sprawdza. Producenci oferują produkt w różnych kolorach i odcieniach.
Blachodachówka karpiówka - opis, producenci, ceny, opinie, porady

Blachodachówka karpiówka – cena modeli wybranych producentów

Blacha karpiówka występuje w kilku kolorach. Najpopularniejsze z nich to czerwone i czarne karpiówki. Blachę można nabyć w arkuszach o wymiarach 1235 mm x 4500 mm x 05 mm. Metr kwadratowy blachy karpiówki waży około 5 kg, natomiast tradycyjna dachówka ceramiczna jest nawet 10 razy cięższa. Okres trwania gwarancji tego typu pokrycia dachowego zależny jest od rodzaju powłoki.

Cena blachodachówki firmy Blach – Pol, będącej wiodącym producentem tego rodzaju pokrycia dachowego, wynosi około 30 zł-35 zł za m2. Na popularnych aukcjach internetowych można znaleźć nieco tańszą blachodachówkę karpiówkę, którą w cenie ok. 28 zł/m2 oferuje producent Dach System. W tym przypadku trzeba jednak osobno dokupić wszelkie akcesoria dachowe. Koszty zakupu blachy karpiówki sięgać mogą nawet ok. 40 zł za m2. Sprawdź także ten artykuł z poradami o blachach na dach.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze wiertarko-wkrętarki

Poznaj najczęściej wybierane modele wiertarko-wkrętarek. Te urządzenia doskonale sprawdzą się przy wielu pracach remontowych i majsterkowaniu. Sprawdź promocyjne ceny!

Blachodachówka karpiówka dostępna jest zazwyczaj w czterech kolorach: ceglastym, brązowym, antracytowym oraz grafitowym. Wiodący producent tego typu pokryć dachowych, firma Blach – Pol, może pochwalić się nie tylko wysokiej klasy blachą karpiówką. W ofercie firmy znajduje się także blacha trapezowa, akcesoria dachowe oraz wiele innych produktów. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź zebrane tutaj artykułu o blachodachówce.

Dach pokryty karpiówką to świetnie rozwiązanie. Wspaniale się sprawdza i bardzo dobrze wygląda, zbiera też dobre opinie.
Blachodachówka karpiówka - opis, producenci, ceny, opinie, porady

Dach pokryty karpiówką – zalety i opinie

Blacha karpiówka jest cenionym rodzajem pokrycia dachowego. Jej największą zaletą jest niezwykła lekkość, doskonałe parametry techniczne oraz oryginalny wygląd. Blachodachówka karpiówka ma zdolność do wkomponowywania się w każdy rodzaj dachu. Budynek pokryty karpiówką wygląda bardzo ekskluzywnie i nowocześnie. Efekt wizualny jest ponadczasowy i bardzo oryginalny.

Opinie konsumentów na temat blachy karpiówki są bardzo pozytywne. Szczególnie korzystna jest cena, która wzmaga zainteresowanie klientów produktem. Przystępna cena, świetne parametry oraz bardzo oryginalny wygląd to największe zalety blachodachówki, na które najczęściej zwracają uwagę klienci. Jeśli interesuje cię ten temat, sprawdź także artykuł z porównaniem blachy trapezowej i dachówki.

Blachodachówka karpiówka jest wyjątkowym pokryciem dachowym. Zastosowanie tego typu blachy na powierzchni dachowej domu, z pewnością nada budynkowi niepowtarzalnego charakteru. Prócz roli, którą spełnia jako solidne pokrycie dachowe, świetnie prezentuje się w każdym przypadku. Dużym atutem jest niska cena, która pozwala sporo zaoszczędzić. Blacha karpiówka jest świetną imitacją dachówki ceramicznej, dlatego często wybierana jest jako alternatywa droższego pokrycia dachowego.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii blachy dachowe