Czym charakteryzuje się blachodachówka płaska?

Blacha płaska na dach jest szwedzką imitacją tradycyjnej dachówki. Wykonuje się ją z powlekanych, stalowych arkuszy. W zależności od materiału, z którego produkowane są blachodachówki, można wymienić blachy stalowe, miedziane, cynkowo-tytanowe oraz aluminiowe. Dachówka płaska doskonale nadaje się na dach nowoczesnych, a także typowo przemysłowych budynków.

Do wyboru mamy produkty pokryte dekoracyjną powłoką lub zwyczajne, pokryte jedynie antykorozyjną warstwą. Wyjątkiem są blachy cynkowo-tytanowe oraz miedziane. Ich powierzchnia nie jest w żaden sposób dodatkowo zabezpieczana, ani nawet wykańczana. Blacha płaska na dach dostępna jest w sprzedaży w postaci arkuszy lub zwojów. To trwałe pokrycie doskonałe na stromy dach. Jeśli zainteresował cię ten temat, sprawdź zebrane w tym miejscu artykuły o blachodachówce.

W zależności od materiału, z jakiego wykonana jest blachodachówka płaska, posiada ona różną grubość. Na przykład blacha stalowa występuje w grubości 0,4 mm, natomiast cynkowo – tytanowa 1,5 mm. Blachodachówkę płaską montuje się na dobrze zaizolowanym, równym i stabilnym podłożu.

Płaska blachodachówka - modele i ceny

Dachówka modułowa (panelowa), a tradycyjne arkusze

Innowacyjne blachodachówki panelowe i modułowe stanowią doskonałe rozwiązanie dla budynków, posiadających skomplikowane dachy. Nie dość, że montaż jest znacznie prostszy, to w dodatku wielkość arkuszy nie stanowi najmniejszego kłopotu. Z łatwością możemy je przetransportować i rozładować, ponieważ pakowane są w paczkach na paletach. A może zainteresuje cię także ten artykuł o blachotrapezie?

Blachodachówka panelowa występuje w długich i wąskich arkuszach. Składa się z pojedynczego lub podwójnego rzędu dachówek. Po ułożeniu stanowią imitację pokrycia dachowego z tradycyjnych dachówek. Montaż blach panelowych jest łatwy, w dodatku ten rodzaj pokrycia jest odporny na różnego rodzaju naprężenia, które występują w konstrukcji dachowej. Maksymalna długość blach panelowych wynosi 4m, a szerokość ok. 30 cm. Niektóre modele zdobione są posypką z kruszywa (np. kwarcowe lub ceramiczne). A może zainteresuje cię także artykuł z cennikiem pokryć dachowych?

Wybierając tradycyjne arkusze blachodachówki, powinniśmy liczyć się z tym, iż trzeba będzie docinać je na dany wymiar. Na dodatek są o wiele bardziej kłopotliwe w transporcie. Dokonując zakupu tradycyjnych arkuszy, musimy znać wymiary całego dachu (w przypadku dachówek modułowych potrzebna jest jedynie ogólna informacja o powierzchni dachu). Skomplikowany kształt dachu powoduje, że należy liczyć się ze sporymi stratami docinanego materiału.

Blachodachówka płaska ładnie się prezentuje na dachu. Jest bardzo nowoczesna, a jej ceny są niższe niż standardowych dachówek.
Blachodachówka płaska - opis, opinie, ceny, wiodący producenci

Ceny produktów wiodących producentów i koszt montażu

Koszty pokryć dachowych są różne. Wszystko zależy od producenta. Wśród wiodących marek na rynku dekarskim można wymienić m.in. Blachy Pruszyński, Ruukki oraz Blachotrapez. I tak na przykład płaska blachodachówka Pruszyński oferuje materiały z 30-letnią gwarancją. Blachodachówka panelowa kosztuje ok. 23 zł - 25 zł/szt. Natomiast jeden arkusz blachodachówki modułowej kosztuje ok. 20 zł. Ceny uzależnione są od pokrycia dachówki. Sprawdź także ten artykuł z poradami o blachach na dach.

Pokrycia dachowe w dobrej cenie

Jeżeli szykujesz się do zakupu blachodachówki, blachy trapezowej, tradycyjnej dachówki lub innego pokrycia dachowego - koniecznie zbierz oferty z przynajmniej kilku źródeł. Dzięki kilku ofertom będziesz mógł wynegocjować lepszą cenę.

Jak to zrobić najłatwiej? Wypełnij ten formularz, a oferty od firm same do Ciebie spłyną.

Sprawdź!

Na dodatek firma Pruszyński oferuje niezbędne akcesoria dachowe do wszystkich modeli blachodachówek. Jest to m.in. blacha dekarska do obróbek, taśmy uszczelniające, gąsiory, wkręty itp. Z kolei firma Ruukki ma w ofercie blachy płaskie w cenie ok. 48 zł/m2. Wytłaczane są nieco droższe. Produkty posiadają 40 lub 50-letnią gwarancję, w zależności od modelu.

Firma Blachotrapez posiada w swojej ofercie unikalną blachodachówkę germania. To produkt, który odznacza się trzema tłoczeniami oraz bardzo wysoką jakością (35 lat gwarancji). Germania prezentuje się bardzo efektownie i nowocześnie. Arkusze posiadają maksymalną długość do 6 m. Cena blachodachówki modułowej waha się w granicach 35 zł – 52 zł/m2, natomiast wersja płaskiej blachodachówki firmy Blachotrapez kosztuje ok. 78 zł – 153 zł za arkusz (1250x2000mm). Koszt uzależniony jest od grubości arkusza. Cena montażu pokrycia dachowego zależna jest w szczególności od powierzchni i kształtu dachu. Zwykle cena montażu blachodachówki oscyluje między 42 zł – 58 zł/m2. Sprawdź także w tym artykule cenę blachodachówki za m2.

Opinie na temat blachodachówki płaskiej

Blacha płaska na dach jest doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy są zwolennikami prostoty. Płaskie pokrycie dachowe jest bardzo eleganckie i nowoczesne. Blachodachówki posiadają praktycznie same pozytywne opinie. W dodatku są jednym z najpopularniejszych pokryć dachowych.

Zaletą blachodachówki jest duża dostępność oraz dobra cena. To sporo tańszy materiał niż zwykła dachówka. Do wyboru jest mnóstwo modeli w różnych kolorach i wzorach. Od klasycznych, po ozdobne. Ważna jest także gwarancja. Zarówno blachodachówka pruszyński, jak i materiały innych firm, odznaczają się min. 30-letnią gwarancją.

Niezwykła lekkość blachodachówki oraz szeroki wybór wśród modeli sprawia, że możemy zmienić wygląd naszego domu w dowolny sposób. Pokrycia dachowe tego typu są doskonałym rozwiązaniem dla skomplikowanych powierzchni dachowych. Dachówka modułowa płaska jest dobrą inwestycją.

ikona podziel się Przekaż dalej