Blachodachówki – rodzaje i opinie

Firma Pruszyński oferuje popularne, a zarazem bardzo ekonomiczne w montażu blachodachówki panelowe (nazywane modułowymi). Tego typu pokrycia dachowe posiadają bardzo pozytywne opinie. Powodem jest szereg zalet, wśród których wyróżnia się prosty montaż, łatwy transport, oryginalne wzornictwo oraz ograniczenie odpadów do minimum.

Produkty posiadają różne powłoki oraz są dostępne w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej. Prócz stonowanych kolorów, można nabyć dachówkę m.in. w kolorze żółtym, zielonym, kremowym, a nawet białym. Do wyboru mamy również rodzaj powierzchni, tj. poliester połysk, mat, gruboziarnisty mat oraz poliuretan. Ta ostatnia dostępna jest w najbardziej ograniczonej kolorystyce.

Jednym z rodzajów pokryć dachowych jest blacha trapezowa. Są to wysoce przetłoczone profile, stanowiące element konstrukcyjny. Najczęściej wykorzystuje się je na bardzo dużych powierzchniach dachowych (budynki przemysłowe, handlowe), ponieważ są bardzo wytrzymałe. Blacha trapezowa występuje zwykle w szarej kolorystyce. Metaliczna powłoka wykonana jest z ocynku lub aluzynku. Dostępne są także panele dachowe na rąbek, produkowane na dowolną długość. Jeśli zainteresował cię ten temat, sprawdź zebrane w tym miejscu artykuły o blachodachówce.

Pruszczyński to producent dobrej jakości blachy na dach i blachodachówek. W ofercie znajdują się najbardziej popularne modele i kolory
Blachodachówka Pruszyński - opinie, ceny, rodzaje, popularne modele i kolory

Ceny wybranych modeli blachodachówki

Blachodachówka Pruszyński występuje w różnych cenach. Ma to związek przede wszystkim z rodzajem powierzchni, jaki wybierzemy. Czy będzie on bardziej klasyczny, czy może zdobiony. Na przykład blachodachówka z efektem połysku będzie kosztowała ok. 30 zł/m2. Cena za metr kwadratowy dachówki w obu rodzajach matu wynosi ok. 32 zł.

Blachodachówka Pruszyński wykonana z powłoki poliuretanowej (PURMAT, PURLAT) kosztuje blisko 40 zł – 44 zł. Najdroższe są blachy powlekane specjalnymi powłokami ochronnymi HPS, gdzie cena za metr kwadratowy wynosi ok. 64 zł – 66 zł. Z kolei panele dachowe kosztują ok. 55 zł/m2. W niektórych modelach cena dotyczy 1 szt. arkusza (15 zł – 22 zł). A może zainteresuje cię także ten artykuł o blachotrapezie?

Firma Pruszyński oferuje także panele dachowe Karo w różnych wymiarach. Cena za arkusz 555 x 555 mm wynosi ok. 14 zł – 18 zł. Na metr kwadratowy potrzeba 3,25 szt. paneli. W ofercie znajdziemy również panele dachowe na rąbek, których ceny wahają się od 37 zł do 53 zł. Najdroższe są panele dachowe na rąbek wykonane z warstwy ochronnej poliuretanu. A może zainteresuje cię także artykuł z cennikiem pokryć dachowych?

Co jeszcze posiada w swojej ofercie firma Blachy Pruszyński?

Firma posiada w swojej ofercie nie tylko blachodachówki, lecz także obróbki blacharskie, podbitki, kominki wentylacyjne, folie dachowe, akcesoria dachowe (np. wkręty, blacha dekarska), płyty warstwowe oraz panele elewacyjne. Wśród usług typu obróbki blacharskie można wymienić np. barierę śniegową, obróbkę przyścienną, kalenicę, wiatrownicę czy rynnę koszową. Sprawdź także ten artykuł z poradami o blachach na dach.

Płyta warstwowa jest materiałem przeznaczonym w szczególności do obudowy obiektów przemysłowych, handlowych oraz rolniczych. Każda płyta warstwowa jest lekka, odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz posiada bardzo dobre właściwości izolacyjne. Podobne zastosowanie posiadają panele elewacyjne, które służą do obudowy budynków przemysłowych, supermarketów oraz magazynów. Dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu nie dość, że chronią budynek, to w dodatku pełnią funkcję ozdobną. Sprawdź także w tym artykule cenę blachodachówki za m2.

Dachy Pruszyński są znane w całym kraju. Z usług oraz produktów firmy korzysta bardzo wielu Polaków. Nic w tym dziwnego, gdyż blachodachówka Pruszyński oraz inne materiały oferowane przez firmę, odznaczają się wysoką jakością. Inwestując więc w dachy Pruszyński, mamy pewność, że dokonaliśmy prawidłowego wyboru. Na dodatek po zakupie blachodachówki otrzymujemy 30-letnią gwarancję produktu. Blachy Pruszyński posiadają w swojej ofercie także akcesoria dachowe.

ikona podziel się Przekaż dalej