Blachotrapez – kilka słów o marce

Firma Blachotrapez istnieje na polskim rynku od 1995 roku, jednak początki jej działalności sięgają roku 1970. Obecnie jest jednym z krajowych liderów produkcji pokryć dachowych oraz elewacji. W ofercie sprzedaży znajduje się między innymi blachodachówka, blacha trapezowa, gont blaszany oraz różnego typu akcesoria dachowe. Od kilku lat spółka Blachotrapez działa także na arenie międzynarodowej. O jej osiągnięciach świadczą liczne certyfikaty i nagrody. Produkty firmy Blachotrapez cieszą się dużą popularnością. Łączą w sobie jakość wykonania oraz atrakcyjną cenę. Poniżej przybliżymy aktualną ofertę handlową. Jeśli planujesz zakup materiałów na dach, oszacować budżet na ten cel pomoże ci ten kalkulator kosztów budowlanych.

Blachotrapez - przegląd oferty handlowej

W ofercie sprzedaży firmy Blachotrapez znajduje się:

Blachodachówka – oferowana w kilkunastu kolorach z powłoką poliestrową, aluminium, Pladur® Eco Protect ThyssenKrupp, oraz Colorcoat HPS2000® Ultra. Dachówki blaszane zachowują lekkość, dzięki czemu nie obciążają nadmiernie więźby dachowej. Waga 1 m2 produktu wynosi ok. 4,5 kg. Daje to duże możliwości zastosowania. W ofercie sprzedaży znajdziemy kilka popularnych modeli blachodachówki, gdzie przeważa blachodachówka modułowa:

 • Talia – to nowość w ofercie sprzedaży. Blachodachówka Talia wyróżnia się ciekawym kształtem i jest dostępna w 27 wersjach kolorystycznych. Jej szerokość całkowita wynosi 1210 mm, a wysokość tłoczenia 30 mm. Dachówki blaszane Talia produkuje się z blachy o grubości 0,5 mm.
 • Germania Simetric – wyróżnia ją potrójne przetłoczenie blachy, które wpływa na zwiększenie sztywności i ułatwia obróbkę plastyczną. Model Germania Simetric cieszy się pozytywnymi opiniami internautów. Jego wzór efektownie imituje wygląd dachówki ceramicznej i jest dostępny w 27 wariantach kolorystycznych. Szerokość całkowita wynosi 1215 mm, a wysokość tłoczenia 25-30 mm.
 • Diament Eco Plus – model posiada dużą szerokością krycia rzeczywistego, wynoszącą 1120 mm na 1200 mm. Wysokość tłoczenia wynosi 14 mm, a grubość blachy ocynkowanej -0,6 mm. Odpowiednikiem tego modelu są dachówki blaszane Diament Plus, dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej.
 • Kinglas i Kinglas Eco Plus – to modele z delikatnym wzorem fali i bogatą paletą kolorów. Elegancko zdobią dach i zapewniają dużą sztywność pokrycia dachu. Model Eco Plus wyróżnia się niższym przetłoczeniem, wynoszącym 14 mm.

Gonty blachopodobne to jeden z najlepszych produktów marki Blachotrapez. Blachotrapez to najlepsze produkty do zabudowania dachu.
Blachotrapez - opinie, oferta i ceny producenta blach dachowych i elewacyjnych

Gonty blachopodobne – to ciekawy rodzaj pokryć dachowych. W ofercie firmy Blachotrapez pojawił się model Janosik, stylizowany na tradycyjne wzornictwo góralskie. Gont blaszany elegancko imituje gonty drewniane, a jednocześnie zapewnia dużą żywotność. Jest lekki i nie obciąża nadmiernie więźby. Z reguły znajduje zastosowanie w góralskiej architekturze, jednak może być także z powodzeniem stosowany w stylowych domach z bali. Gont blaszany Janosik posiada tylko jedną, szarawą barwę.

Pokrycia dachowe w dobrej cenie

Jeżeli szykujesz się do zakupu blachodachówki, blachy trapezowej, tradycyjnej dachówki lub innego pokrycia dachowego - koniecznie zbierz oferty z przynajmniej kilku źródeł. Dzięki kilku ofertom będziesz mógł wynegocjować lepszą cenę.

Jak to zrobić najłatwiej? Wypełnij ten formularz, a oferty od firm same do Ciebie spłyną.

Sprawdź!

Blacha trapezowa – to sztandarowy wyrób firmy Blachotrapez. W ofercie sprzedaży znajdziemy 19 modeli tego produktu. Poniżej przedstawimy blachy trapezowe, które cieszą się najlepszymi opiniami

 • T 18 dach – to blacha trapezowa o szerokości całkowitej 1160 mm i szerokości krycia rzeczywistego 1123 mm. Grubość blachy stalowej może wynosić od 0,5 do 0,75 mm, a blachy ocynkowanej 0,6 mm. Blacha trapezowa modelu T 18 może być stosowana do maksymalnej długości 10 mb.
 • T 35 dach – blacha trapezowa o dużej palecie barw. Jej szerokość całkowita wynosi 1095 mm, a szerokość krycia rzeczywistego 1070 mm. Grubość blachy użytej do produkcji wynosi od 0,5 do 0,75mm. Blachy trapezowe T 35 można stosować do maksymalnej długości 12 mb.
 • T 50 dach – dostępna w szerokości 1098 mm. Szerokość krycia rzeczywistego wynosi 1047 mm. Blachy trapezowe z serii T50 mogą być wykonane z materiału o grubości 0,5 do 1,0 mm. Maksymalna długość to 12 mb.
 • T 35 elewacja – to elewacyjne blachy trapezowe o szerokości 1098 mm. Szerokość krycia rzeczywistego wynosi 1070 mm. Produkt firmy Blachotrapez może być stosowany do maksymalnej długości 12 mb.
 • T 90 elewacja -  wyjątkowo odporne i sztywne blachy trapezowe. Szerokość całkowita wynosi 977 mm, a szerokość krycia rzeczywistego 935 mm. Blacha trapezowa T 90 może posiadać grubość od 0,7 do 1,25 mm. Maksymalna długość wynosi 12 mb.

Panele dachowe i elewacyjne firmy Blachotrapez – posiadają wszechstronne możliwości zastosowania. W aktualnej ofercie sprzedaży znajdziemy blachy na rąbek stojący z zamkiem zatrzaskowym. Tego typu produkty odznaczają się ponadstandardową sztywnością, która umożliwia układanie na łatach bez deskowania połaci dachowej. Specjalnie zaprojektowany zamek zatrzaskowy umożliwia bezproblemowe łączenie poszczególnych elementów pokryciowych. Do montażu nie są potrzebne żadne akcesoria dachowe. Dodatkowym atutem tego rozwiązania okazuje się brak widocznych połączeń, co zwiększa walory dekoracyjne dachu. W sprzedaży znajdziemy dwa rodzaje paneli na rąbek stojący:

 • Retro 38 – szerokość całkowita wynosi 529/315 mm, a szerokość krycia rzeczywistego 498/284 mm. Grubość blachy to 0,5 mm, a wysokość rąbka 0,38 mm. Maksymalna długość arkusza to 8000 mm.
 • Retro 25 – produkt o szerokości całkowitej 554/340/239 mm i szerokości krycia rzeczywistego 521/309/209 mm. Wysokość rąbka to 0,25 mm, a maksymalna długość arkusza 8000 mm. Oba modele paneli posiadają kilkanaście wersji kolorystycznych.

Blachotrapez to marka, która ma bardzo szeroki wybór. Jej produkty są naprawdę najlepszej jakości, zwłaszcza blachówka z posypką świetnie się sprawdza.
Blachotrapez - opinie, oferta i ceny producenta blach dachowych i elewacyjnych

Blachodachówki z posypką – to grupa trwałych i eleganckich pokryć dachowych. W ofercie znajdują się różne modele blachodachówek z posypką. Na uwagę zasługuje między innymi:

 • Blachodachówka z posypką DECRA Octavia – jej wygląd został zainspirowany kształtem dachówki marsylki. Świetnie sprawdza się jako pokrycie dachu lub nadbudówki. Jej waga wynosi 6 kg/m2 Blachodachówka z posypką DECRA Octavia posiada rozstaw łat 370 mm.
 • Blachodachówka z posypką DECRA Clasic – imituje tradycyjne dachówki ceramiczne i odznacza się dużą trwałością. Jej waga wynosi 6,56 kg/m2. Nadaje się do montażu na dachach o kącie nachylenia równym lub większym 120.
 • Blachodachówka z posypką DECRA Elegance – ciekawy model pokrycia dachu o satynowym lub błyszczącym wykończeniu koloru. Odznacza się bardzo niską absorpcją wody oraz niewielką wagą, która wynosi zaledwie 4,5 kg/m2.

Inne produkty w ofercie firmy Blachotrapez

Parapety – w ofercie firmy Blachotrapez znajdziemy też eleganckie parapety z blachy stalowej, powlekanej oraz aluminiowej. Produkty nadają się do montażu przy każdym rodzaju okien. Bogata paleta barw sprawia, że dobierzemy je do specyfiki każdej elewacji budynku. W kolekcji parapetów Blachotrapez znajdziemy modele proste, z przetłoczeniem, proste z fazą oraz z przetłoczeniem i fazą. Wybór zależy wyłącznie od upodobań i potrzeb inwestora.

Ogrodzenia ze sztachet stalowych – to kolejna pozycja w ofercie firmy Blachotrapez. Sztachety stalowe mogą posłużyć do wykonania trwałego, a jednocześnie eleganckiego ogrodzenia wokół budynku. Jego kolor można dopasować do blachodachówki, dzięki czemu kompozycja złączy się w jedną, spójną całość. Sztachety stalowe wyróżniają się łatwym montażem i dużą żywotnością. Tworzone z dobrej jakości stali mogą być wykonane na dowolny wymiar. Istnieje też możliwość wykonania powłoki lakierniczej, która imituje naturalne drewno. Niestety drewnopodobne sztachety stalowe są też rozwiązaniem najdroższym.

Akcesoria dachowe – w ofercie firmy Blachotrapez znajdziemy też liczne akcesoria dachowe, takie jak rynny, okna połaciowe, kominki wentylacyjne, systemy uszczelnień, gwoździe, nity, wkręty, taśmy kalenicowe oraz folie dachowe. Do grupy chętnie wybieranych produktów wymienia się także akcesoria dachowe na obróbki blacharskie.

Zaufanie wśród klientów

Wybierając materiał na pokrycie dachowe, warto zasugerować się opiniami o danym producencie. Firma Blachotrapez posiada pozytywne opinie wśród użytkowników. Wchodzące do obrotu handlowego, nowe modele pokryć dachowych coraz szybciej podbijają rynek. Szczególnym zainteresowaniem i pozytywną opinią cieszą się dachówki blaszane Germania Simetric. Jeśli interesuje cię budowa dachu, z tego artykułu dowiesz się, jakie są koszty wykonania dachu dwuspadowego.

Jak kształtują się ceny produktów Blachotrapez?

Cena jest często kluczowym czynnikiem wpływającym na wybór konkretnego pokrycia dachowego, dlatego prezentujemy cennik najpopularniejszych materiałów firmy Blachotrapez:

 • Blachodachówka Talia – 38,00 do 52,50 zł/m2.
 • Blachodachówka Germania Simetric – 36,25 do 51,53 zł/m2.
 • Blachodachówka Diament Eco Plus – 33,70 do 50,11 zł/m2.
 • Blachodachówka Kinglas – 33,20 do 49,61 zł/m2.
 • Kinglas Eco Plus – 32,30 do 48,60 zł/m2.
 • Gont blaszany Janosik – 60,50 zł/m2.
 • Blacha trapezowa T 35 – 30,76 do 36,07 zł/m2.
 • Blacha trapezowa T 50 – 30,67 do 35,97 zł/m2.
 • Blacha trapezowa T 90 – 40,43 do 73,30 zł/m2.
 • Panele dachowe Retro 38 – 45,69 do 71,18 zł/m2.
 • Panele dachowe Retro 25 – 53,25 do 81,41 zł/m2.
 • Ogrodzenia ze sztachet stalowych – 5,90 do 9,10 zł/mb
 • Dopłata za foliowanie blach – 1,50 zł/m2.

Powyższe ceny pochodzą z cennika 2017 firmy Blachotrapez, zawierają stawkę podatku VAT.

ikona podziel się Przekaż dalej