Cennik Pruszyński 2021 – klasyczna blachodachówka i blachodachówka panelowa

Blachodachówka jest obecnie najpopularniejszym pokryciem dachowym, łączącym w sobie nowoczesną technologię i uniwersalność. Blachy Pruszyński wyróżniają się tutaj długim okresem gwarancyjnym (10 – 15 lat), dobrą jakością wykonania, a także niewielką wagą.

Klasyczna blachodachówka może sprawdzić się zarówno podczas budowy nowych obiektów mieszkalnych, jak i podczas prac remontowych. Będzie dobrym rozwiązaniem na dachy, które nie posiadają masywnej więźby. Jest to związane, które zyskuje przychylne opinie dzięki niewielkiej wadze materiałów pokryciowych. Blachy Pruszyński ważą około 4-7 kg/m2. Dla porównania, dachówka ceramiczna może ważyć około 50 kg/m2, a tradycyjna karpiówka 60 – 70 kg/m2. Co więcej, blachodachówka posiada opinie materiału o wysokiej żywotności, jest produktem odpornym na działanie wilgoci oraz niesprzyjających warunków atmosferycznych. Według producenta, ocynkowane, wykonane na powłoce poliuretanowej blachy Pruszyński mogą przetrwać w dobrym stanie technicznym i wizualnym przez około 40 – 50 lat.

Aby przybliżyć cennik blach, musimy omówić modele dostępne w roku 2021. W ofercie producenta znajdziemy blachy Pruszyński z serii Loara, Ren, Gryf, Optima, Szafir oraz Rubin. Każda grupa produktowa posiada odmienne właściwości, jednak charakteryzuje się uniwersalnością zastosowań. Cennik Pruszyński będzie tu uzależniony od wybranego modelu oraz specyfiki kolorystycznej. Ceny wahają się w przedziale 20 – 35 zł za metr.

Nowością rynkową są blachodachówki Loara i Ren. Łączy je nowoczesny design oraz szeroka paleta kolorystyczsna. Blachodachówka Pruszyński Loara posiada 25 mm wysokości przetłoczenia, 23 mm wysokości profilu oraz 350 mm długości modułu. Nadaje się do większości konstrukcji dachowych, a bogata paleta kolorystyczna umożliwia dopasowanie do dowolnej stylistyki aranżacyjnej. Jak większość modeli blachodachówek Pruszyński, Loara jest dostępna w pięciu wersjach zabezpieczenia. Jest to połyskujący poliester, gruboziarnisty poliester matowy oraz Purmax, Purmat i Purlak w kilku wariantach grubości powłoki. Tego typu blachodachówka Pruszyński jest nadal nowością rynkową, jednak szybko zdobywa pozytywne opinie i może okazać się interesującą propozycją na pokrycie dachowe 2021.

Kolejne interesujące rozwiązanie to blachodachówka panelowa, która od wielu lat zdobywa coraz szersze grono zwolenników i posiada bardzo dobre opinie. Blachodachówka panelowa Pruszyński nadaje się na niemal wszystkie dachy, zapewniając szybki montaż oraz ograniczenie odpadów. Cena za metr produktu będzie uzależniona od modelu pokrycia oraz palety kolorystycznej.

Ciekawostką są blachy Pruszyński wykonane ze stali ocynkowanej galwanicznie. Dla przykładu, modele z serii Ren posiadają długość modułu 350 mm, wagę w zakresie 4,7 kg/m2 oraz wysokość przetłoczenia 30 mm. Produkty nabędziemy w pięciu wariantach zabezpieczenia. Najlepsze efekty osiąga zabezpieczenie Purmat o grubości powłoki 50 µm, Gwarancja estetyczno techniczna na tego typu produkty wynosi 40 – 50 lat, co okazuje się bardzo dobrym wynikiem. Cena za metr blachy panelowej może wynosić około 25 – 40 zł

Trapezowe blachy Pruszyński i dachówki 2021

Cennik Pruszyński zawiera też rozbudowaną ofertę takich produktów jak blacha trapezowa i blachodachówki, które imitują tradycyjną dachówkę ceramiczną. Ceny za metr będą uzależnione od konkretnego modelu, jego parametrów technicznych, koloru oraz specyfiki zabezpieczenia.

Blacha trapezowa to produkt o uniwersalnym zastosowaniu. Nadaje się na dachy i do krycia elewacji. Blachy Pruszyński produkuje się z blach stalowych, ocynkowanych, alucynkowanych oraz powlekanych. W ofercie producenta znajduje się także blacha trapezowa z powlekanego aluminium. Produkty posiadają grubość w zakresie od 0,5 do 1,5 mm, co daje duże możliwości wyboru. Co ciekawe, blacha trapezowa Pruszyński może być dodatkowo perforowana, co ma na celu poprawę właściwości akustycznych w obiektach, w których stosuje się profile trapezowe. Cennik blach na 2021 zawiera duże widełki cenowe. Blacha trapezowa Pruszyński może kosztować około 25 zł (cennik blach ocynkowanych) do ponad 50 zł za metr (cennik blach powlekanych).

Aby w pełni przybliżyć cennik Pruszyński, musimy także wspomnieć o produktach, które imitują klasyczną dachówkę. Jest to rozwiązanie łączące atrakcyjny wygląd, a także stosunkowo niską wagę i szerokie możliwości zastosowania na połaciach dachowych. Produkt nadaje się zarówno na dachy w nowoczesnych, jak i klasycznych budynkach. Dachówki wykonuje się w standardowych długościach modułu od 350 do 400 mm. Wysokość przetłoczenia może wynosić 15 – 20 mm, a wysokość profilu 25 mm. W ofercie producenta znajdziemy wiele wariantów kolorystycznych i pięć opcji zabezpieczenia blachy.

Imitująca klasyczną dachówkę blachodachówka Pruszyński to także atrakcyjne ceny za metr. Ostateczna cena 2021 zależy od wyboru konkretnego modelu, wariantu zabezpieczenia powierzchni, a często także od kolorystyki. Cena za metr materiału imitującego dachówkę ceramiczną może wynosić 25 – 40 zł.

A może podbitka okapu lub akcesoria dachowe Pruszyński?

Cennik Pruszyński zawiera też propozycję podbitek okapu oraz obróbek blacharskich. W aktualnej ofercie sprzedaży znajduje się podbitka TP-7P z perforacją oraz podbitka TP-7 bez perforacji. Wysokość profilu wynosi 7 mm, szerokość użytkowa 1175 mm, a szerokość całkowita 1195 mm. Podbitki okapu Pruszyński nadają się zarówno na dachy wentylowane z membraną (produkty bez perforacji), jak i na dachy z pełnym deskowaniem oraz papą (produkty perforowane). Producent zapewnia 11 wariantów kolorystycznych, dzięki czemu można dopasować podbitkę do specyfiki własnej połaci dachowej. Cena za metr to około 20 – 30 zł.

W ofercie marki Pruszyński odnajdziemy także liczne akcesoria blacharskie. Są to różnego typu wkręty i gwoździe dekarskie, uszczelki i kołnierze uszczelniające, kominki wentylacyjne, bariery śniegowe, a także elementy komunikacji dachowej. Większość tego typu produktów nabędziemy wraz z głównym pokryciem dachowym. Warto przy tym wspomnieć, że akcesoria dachowe Pruszyński posiadają opinie solidnych i dobrze dopasowanych do specyfiki pokryć dachowych. Ceny będą uzależnione od konkretnego modelu oraz rozwiązań dodatkowych.

Sprawdź cennik blachodachówki Pruszyński
Ceny blachodachówki Pruszyński
ikona podziel się Przekaż dalej