Modele dachówki ceramicznej firmy Roben

Dachówka Roben - charakterystyka

Popularna firma Roben posiada w swojej ofercie cztery znane modele dachówek ceramicznych. Jednym z nich jest płaska dachówka angoba Bergamo. Prezentuje się skromnie, a zarazem bardzo nowocześnie. Produkt ten zalecany jest osobom, które posiadają proste i nieskomplikowane połacie dachowe oraz cenią sobie minimalizm i prostotę. Każda dachówka angoba Bergamo waży ok. 3,95 kg. Należy montować ją na dachach o minimalnym nachyleniu równym 25 stopni. Dostępna jest w kolorze szarym matowym oraz antracytowym.

Kolejny model to dachówka zakładkowa Piemont, która posiada charakterystycznie spłaszczony kształt fali. Cechuje ją m.in. duża przesuwność, która umożliwia krycie trudnych miejsc. Dach pokryty takim pokryciem świetnie wygląda w przypadku każdego budynku. Dachówka zakładkowa Piemont dostępna jest w 10 kolorach (czerwona, miedziana, kasztanowa, trentino, rustykalna, jesienny liść, brązowa, tobago, antracytowa i szara). Waga każdej sztuki to ok. 3,97 kg. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o dachówce ceramicznej.

Następny w kolejności jest model dachówki Monzaplus, który wyróżnia się większym rozmiarem niż pozostałe dachówki. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo czasu podczas montażu. Jedna dachówka waży nieco ponad 4 kg. Do wyboru mamy tutaj siedem kolorów (miedziana, kasztanowa, bordowa, maduro, czarna, antracytowa i grafitowa). Ostatnia dachówka ceramiczna Roben o nazwie Bornholm to typowa esówka, która określana jest też jako średzka falista. Ułożona tworzy wspaniały efekt falującego dachu. Dostępna jest w czterech kolorach (czerwona, miedziana, kasztanowa i czarna). Pojedyncza esówka waży ok. 3,92 kg.

Dachówka Roben powinna być wybierana ze względu na kąt nachylenia, a także rodzaj powierzchni, poziom zabezpieczenia przed zabrudzeniami i tym podobne.
Dachówka ceramiczna Roben - opinie, ceny, popularne modele, porady przy wyborze

Opinie konsumentów o dachówce ceramicznej Roben

Przeglądając fora internetowe w poszukiwaniu komentarzy na temat dachówek ceramicznych Roben, trafialiśmy na same pozytywne opinie. Konsumenci podkreślają głównie przystępną cenę produktów Roben oraz szeroki wybór kolorów. Do najbardziej popularnych należy czarna dachówka Roben, która w katalogu nazwana jest tobaco. A może zainteresują cię także artykuły o innych pokryciach dachowych?

Co do rodzaju ceramiki można zaobserwować, że w większości zainteresowaniem cieszy się dachówka Roben glazurowana. Nic dziwnego, w końcu efekt, jaki gwarantuje, jest niewątpliwym atutem tego produktu. Ogromną zaletą firmy jest też dostęp do kompletnego wyposażenia dachu w formie akcesoriów systemowych.

W katalogu znajduje się m.in. dachówka skrajna prawa i lewa, dachówka krańcowa, solarna oraz wszystkie inne drobne akcesoria dachowe. Oczywiście każda część systemowa dedykowana jest konkretnemu modelowi dachówki ceramicznej. Dzięki temu w jednym miejscu można nabyć kompletne pokrycie połaci dachowej. W dodatku po przystępnej cenie, co podkreślają konsumenci. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także artykuł o kosztach remontu dachu.

Czym kierować się przy wyborze ceramiki?

Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniej dachówki, warto najpierw dokładnie przeanalizować konstrukcję naszego dachu. Nierzadko zdarza się, że chcemy konkretnie zakupić dachówkę, jaką sobie wymarzyliśmy. Niestety planując zakup pokrycia dachowego w formie np. rybiej łuski, musimy wiedzieć, że karpiówka Roben nie zawiera się w ofercie firmy.

Dachówka Roben ma bardzo wiele zalet. Opinie na jej temat są bardzo pozytywne, zwłaszcza, że ładnie wygląda na dachach
Dachówka ceramiczna Roben - opinie, ceny, popularne modele, porady przy wyborze

Podczas wyboru pokrycia dachowego warto też wziąć pod uwagę kąt pochylenia. Nie każda dachówka będzie nadawała się na przykład na stromy dach. Kolejna rzecz to lokalizacja budynku. Sąsiedztwo większego skupiska drzew może narazić dach na pojawianie się porostów oraz mchu. W tym przypadku najlepsza będzie glazurowana dachówka Roben, która samoczynnie czyści się podczas deszczu.

Na koniec pozostaje już tylko wybór odpowiedniego koloru pokrycia dachowego. Warto jednak przemyśleć decyzję o barwie, ponieważ np. średzka falista (Bornholm) w kolorze czarnym nie będzie wyraźnie widoczna. Natomiast jaśniejszy kolor sprawi w tym przypadku, że po zamontowaniu dachówki powierzchnia da efekt falującego dachu. Jeśli interesuje cię ten temat, przeczytaj także artykuł o budowie dachu krok po kroku.

Dachówka ceramiczna Roben – orientacyjne ceny

Najświeższy cennik firmy Roben podaje, że za metr kwadratowy płaskiej dachówki Bergamo zapłacimy ok. 71,60 zł. Dosyć zróżnicowane ceny posiada dachówka ceramiczna Piemont, której koszt waha się w przedziale 43,11 zł – 53,42 zł/m2. Różnica cenowa zależna jest od rodzaju dachówki (naturalna, angoba lub glazura) oraz koloru.

Za wymiarowo większą dachówkę zakładkową Monzaplus trzeba zapłacić ok. 43,47 zł – 53,87 zł/m2. Kryterium wysokości ceny jest takie samo jak w przypadku pozostałych. Ostatni model dachówki Roben (Bornholm) jest najdroższy. Koszt za m2 dachówki wynosi 53,12 zł – 58,52 zł.

Dachy Roben nieustannie zyskują na popularności. Oryginalne kolory oraz kształty dachówek ceramicznych, przyciągają uwagę klientów. Ponadto firma oferuje kompletne akcesoria dachowe oraz systemowe (np. dachówka krańcowa, dachówka skrajna), dopasowane do konkretnego rodzaju dachówki. Pożądanym produktem jest karpiówka Roben, której niestety konsumenci jeszcze się nie doczekali. Dachówki ceramiczne Roben to wybór wart rozważenia. A może zainteresuje cię także artykuł o dachu z blachy trapezowej?

ikona podziel się Przekaż dalej