Grafitowy dach – najważniejsze za i przeciw

Uniwersalna dachówka grafitowa na pokrycia dachowe

Grafit jest eleganckim kolorem, który dobrze komponuje się w większości projektów budowlanych. Pasuje zarówno do prostej, dwuspadowej więźby dachowej, jak i do połaci o bardziej skomplikowanych kształtach.

Dachówka grafitowa firmy Creaton czy Braas jest rozwiązaniem o uniwersalnym charakterze. Dobrze skomponuje się na dachach budynku nowoczesnego lub zainspirowanego stylem klasycznym. Warto także dodać, że grafit skutecznie maskuje zabrudzenia na pokryciu. Ślady pyłu czy osadu z komina nie będą tak widoczne jak w przypadku więźby dachowej, pokrytej czerwoną lub brązową dachówką. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o dachówce ceramicznej.

Do wyboru inwestora pozostają liczne akcesoria dachowe, które pozwolą na niebanalne wykończenie więźby dachowej. Grafitowy dach coraz częściej kojarzy się z dobrym gustem oraz nowoczesnym charakterem bryły budynku.

Jak dobrać elewacje do grafitowego dachu?

Dachówka ceramiczna grafitowa daje dużą dowolność w wyborze barw ścian budynku. Elewacje do grafitowego dachu mogą być dobrane na zasadzie zachowania harmonii lub kontrastu. Nowoczesny grafit dobrze skomponuje się z odcieniami szarości, bielą, barwą kości słoniowej, a nawet z delikatnym błękitem.

Dachówka grafitowa bardzo ładnie się prezentuje, dlatego wiele osób się na nią decyduje. Najlepiej wygląda na nowoczesnych domach.
Dachówka grafitowa - opinie, przykładowe aranżacje, wiodący producenci

Współczesny, grafitowy dach na budynkach jednorodzinnych dobrze komponuje się także z ciepłymi, stonowanymi barwami. Możliwości zestawienia barw są niemal nieograniczone i zależą od rozmiaru budynku oraz upodobań inwestora. A może zainteresują cię także artykuły o innych pokryciach dachowych?

Dachówka ceramiczna grafitowa może być też zestawiona z bardziej intensywną barwą ścian. Niebieskie elewacje do grafitowego dachu elegancko podkreślają współczesne trendy aranżacyjne. Błękit ścian zewnętrznych możemy też przełamać elementami grafitowymi, nawiązującymi do barwy wykończenia więźby dachowej.

Wybieramy dachówki grafitowe

Pokrycia dachowe z dachówki grafitowej - opinie i możliwości

Dachówka ceramiczna grafitowa staje się modnym rozwiązaniem, które zbiera przychylne opinie. Entuzjaści podkreślają, że grafit jest łatwy do utrzymania w czystości i dobrze komponuje się na większości połaci.

Dachówka grafitowa zyskała popularność dzięki spokojnej i uniwersalnej specyfice. Grafitowy dach z łatwością dopasujemy do pobliskiej aranżacji, tworząc harmonijną, spójną przestrzeń mieszkalną.

Nowoczesne budynki bardzo dobrze wyglądają z grafitową dachówką, bardzo ciekawie wygląda, zwłąszcza aranżacje z białymi ścianami.
Dachówka grafitowa - opinie, przykładowe aranżacje, wiodący producenci

Dostępne w ofertach sprzedaży akcesoria dachowe ułatwią dopasowanie produktu do indywidualnych wymagań inwestora. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o blachodachówce.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze farby do dachów

Twój dach wymaga odświeżenia i zastanawiasz się jaką farbę wybrać? Sprawdź najczęściej wybierane farby do dachów przez naszych czytelników.

Dachówka grafitowa – wybieramy producenta i modele

Wybierając pokrycie dachowe, warto zwrócić uwagę na jakość jego wykonania. Chcąc zapewnić optymalną trwałość dachu, poleca się inwestowanie w produkty znanych producentów. Dobrym przykładem będą tu akcesoria dachowe firm Creaton czy Braas.

Nasza pierwsza propozycja to romańska dachówka grafitowa, zaprezentowana przez firmę Braas. Klasyczna forma dachówki sprawdzi się zarówno na dachach dwu, jak i wielospadowych. Grafitowy kolor efektownie podkreśli modny charakter budynku, nadając mu harmonijnego wyrazu. Cena dachówki romańskiej firmy Braas wynosi 4,02 zł za sztukę.

Kolejny przykład to dachówki grafitowe Creaton z serii Harmonie. Nowoczesny kolor i uniwersalny kształt sprawiają, że modele dachówek Harmonie cieszą się dość dużym uznaniem. Cena zakupu dachówki Creaton to około 4,35 zł za sztukę. Jeśli interesuje cię budowa dachu, ten kalkulator kosztów budowy domu pomoże ci w oszacowaniu budżetu na ten cel.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 96,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły