Rynny kwadratowe - co warto wiedzieć?

Orynnowanie kwadratowe a półokrągłe

Nie da się ukryć, że przekrój półokrągły jest najbardziej popularnym zastosowaniem w systemach odprowadzania wody deszczowej. Wysoka wytrzymałość rynien oraz uniwersalny wygląd sprawiają, że idealnie odnajdują swoje zastosowanie przy niemal każdym dachu, doskonale odprowadzając nawet dużą ilość wody. Wielką alternatywą są dla nich rynny prostokątne bądź kwadratowe. Takie rynny dachowe montowane są zazwyczaj w budynkach o małej bądź średniej powierzchni dachowej – właśnie z takich budowli najlepiej radzą sobie bowiem z odprowadzaniem wody. Nawet półokrągłe rynny nie będą wyglądać tak dobrze w budynkach o nowoczesnej bryle architektonicznej – rynny kwadratowe swoim modernistycznym przekrojem sprawdzą się w takim przypadku o wiele lepiej.

Jeżeli chodzi o dostępność rur spustowych, to one również dostępne są o przekroju kwadratowym. Podobnie jak wersja półokrągła, w zestawach dostępne są rynny stalowe bądź wykonane z PVC. Pamiętaj jednak, że rynny prostokątne i kwadratowe odpowiadające za odprowadzanie wody deszczowej najlepiej nadają się do uzupełniania budynków o nowoczesnym wyglądzie. Jesteś zwolennikiem tradycji? Możesz pokusić się o systemy rynnowe, gdzie rynna jest kwadratowa, a rura spustowa ma okrągły kształt. Wiele producentów (np. rynny Galeco) oferuje razem z systemem haki oraz maskownice, które dają możliwość ukrycia rynien i uzyskania ładnie zakończonej krawędzi dachu. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły na temat rynien.

Rynny kwadratowe jako „szczyt nowoczesności”

Przekrój kwadratowy doskonale wpisuje się w założenia współczesnej architektury. Właśnie dlatego kwadratowe orynnowanie będzie doskonale pasowało do dachów dwuspadowych bądź wielospadowych z okapem. Idealnie, jeżeli w systemie kwadratowym rynna zasłonięta będzie maskownicą zlicowaną z krawędzią dachu – z rur spustowych można wówczas zrobić nie tylko element odpowiadający za odprowadzanie wody deszczowej, ale i… element dekoracyjny!

Doskonale będzie, jeśli elementy orynnowania będą wykonane w oparciu o sprawdzone rozwiązania i będą możliwie wytrzymałe, a także pokryte warstwami ochronnymi zabezpieczającymi przed korozją bądź szkodliwym działaniem środowiska. Nie dość, że taki system będzie pasował wyglądem do nowoczesnych projektów budowlanych, to będzie przy tym naprawdę wyśmienicie odprowadzał wodę! A może zainteresuje cię także ten artykuł o wyborze rynien stalowych?

Rynny Galeco - co w ofercie producenta?

Dlaczego warto zdecydować się na orynnowanie Galeco?

System rynnowy Galeco zawiera wszystkie potrzebne elementy, aby montaż przeprowadzony został szybko i w prosty sposób. Dość innowacyjnym produktem systemu są haki doczołowe, które w dolnej części mają zamontowane zamki zatrzaskowe – dzięki temu błyskawicznie dołączysz do nich maskownicę podsufitową i ukryjesz haki, łączniki bądź odpływ.

Rynny kwadratowe lub rynny prostokątokątne na dachu domu oraz polacane orynnowanie kwadratowe oraz kwadratowy przekrój rur spustowych
Rynny kwadratowe – rodzaje, zastosowanie, opinie, ceny, porady

Warto pamiętać również o tym, że zintegrowane elementy systemu rynny kwadratowej to wielka nowość i doskonała jakość w budownictwie. Rynny kwadratowe Galeco pozwalają na wykonanie spójnej i estetycznej zabudowy krawędzi dachu. Zarówno rynny stalowe, jak i PVC zbliżone są do siebie kwadratowym kształtem, a także posiadają podobne wymiary. Mają jednak odmienne właściwości – zależne oczywiście od materiału, z jakiego zostały utworzone. Elementy stalowe są dłużej „żywotne” i odporne na skrajne temperatury, z kolei wykonane z tworzywa sztucznego odporne są na uszkodzenia mechaniczne – zarysowania, zadrapania bądź uderzenia. Sprawdź także ten artykuł o rodzajach rynien Galeco.

Systemy rynien kwadratowych Galeco

Wśród systemów rynnowych dostępnych w ofercie producenta wyróżnić możemy aż 3 o przekroju kwadratowym:

  • Systemy rynnowe „Galeco PVC2”
  • Systemy rynnowe „Galeco STAL2”
  • Systemy rynnowe „Galeco – bezokapowe”

Odprowadzenie wody - sprawdź promocje

System rynnowy GALECO PVC2

Owy system jest kolejnym „krokiem w przyszłość” i bardzo nowatorskim podejściem do systemu rynnowego. Wszystko dzięki zastosowaniu wyselekcjonowanego surowca PVC do wykreowania kwadratowego profilu rynny.

Parametry techniczne systemu rynnowego GALECO PVC2

Typ rynny

135 mm

Kolorystyka

Grafitowy / Czarny

Wymiary rury spustowej

70 x 80 mm

Cena rynny (szt.)

od 61,08 zł

Cena rury spustowej (szt.)

od 71,64 zł

System rynnowy GALECO STAL 2

Jest to kwadratowy system rynnowy zaprojektowany z myślą o nowoczesnych i estetycznych rozwiązaniach, który idealnie skomponuje się z bryłą budynku. Rynny kwadratowe ze stali doskonale posłużą każdemu, kto chce zamontować porządne orynnowanie na… długie lata.

Parametry techniczne systemu rynnowego GALECO STAL 2

Typ rynny

125 mm

Kolorystyka

Grafitowy / Czarny

Wymiary rury spustowej

80 x 80 mm

Cena rynny (szt.)

od 106 zł

Cena rury spustowej (szt.)

od 87,45 zł

System rynnowy GALECO – bezokapowy

Jest to innowacyjny system rynnowy, dedykowany głównie do montażu w ociepleniu budynków – jednak takich, które nie posiadają tradycyjnego okapu. Sprawdź także ten artykuł o rynnach ocynkowanych dachowych.

Parametry techniczne systemu rynnowego GALECO bezokapowego

Typ rynny

125 mm

Kolorystyka

Grafitowy / Czarny / Srebrny

Wymiary rury spustowej

70 x 80 mm

Cena rynny (szt.)

od 101,40 zł

Cena rury spustowej (szt.)

od 50,88 zł

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 90,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły