Płyty styropianowe Lambda – rodzaje i zastosowanie

W ofercie producenta znajduje się osobna linia produktów, do których zaliczają się płyty styropianowe Lambda. Zanim jednak przejdziemy do zapoznania się z poszczególnymi produktami, warto dowiedzieć się, dlaczego właśnie styropian jest jednym z najlepszych materiałów izolacyjnych. Przede wszystkim jest to materiał ekologiczny o bardzo niskiej wadze, za który poniesiemy naprawdę niewielki koszt. Dodatkowo styropian jest odporny na czynniki chemiczne i biologiczne. Zaletą tego materiału izolacyjnego jest jego całkowite bezpieczeństwo względem człowieka, a także środowiska naturalnego. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o styropianie.

Producent styropianu Swisspor w swojej ofercie posiada następujące materiały izolacyjne

Nazwa produktu

Charakterystyka i zastosowanie

Styropian fasadowy Swisspor Lambda White

Unowocześnione rozwiązanie, które swoimi właściwościami przewyższa parametry posiadane przez styropian grafitowy. Wykorzystuje się go szczególnie do ocieplania fasad budynków pasywnych i energooszczędnych. Wyróżnia się współczynnikiem przenikalności cieplnej na poziomie 0,031 W/mK. Styropian Swisspor został wyposażony w białą warstwę ochronną o grubości ok. 7 mm, której zadaniem jest odbijanie promieni słonecznych. W ten sposób producent styropianu zabezpiecza budynek przed przegrzaniem.

Styropian grafitowy Hydro Lambda fundament

Styropian Swisspor Lambda został opracowany z myślą o izolacji termicznej fundamentów. Współczynnik przenikalności ciepła w przypadku tego produktu utrzymuje się na poziomie 0,031 W/mK. Oprócz tego ważnym parametrem jest odporność na ściskanie o wartości Cs (10) ≥ 100 [kPa], dzięki czemu styropianu Swisspor sprawdza się przy izolacji fundamentów znajdujących się na głębokości do 3,5 m.

Lambda MAX Fasada

Jak w przypadku styropianu Lambda White, ten produkt również sprawdza się przy izolacji ścian fasadowych. Ze względu na współczynnik przenikalności ciepła o wartości 0,031 [W/mK]. Zastosowanie tego styropianu sprawdza się najlepiej przy budynkach energooszczędnych oraz pasywnych. Dodatkowym atutem jest niewielka, bo aż o 40% cieńsza warstwa izolacyjna w porównaniu do tradycyjnego styropianu białego.

Lambda PLUS Fasada

Jest to styropian fasadowy Swisspor wyróżniający się współczynnikiem lambda na poziomie 0,032 [W/mK]. Dzięki czemu nadal mamy do czynienia z lepszą izolacją budynku niż przy użyciu tradycyjnego białego styropianu.

Lambda 100 dach podłoga

Styropian podłogowy, który sprawia się również przy izolacji dachu. Główną zaletą jest najniższy współczynnik przenikalności ciepła, wynoszący 0,030 [W/mK]. Natomiast wskaźnik wytrzymałości na ściskanie utrzymuje się na poziomie 100 kPa.

Lambda MAX dach podłoga

To kolejna propozycja styropianu, który znajduje zastosowanie przy ocieplanych podłóg i zadaszeń. Współczynnik lambda utrzymuje się na poziomie 0,031 [W/mK]. Z tego względu jest to materiał izolacyjny, który sprawdzi się przy ocieplaniu tradycyjnego budownictwa mieszkalnego.

Lambda PLUS dach podłoga

Tak jak poprzedni styropian podłogowy, produkt wyróżnia się współczynnikiem lambda na poziomie 0,031 [W/mK]. Jednocześnie wytrzymałość na ściskanie materiału wynosi 60 kPa. Dlatego zaleca się wykorzystanie styropianu lambda PLUS dach podłoga przy ocieplaniu elementów konstrukcyjnych o niewielkim oraz równomiernym obciążeniu.

A może zainteresuje cię także ten artykuł o standardowych grubościach styropianu?

Styropian Swisspor – przykładowy cennik i opinie

Poniżej przedstawiamy cennik produktów wywodzących się z marki Swisspor.

Styropian Swisspor - przykładowe ceny

Nazwa produktu

Cena

Styropian fasadowy Swisspor EPS Uni Fasada 045 gr. 15 cm

Ceny od 39,30 zł/paczka – bardzo dobre opinie

Styropian Swisspor Lambda Plus Fasada 032 gr. 15 cm

Ceny od 50,70 zł/paczka – bardzo dobre opinie

Styropian Swisspor eps 100 Lambda Dach podłoga, grubość 15 cm

Ceny od 85,50 zł/paczka

Styropian Swisspor eps 100 Lambda Dach podłoga grubość 25 cm

85,50 zł/paczka

Swisspor xps Supor UNI Fasada 0,45

133,00 zł/m3

Swisspor xps Plus Fasada 042

148,00 zł/m3

Swisspor xps Max fasada 040

158,00 zł/m3

Swisspor EPS 100 Podłoga

217,00 zł/m3

Styropian grafitowy Supor Thermo Plus Swisspor

204,00 zł/m3

Styropian podłogowy Lambda Max

229,00 zł/m3

Płyty styropianowe Swisspor Fono, styropian akustyczny

155,00 zł/m3

Rzeczywiście powyższy cennik pokazuje, że styropian Swisspor jest nieco droższy od tradycyjnego materiału izolacyjnego. Jednak z drugiej strony możemy mówić o zdecydowanie lepszych parametrach, a dokładniej uzyskaniu jeszcze efektywniejszej izolacji przy zastosowaniu płyt styropianowych. Dlatego zakup styropianu grafitowego Swisspor jest uważany za trafną inwestycję. Sprawdź także ten artykuł o styropianie grafitowym.

ikona podziel się Przekaż dalej