Styropian Termo Organika – oferta

Termo Organika w swojej ofercie ma aż siedem linii produktowych do izolacji budynków. Dwie z nich to płyty z polistyrenu ekstrudowanego i płyty PIR. Znajdują zastosowanie na budowie i często są wykorzystywane w pracach izolacyjnych, jednak nie są najważniejszą częścią oferty marki Termoorganika. Jest to przede wszystkim producent styropianu bardzo dobrej jakości.

W ofercie Termo Organiki znajdują się styropiany do różnych zastosowań. Mają różną grubość – standardowe 15 cm, a także 8, 10, 12 czy 20 cm. Możesz także zamówić specjalny styropian, o grubości dopasowanej do twoich potrzeb. Większość linii ma zarówno styropian grafitowy, jak i biały lub tak zwany dalmatyńczyk. Styropian z dodatkiem grafitu ma o wiele wyższe parametry techniczne. Współczynnik przenikania ciepła (λ) jest w nich dużo niższy, więc znacznie lepiej izolują. Są także niestety nieco droższe. Styropian Termo Organika dzieli się na styropiany fasadowe, do dachu i podłóg, fundamentowe i przeznaczone na parkingi. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o styropianie.

Styropian fasadowy Termo Organika

W ofercie marki ważne miejsce zajmuje styropian fasadowy, czyli styropian elewacyjny. Używa się go pod elewacje budynków. Termo Organika produkuje siedem rodzajów styropianów fasadowych. Różnią się między sobą parametrami technicznymi, jakością i ceną. Dzięki temu każdy może wybrać styropian, który odpowiada oczekiwaniom co do efektu energetycznego i oczywiście – zaplanowanemu budżetowi.

Najbardziej efektywny jest styropian Termonium Plus Fasada i jego nieco mniej izolująca odmiana Temonium Fasada. To styropian grafitowy, o bardzo niskim współczynniku przenikania ciepła, zdobywający świetne opinie w sieci. Płyty mają grubość od 1 cm aż do 20 cm, co 1 cm, chociaż najczęściej używane jest 15 cm lub 12 cm. Mogą być gładkie lub mieć frezowane boki. Styropian elewacyjny Galaxy Fasada marki Termo Organika także jest grafitowy. Został zrobiony z polistyrenu uszlachetnionego cząsteczkami grafitu. Jest wydajny i ma lepsze współczynniki niż Gold Fasada – biały lub w kropki styropian Termo Organika, idealny do ocieplania ścian zewnętrznych, wieńców, nadproży i cokołów. W tabeli poniżej przedstawione są parametry techniczne rodzajów styropianu fasadowego. A może zainteresuje cię także ten artykuł o standardowych grubościach styropianu?

Styropian termo organika w magazynie, czyli polecany stytropian fasadowy, styropian grafitowy i do termoizolacji, a także jego cena i opinie
Styropian Termo Organika - przegląd oferty, rodzaje, ceny, opinie, parametry
Parametry techniczne różnych rodzajów styropianu elewacyjnego Termo Organika

Nazwa

Wytrzymałość na zginanie

Wytrzymałość na rozciąganie

Współczynnik przenikania ciepła λ (W/mk)

Termonium Plus

≥ 100 kPa

≥ 100 kPa

0,031

Galaxy

≥ 75 kPa

≥ 80 kPa

0,033

Gold

≥ 100 kPa

≥ 100 kPa

0,038

Dalmatyńczyk Plus

≥ 75 kPa

≥ 80 kPa

0,042

Silver

≥ 100 kPa

≥ 100 kPa

0,040

Styropian Termo Organika Dach – Podłoga

Do termoizolacji podłóg i stropu konieczny jest bardzo dobrej jakości, wytrzymało i odporny styropian, którego parametry techniczne są bardzo wysokie. Dotyczy to zwłaszcza styropianu podłogowego, który jest ciągle narażony na duży nacisk. W ofercie marki Termo Organika znajduje się uniwersalny styropian, który sprawdza się w obu zastosowaniach. Podobnie jak styropian elewacyjny, jest on dostępny w kilku różnych wersjach, wielu grubościach i rozwiązaniach. Termo Organika ma w swojej ofercie sześć różnych linii styropianu podłogowo-dachowego, z tym, że Termonium to nieco słabsza odmiana linii Termonium Plus. Sprawdź także ten artykuł o styropianie grafitowym.

Parametry techniczne różnych rodzajów styropianu podłogowo-dachowego Termo Organika

Nazwa

Wytrzymałość na zginanie

Naprężenie ściskające przy 10% odkształceniu względnym

Współczynnik przenikania ciepła λ (W/mk)

Termonium Plus

≥ 150 kPa

≥ 100 kPa

0,031

Gold

≥ 150 kPa

≥ 100 kPa

0,036

Silver

≥ 125 kPa

≥ 80 kPa

0,037

Dalmatyńczyk

≥ 100 kPa

≥ 60 kPa

0,04

Superakustic

≥ 50 kPa

Brak danych

0,045

Styropian Superakustic jest przeznaczona do zastosowania na podłogach pływających, by zmniejszyć głośność dźwięków uderzających. Przydaje się wszędzie tam, gdzie zależy ci nie tylko na termoizolacji, lecz także na izolacji akustycznej. Możesz od razu kupić do niego specjalne kleje do styropianu także marki Termo Organika.

Cena styropianu Termo Organika

Określenie średnich cen styropianu Termo Organika jest bardzo trudne. Przede wszystkim sprzedażą zajmują się różne hurtownie i pośrednicy, którzy narzucają swoje marże. Dodatkowo oferta jest bardzo zróżnicowana, więc niektóre z nich zajmują się sprzedażą wyłącznie jednej linii lub jednego rodzaju styropianu tej marki. Cena jest także zależna od wielkości i grubości płyty.

Styropian grafitowy jest także o wiele droższy niż ten biały. Za 12 cm grubości styropianu białego należy zapłacić około 157 zł za m3, ta sama ilość styropianu grafitowego to już koszt około 170 zł. Ceny mogą się różnić na przykład w zależności od sezonu. Sprawdź także ten artykuł o grubości styropianu do ocieplenia.

ikona podziel się Przekaż dalej