Dzień Budowlańca – jak złożyć życzenia?

Święto Budowlańca – ważne informacje

Kalendarz budowlańca sięga mniej więcej powojennej Polski. Dawniej, datę świętowania tego szczególnego dnia dla pracowników budowlanych wyznaczał minister budownictwa. Jednak, władza już dawno wycofała się z pełnienia funkcji gospodarza podczas obchodów Dnia Budowlańca. Firmy budowlane muszą więc dziś same dbać o swoich pracowników, pamiętając o ich święcie. Praktycznie każda branża budowlana organizuje z tego względu święto, na swoich własnych zasadach – niektórzy trzymając się daty 25 września, a inni organizując imprezę w zupełnie odmiennym terminie.

Jak wygląda Dzień Budowlańca? Dawniej spotykali się podczas niego wszyscy budowlańcy – początkujący i doświadczeni, starzy i młodzi, a także emeryci. Pojawiały się odznaczenia, ordery. Chyba najbardziej świętującym Związkiem Zawodowym w dalszym ciągu są „Budowlani” (ZZ Budowlani), którzy liczą już 125 lat tradycji obchodzenia tego święta. Obchody Dnia Budowlańca zawsze są tu świętowane hucznie i wesoło.

Co jeszcze warto wiedzieć o Dniu Budowlańca?

W ten szczególny dzień firmy budowlane mają okazję do wspólnego świętowania, celebrowania profesji, nagradzania się za ciężką pracę, wymieniania się poglądami oraz integracji. Często Dzień Budowlańca jest też momentem, w którym dochodzi do roztrząsania problemów branży. Oczywiście, problemy te pojawiają się zarówno w przemówieniach, jak i życzeniach z okazji tej okoliczności. Większość z nas wie przecież, jak wyglądają realia pracowników branży budowlanej.

Na rynku pojawiają się przetargi, jednak często wcale nie dochodzą one do skutku. Zazwyczaj dzieje się tak przez różnice między kosztorysem inwestorskim, a ceną ofertową. Czasem do przetargów brakuje też… chętnych. W zatrudnieniu, również mamy do czynienia z „szarą strefą”, a także zaniżaniem oficjalnych zarobków. Budowlańcy często dostają wypłatę „pod stołem”, a nie legalnie. Zdecydowanie więcej zarabia kadra kierownicza czy dyrektorzy lub specjaliści – a tych na rynku w dalszym ciągu brakuje.

Mężczyźni na placu budowy oraz dzień budowlańca, święto budowlańca, kalendarz budowlańca
Kalendarz budowlańca i dzień budowlańca, czyli życzenia na święto budowlańca
Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze roboty koszące

Masz dość koszenia trawnika i szukasz rozwiązania, jak tego uniknąć? Jest bardzo proste rozwiązanie - robot koszący. Robot skosi trawę za Ciebie. Sprawdź najczęściej wybierane roboty koszące.

Życzenia z okazji Dnia Budowlańca

Jak złożyć życzenia pracownikom firmy budowlanej?

Pomijając jednak kwestie zatrudnienia i zarobków, warto będzie złożyć życzenia pracownikom w ten szczególny dla nich dzień. Czego można życzyć budowlańcom? Przede wszystkim:

 • zdrowia,
 • satysfakcji z realizacji i pracy,
 • bezusterkowych odbiorów,
 • świeżych oraz innowacyjnych pomysłów,
 • spełnienia zawodowego,
 • dużych zleceń,
 • realizacji ambitnych celów,
 • zadowolenia z wkładu w rozwój polskiego budownictwa.

Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z poradami budowlanymi.

Przykładowe życzenia z okazji Dnia Budowlańca

 1. „Z okazji Dnia Budowlańca, składamy serdeczne życzenia wszystkim pracownikom związanym z budownictwem. Życzymy samych sukcesów zawodowych, wielu wygranych przetargów, wspaniałych relacji z inwestorami, ciągłego rozwijania się, innowacyjnych pomysłów i projektów, a także satysfakcji z wykonywanej pracy i w dalszym ciągu tak znaczącego wkładu w rozwijanie powiatu (np. dolnośląskiego).”
 2. „W Dniu Budowlańca chcemy życzyć wszystkim pracownikom budowlanym pomyślności, sukcesów zawodowych, zdrowia i zadowolenia z każdego wykonanego projektu. Niech spełnią się Wasze najskrytsze marzenia i plany zawodowe.”
 3. „Drodzy budowlańcy! Z okazji Waszego święta, życzymy Wam lekkiej i przyjemnej pracy każdego dnia, satysfakcji z podejmowanych projektów, a także zawsze sprzyjającej pogody na budowie”.
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 90,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły