Suchy lód do czyszczenia powierzchni. Możliwości zastosowania

Mycie wykorzystujące suchy lód ma wiele możliwości wykorzystania. Maszyna do czyszczenia wyrzuca suchy lód z prędkością dźwięku. Cząsteczki dwutlenku węgla posiadają temperaturę około -80°C. Dzięki błyskawicznemu wyrzutowi, na czyszczonej powierzchni tworzy się efekt szoku termicznego wywołanego różnicą temperatur. Jest to działanie celowe, powodujące szybkie odrywanie się zanieczyszczeń.

Maszyna do czyszczenia powierzchni suchym lodem posiada wiele zalet. Suchy lód ulega sublimacji i umożliwia skuteczne mycie powierzchni o skomplikowanych kształtach. Następnie zamienia się w gaz, a mycie nie generuje tak zwanych odpadów wtórnych. Metoda jest szczególnie polecana wszędzie tam, gdzie wymagane jest czyszczenie niegenerujące dodatkowych zanieczyszczeń. W takim przypadku wszystkie metody czyszczenia wykorzystujące wodę okazują snie nieprzydatne. Dużą zaletą może okazać się chociażby szybkość czyszczenia. Za pomocą suchego lodu bez trudu czyści się maszyny produkcyjne, nawet wtedy, gdy ich elementy pozostają gorące. Dzięki temu skraca się czas przerw serwisowych i optymalizuje proces produkcyjny. Warto także zauważyć, że metoda czyszczenia nie wpływa na zużycie powierzchni i może być z powodzeniem stosowana przy delikatniejszych mechanizmach. Czyszczenie suchym lodem można też stosować do czyszczenia zalanych pomieszczeń lub wnętrz po pożarze.

Cennik czyszczenia suchym lodem może być uzależniony od rodzaju czyszczonej powierzchni. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, wykorzystująca suchy lód maszyna do czyszczenia posiada wiele możliwości wykorzystania. Tego rodzaju mycie powierzchni znajduje zastosowanie między innymi w motoryzacji (np. czyszczenie podwozia), w budownictwie (np. czyszczenie klinkieru i murów), drukarstwie (czyszczenie maszyn) i wielu innych.

Jakie czynniki wpływają na cennik czyszczenia suchym lodem?

Cennik usług może zostać uzależniony od wielu czynników. Jednym z najistotniejszych jest rodzaj czyszczonej powierzchni. Przyjmujemy w uproszczeniu, że im bardziej skomplikowany kształt i trudniejsze mycie, tym wyższa cena usługi. Istotny będzie nie tylko kształt ale i rodzaj czyszczonej powierzchni. Suchy lód może zużywać się w różnym tempie. Im wyższe zużycie dwutlenku węgla, tym wyższy cennik usług.

Kolejnym ważnym czynnikiem okazuje się dostępność czyszczonego elementu. Maszyna do czyszczenia może być wykorzystywana w warsztacie stacjonarnym, jednak znajdziemy także oferty oferujące mycie we wskazanej przez klienta lokalizacji. Druga opcja generuje odczuwalnie wyższy cennik czyszczenia suchym lodem i jest stosowana przy większych zamówieniach (np. renowacja murów).

Cennik usług może być uzależniony od poziomu zabrudzenia powierzchni, a także od akceptowanego przez klienta poziomu wyczyszczenia. Mycie może trwać przez jedną lub kilka godzin. Im dłuższe mycie, tym wyższy cennik czyszczenia suchym lodem.

Ostatnim bardzo istotnym czynnikiem jest dostępność wykonawców. Maszyna do czyszczenia suchym lodem nie jest standardowym elementem wyposażenia każdego warsztatu samochodowego czy firmy czyszczącej. Dlatego cennik usług może być uzależniony od wybranej lokalizacji i dostępności usługodawców. Wyższe ceny czyszczenia powierzchni możemy odnotować w większych miastach zachodnich województw naszego kraju. Wyższy cennik usług obowiązuje także w Warszawie. Ze względu na dużą różnorodność cen, warto zapoznać się z ofertą kilku lokalnych wykonawców i dowiedzieć się, ile kosztuje mycie wykorzystujące suchy lód. Poniżej omówimy uśredniony cennik czyszczenia suchym lodem. Zaprezentowana przez nas cena stanowi wartość uśrednioną. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z aktualnymi cennikami.

Cennik czyszczenia suchym lodem. Ile kosztuje mycie wykorzystujące suchy lód?

Wiemy już, jakie czynniki wpływają na ceny czyszczenia za pomocą dwutlenku węgla. Możemy teraz ustalić średnie stawki za godzinę pracy urządzenia. Ile kosztuje czyszczenie różnorodnych powierzchni (np. czyszczenie podwozia samochodu)? Cena za godzinę pracy maszyny do czyszczenia na ogół rozpoczyna się od kwoty około 600,00 zł. Jest to dość atrakcyjna cena za mycie wykorzystujące suchy lód. W wielu firmach obowiązuje nieco wyższy cennik usług. Cena godzinnego czyszczenia za pomocą dwutlenku węgla może dochodzić do kwoty około 850,00 zł.

Wiele firm uzależnia cennik w oparciu o czas pracy maszyny do czyszczenia. Przy bardziej czasochłonnej usłudze można liczyć na atrakcyjniejszą stawkę w przeliczeniu na godzinę. Dlatego ustaliliśmy uśredniony cennik czyszczenia suchym lodem w oparciu o usługę trwającą przez cztery godziny. Zakładając niskie lub średnie zużycie dwutlenku węgla używanego do czyszczenia powierzchni, cena usługi może rozpoczynać się od kwoty około 2 200,00 zł. W wielu przypadkach cennik czyszczenia suchym lodem okazuje się odczuwalnie wyższy. Ile kosztuje wykorzystanie maszyny przez cztery godziny? Cennik usług może dochodzić do kwoty 3 200,00 zł, a czasem ją przekracza. Poniżej prezentujemy tabelaryczne zestawienie z średnimi cenami czyszczenia za pomocą dwutlenku węgla.

Ile kosztuje czyszczenie suchym lodem? Cennik usług za godzinę oraz cztery godziny pracy urządzenia. Aktualizacja: 26-01-2023 r.

Średnia cena od

Średnia cena do

Czyszczenie suchym lodem, 1 godzina pracy urządzenia

600,00 zł

850,00 zł

Czyszczenie suchym lodem, 4 godziny pracy urządzenia

2 200,00 zł

3 200,00 zł

Źródło: opracowanie własne

Zaprezentowany powyżej cennik czyszczenia suchym lodem zawiera wartości poglądowe i nie stanowi oferty handlowej. Cennik usług lokalnych wykonawców może się odczuwalnie różnić, a ostateczna cena zostanie ustalona w oparciu o rodzaj powierzchni oraz poziom jej zabrudzenia. Wiele firm wycenia usługę indywidualnie, dlatego warto zapoznać się z ofertą lokalnych firm i ustalić, ile kosztuje czyszczenie suchym lodem w danej okolicy.

ikona podziel się Przekaż dalej