Usługa sprzątania strychów i piwnic. Od czego zależy cena i co może zaoferować firma sprzątająca?

Usługa polegająca na sprzątaniu piwnic jest na ogół wyceniana w sposób indywidualny. Wszystko za sprawą bardzo szerokiego zakresu oferowanych usług. Firma sprzątająca może wykonać profesjonalne sprzątanie strychów i piwnic. Usługa może obejmować kompleksowe czyszczenie, a także wyniesienie niepotrzebnych rzeczy.

W przypadku niektórych strychów i piwnic niezbędne jest opróżnianie pomieszczeń. Usługa obejmuje wyniesienie oraz wywiezienie wszystkich niepotrzebnych elementów wyposażenia. Mogą to być nagromadzone śmieci, stare meble, sprzęty RTV i AGD i wszystkie inne przedmioty, które zgromadziliśmy w piwnicach. Opróżnianie pomieszczeń nie oznacza kompletnego wyniesienie wszystkich przedmiotów. Zakres usług zostaje ustalony w sposób indywidualny, a usługodawca może wskazać przedmioty, które należy zostawić (np. meble).

Jak widzimy cennik sprzątania piwnic może zawierać wiele różnorodnych usług. Ile kosztuje? Każda firma prezentuje nieco odmienne ceny. Usługa czyszczenia strychów i piwnic z pewnością będzie uzależniona od metrażu. Firma może określić ceny w oparciu o każde pomieszczenie lub metry kwadratowe całej piwnicy. Usługa będzie także wyceniona w oparciu o ilość prac do wykonania. Stawki za opróżnianie pomieszczeń są na ogół przeliczane w oparciu o liczbę rzeczy do utylizacji. Pamiętajmy, że opróżnianie strychów i piwnic często wymaga wywozu śmieci, bowiem wielu z nich nie można umieścić w osiedlowych śmietnikach.

To, ile zapłacimy za opróżnianie strychów i mieszkań, może być także uzależnione od dostępności oraz piętra, na którym znajdują się pomieszczenia. Cennik sprzątania piwnic, strychów oraz mieszkań z pewnością będzie także uzależniony od lokalizacji. Każda firma sprzątająca działa na określonym terenie. Usługa realizowana w większej odległości może wiązać się z dodatkowymi kosztami dojazdu. Co więcej, ceny obowiązujące w różnych rejonach naszego kraju mogą się odczuwalnie różnić. Dlatego trudno jest sprecyzować średni cennik sprzątania piwnic w Polsce. Większość usług zostaje wyceniona indywidualnie, co jeszcze bardziej utrudnia oszacowanie poglądowych cen.

Cennik sprzątania piwnic i strychów. Ile zapłacimy za kompleksowe oczyszczenie pomieszczeń?

Zanim określimy, ile kosztuje sprzątanie strychów i piwnic, omówimy zakres usługi. Załóżmy, że firma ma wykonać typowe sprzątanie pomieszczeń. W zakresie prac może znajdować się wynoszenie śmieci lub niewielkich przedmiotów, jednak nie jest to typowe opróżnianie pomieszczeń. Ile zapłacimy za sprzątanie niewielkiej piwnicy o powierzchni do 5 m2? Ostateczna cena będzie uzależniona od stopnia zabrudzenia pomieszczeń. W wielu przypadkach cena usługi utrzymuje się w przedziale 300 – 600 zł.

Cennik sprzątania piwnic wzrasta przy pomieszczeniach o większym metrażu. Ile kosztuje sprzątanie średniej piwnicy o powierzchni przekraczającej 5 m2? Cena kompleksowego sprzątania rozpoczyna się od kwoty 400 zł. Przy większym metrażu i wyższym stopniu skomplikowania usługi można spodziewać się kwoty w granicach 1 500 zł.

Sprzątanie dużych piwnic niemal zawsze generuje największe wydatki. Firma sprzątająca może wycenić usługę w oparciu o każde pomieszczenie lub przedstawić cennik za cały metraż. Usługa jest na ogół połączona z całkowitym lub częściowym opróżnianiem piwnicy. Ile zapłacimy za jej wykonanie? Średnia cena za sprzątanie i opróżnianie dużej piwnicy rozpoczyna się od kwoty około 1 000 zł. Większy metraż lub dużo rzeczy do wyniesienia mogą znacząco podnieść wycenę. Usługa może kosztować około 2 500 zł, a w przypadku wyższego stopnia skomplikowania często okazuje się jeszcze droższa.

Ile zapłacimy za sprzątanie i opróżnianie strychów lub piwnicy? Aktualizacja cennika: 06-04-2023 r.

Średnia cena od

Średnia cena do

Sprzątanie piwnic o powierzchni do 5 m2

300,00 zł

600,00 zł

Sprzątanie i opróżnianie piwnic o średniej wielkości

500,00 zł

1 500,00 zł

Sprzątanie i opróżnianie dużych piwnic

1 000,00 zł

2 500,00 zł

Źródło tabeli: opracowanie własne

Ile kosztuje opróżnianie piwnic i strychów?

Firma sprzątająca może wykonać kompleksowe opróżnianie pomieszczeń. Usługa zostaje wyceniona indywidualnie. Na wysokość wydatków wpływa lokalizacja, piętro (w przypadku strychów i mieszkań) a także ilość usuniętych śmieci. Stawka może być przeliczona w oparciu o m3 usuniętych przedmiotów.

Ile kosztuje opróżnianie piwnic? Naszym pierwszym przykładem jest usługa obejmująca wyniesienie oraz wywiezienie do 5 m3 niepotrzebnych odpadów. Średnia cena tego przedsięwzięcia na ogół mieści się w przedziale od 400 do 700 zł. im więcej nieczystości do utylizacji, tym wyższa cena usługi. Za opróżnianie pomieszczeń do 10 m3 zapłacimy średnio 700 – 1 200 zł.

Niektóre mocniej zagracone strychy i piwnice zawierają wiele przedmiotów do usunięcia. Dlatego firma sprzątająca może zaoferować opróżnianie pomieszczeń obejmujących do 15 m3 odpadów. Cena wyniesienia, wywiezienia oraz utylizacji niepotrzebnych rzeczy z pomieszczeń utrzymuje się w przedziale 1 000 – 1 800 zł. Jeszcze więcej zapłacimy w przypadku oczyszczania do 20 m3. W takich sytuacjach średnia cena usługi może wynosić około 1 500 – 2 500 zł. Zakładamy przy tym normalny stopień skomplikowania zlecenia oraz brak odpadów wymagających szczególnego składowania. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z aktualnymi cennikami.

Ile kosztuje opróżnianie piwnic, strychów i mieszkań? Średnia cena usługi. Aktualizacja: 06-04-2023 r.

Średnia cena od

Średnia cena do

Opróżnianie pomieszczeń do 5 m3

400,00 zł

700,00 zł

Opróżnianie pomieszczeń do 10 m3

700,00 zł

1 200,00 zł

Opróżnianie pomieszczeń do 15 m3

1 000,00 zł

1 800,00 zł

Opróżnianie pomieszczeń do 20 m3

1 500,00 zł

2 500,00 zł

Źródło tabeli: opracowanie własne

Zaprezentowany powyżej cennik sprzątania piwnic zawiera wartości poglądowe i nie stanowi oferty handlowej. Ceny zawarte w zestawieniu obejmują wartość podatku VAT. Ostateczna wycena zlecenia może być bardzo zróżnicowana. Chcąc dowiedzieć się, ile kosztuje opróżnianie lub sprzątanie danego pomieszczenia, warto skontaktować się z lokalnym wykonawcą.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 99,4% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły