Jak odkleić naklejkę od szyby?

Usuwanie naklejek znajdujących się na szybach nigdy nie zaliczało się do najprzyjemniejszych zadań. Bardzo często próbujemy ją po prostu zdrapać, co niestety może doprowadzić do porysowania szyby. Dobrze jest zatem poznać inny skuteczny sposób na to, jak ściągnąć nalepkę, nie martwiąc się o okno lub szybę znajdującą się w witrynie meblowej. Na szczęście takich metod jest znacznie więcej, a my przedstawimy 3 z nich, które cieszą się największą popularnością.

3 skuteczne sposoby na skuteczne usunięcie naklejek na szybie:

  • Sposób na gorące powietrze - usunięcie naklejki ze szklanej powierzchni będzie dużo łatwiejsze, jeżeli wcześniej rozpuścimy klej pod wpływem wysokiej temperatury. W tym celu warto zastosować suszarkę lub parownicę. Wystarczy, że jedno z wymienionych urządzeń przytrzymamy przez parę minut, kierując ciepłe powietrze na nalepkę, aby skutecznie ją usunąć. Chcąc zdrapać pozostałości ilość kleju, lepiej jest potraktować je zmywaczem do paznokci.
  • Sposób na oliwkę - ten sposób zna każdy, kto chciał kiedyś pozbyć się pozostałości kleju po plastrze na swojej skórze. Jest on nie tylko bezpieczny, ale również niezwykle skuteczny. W przypadku szyby, również oliwka pomoże nam usunąć naklejkę. W tym celu wystarczy ją namoczyć na kilka minut w preparacie. Wadą tego rozwiązania jest to, iż usunięcie kleju przy pomocy oliwki, powoduje powstanie tłustych plam na szybie. W związku z tym musimy dodatkowo umyć całą szybę.
  • Sposób na benzynę - usuwanie naklejek przy pomocy benzyny jest niezwykle skuteczne. Benzyna może zostać również zastąpiona naftą. Wystarczy nasączyć wacik w płynie, aby następnie zmyć uporczywą naklejkę. Jej usunięcie rzeczywiście będzie bardzo łatwe, ale niestety trzeba liczyć się z dość nieprzyjemnym oraz dość intensywnym zapachem.

Jak usunąć naklejkę na szybie samochodu?

Usuwanie naklejek jest potrzebne nie tylko w przypadku szyb w oknach. Bardzo często z tym problemem spotykamy się na szybach samochodu. Największy problem stanowią naklejki rejestracyjne, które są obowiązkowe. Jednak w niektórych sytuacjach okaże się konieczna wymiana naklejki na nową. W takich okolicznościach warto dowiedzieć się, w jaki sposób pozbyć się starej naklejki.

Chcąc pozbyć się naklejki rejestracyjnej z szyby samochodu, dobrze jest skorzystać z powyższych porad. Jednak podczas procesu odklejania należy zachować dodatkową ostrożność, ponieważ taką naklejką można się bardzo łatwo skaleczyć. Najlepszym rozwiązaniem będzie to, aby naklejkę łatwo usunąć przy pomocy strumienia gorącego powietrza. W tym celu wykorzystujemy suszarkę lub opalarkę. Jednak naklejkę podgrzewamy od zewnętrznej strony, mimo że sama jest naklejona od strony wewnętrznej. Gdy uda nam się rozgrzać i tym samym nieco rozpuścić klej, należy ją delikatnie zerwać. Dobrze jest ją podważyć przy pomocy żyletki lub nożyka. Pamiętając jednak, aby jej nie zdrapać zbyt intensywnie, ponieważ może dojść do uszkodzenia szyby. W identyczny sposób postępujemy przy pozostałościach kleju, które łatwo usuniemy zmywaczem do paznokci lub benzyną.

Drugą kwestią, z jaką możemy się spotkać, jest to jak ściągnąć naklejkę z karoserii samochodowej. Tutaj zazwyczaj mamy do czynienia tak naprawdę z reklamami, którą chcemy pozbyć się na stałe. Pamiętajmy o tym, że chcąc zdrapać naklejkę, możemy bardzo łatwo zarysować lakier samochodowy lub szyby. Zatem należy zerwać naklejkę z karoserii samochodowej, podważając ją po prostu paznokciami. Pozostałości kleju z auta należy zmyć przy użyciu specjalnego detergentu. Natomiast w przypadku oklejenia auta  folią reklamową, nie należy jej zerwać, tylko pozbyć się folii przy pomocy specjalnego żelu przeznaczonego do tego celu. Sprawdź także ten artykuł na temat naklejek na szyby.

Chemiczne usuwanie naklejek

Niezależnie od tego, czy nie wiemy jak odkleić naklejkę od szyby samochodowej, czy też szyby w oknie, czasami jesteśmy zmuszeni do sięgnięcia po specjalne detergenty. W przypadku auta koniecznie należy wcześniej wykonać próbę na fragmencie lakieru, czy dany środek nie okaże się szkodliwy. Czasami łatwiej jest zerwać naklejkę z szyby samochodowej, niż stosować specjalne środki. Jeżeli jednak mamy ją ściągnąć nie mając gwarancji, że nie porysujemy szyby, lepiej jest ją zmyć dedykowanym preparatem.

Gdy tylko będziemy chcieli dowiedzieć się, jak odkleić naklejkę od szyby auta lub w oknie, pojawią nam się preparaty w płynie. Przy ich pomocy można rzeczywiście łatwo ściągnąć naklejkę nie tylko z szyby, ale również innych powierzchni wymagających delikatnego traktowania. Wiedząc już jak odkleić naklejkę do szyby, możemy ją zmyć stosując domowe sposoby lub środki chemiczne. Mając na uwadze takie triki, dobrze jest dowiedzieć się jeszcze, jak zamontować front do zmywarki lub też jak zrobić makramy. Dzięki temu będziemy wiedzieli jak wykonać zdecydowanie więcej samodzielnych prac w swoim domu.

Pamiętajmy o tym, że jeżeli nie uda nam się samodzielnie zmyć naklejki z szyby, to zawsze możemy zamówić usługę profesjonalnego czyszczenia. Wtedy możemy liczyć na pomoc doświadczonej osoby, która będzie posiadać nie tylko specjalne detergenty, ale również może pozbyć się naklejki przy pomocy myjek parowych.

Ostatecznie sposobów na usuwanie naklejek z szyb, jak i również z innych powierzchni jest na tyle dużo, że raczej nie powinniśmy mieć z tym większego problemu. Lepiej jest jednak nie stwarzać takich okoliczności. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe, chociażby ze względu na usuwanie starej naklejki rejestracyjne z szyby samochodowej. Pamiętajmy o tym, aby zastanowić się, czy na pewno potrzebujemy naklejki jako dekoracji na okno. W końcu kiedyś prawdopodobnie nam się znudzi i będziemy chcieli ją usunąć.

ikona podziel się Przekaż dalej