Udrażnianie kanalizacji – od czego zależy cena usługi?

Koszt usługi, a rodzaj kanalizacji

Zanim odpowiemy na pytanie, ile bierze hydraulik za przepychanie rury, musimy określić czynniki, które wpływają na cennik usługi. Warto wiedzieć, iż cena za udrażnianie kanalizacji będzie uzależniona od wielu indywidualnych czynników. Dlatego większość hydraulików podaje koszt udrożniania po ustaleniu specyfiki zatoru.

Cena za udrażnianie kanalizacji będzie uzależniona od rodzaju zatkanych rur. Koszt usługi wykonanej na rurach z PCV może różnić się od cennika za udrażnianie rur żeliwnych. Bardzo ważnym parametrem jest również stopień zanieczyszczenia rury. Możemy przyjąć w uproszczeniu, że im większy zator i większa długość rury do udrożnienia, tym wyższa cena usługi.

Cennik za udrażnianie kanalizacji bez wątpienia będzie także uzależniony od specyfiki budynku. Cena za udrażnianie rury kanalizacyjnej w mieszkaniu może różnić się od cennika udrażniania rur w domku letniskowym, który przyłączono do szamba lub przydomowej oczyszczalni ścieków.

Ostateczna cena będzie także uzależniona od rodzaju zatoru. Udrażnianie kanalizacji wymaga od hydraulika posiadania specjalistycznych narzędzi. Niekiedy potrzebna będzie maszyna wysokociśnieniowa, w innych sytuacjach konieczna okaże się spirala elektryczna z dobrze dopasowaną końcówką. W zatkanej rurze kanalizacyjnej mogą znajdować się najróżniejsze odpady. W związku z tym usługa może zająć więcej lub mniej czasu. Im większa czasochłonność i wyższy stopień skomplikowania usługi, tym wyższa cena udrażnia rury.

Cena udrażniania rur kanalizacyjnych – koszty uzależnione od lokalizacji usługi

Znamy już najważniejsze czynniki, które mogą wpłynąć na ostateczny koszt usługi hydraulicznej. Cena za udrażnianie kanalizacji niewątpliwie będzie także uzależniona od rejonu naszego kraju.

Ile bierze hydraulik za przepychanie rury? Najwyższy cennik usług obowiązuje w większych miastach naszego kraju. Najwyższa cena za udrażnianie kanalizacji dotyczy takich miast jak Warszawa. Koszt usługi wykonanej w Warszawie może być o kilkanaście procent wyższy w porównaniu ze stawkami obowiązującymi w innych, dużych miastach. Wyższe ceny za udrażnianie kanalizacji możemy spotkać również w takich miastach jak Kraków, Szczecin i Wrocław.

Zwróćmy także uwagę na fakt, że każdy hydraulik ustala własny cennik usług. Wielu początkujących fachowców oferuje niższe stawki. Udrażnianie rur wykonane przez doświadczonego, renomowanego hydraulika na ogół kosztuje nieco więcej. W zamian uzyskujemy wysoką skuteczność i odpowiedni standard usługi. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły na temat hydrauliki w domu.

Ile bierze hydraulik za przepychanie rury?

Mechaniczne udrażnianie rury kanalizacyjnej kosztuje minimum 200 zł. Jest to typowa cena usługi o niewielkim stopniu skomplikowania (prosty do zneutralizowania zator). W wielu przypadkach musimy liczyć się z większymi stawkami usługi. Przepychanie rury kanalizacyjnej niejednokrotnie kosztuje powyżej 300 – 400 zł. Takie ceny napotkamy w przypadku większego stopnia skomplikowania usługi.

Niekiedy przepychanie rury kanalizacyjnej kosztuje 400 – 600 zł. Tego typu stawki stosuje się przy wyższym stopniu skomplikowania prac, wiążącym się z koniecznością wykorzystania specjalistycznych narzędzi. Niekiedy przepychanie rury kanalizacyjnej kosztuje powyżej 600 zł, jednak nie jest to już typowa, najczęściej ustalana stawka usługi hydraulicznej.

Jeśli chcesz wiedzieć, ile bierze hydraulik za przepychanie rury, zapoznaj się z cennikami fachowców z Twojej okolicy. Podczas rozmowy telefonicznej z fachowcem ustalisz zakres usługi i przybliżoną cenę przepchania kanalizacji. Zwróć uwagę na możliwe zróżnicowanie cen wśród fachowców pracujących w tym samym rejonie.

Jeśli chcesz uzyskać więcej wskazówek, zapoznaj się z pozostałymi artykułami w naszym serwisie. W osobnym artykule dowiesz się, ile zarabia hydraulik. A może zainteresuje Cię również, jak ustawić napowietrzanie oczyszczalni ścieków na swojej posesji?

ikona podziel się Przekaż dalej