Zmywarka do zabudowy czy wolnostojąca?

Jeżeli nadal zastanawiamy się nad tym, czy lepsza będzie dla nas zmywarka wolnostojąca, czy jednak do zabudowy, to warto zapoznać się z cechami obydwóch urządzeń. Wybierając zmywarkę wolnostojącą, jej montaż ogranicza się wyłącznie do podłączenia urządzenia. Nie musimy już martwić się o montowanie frontu na drzwiach zmywarki. Ponadto kolejną zaletą zmywarki wolnostojącej jest możliwość ustawienia jej praktycznie w dowolnym miejscu.

Jednak coraz więcej osób decyduje się na zakup urządzenia pod zabudowę. Rzeczywiście w przypadku tego typu zmywarek należy przykręcić drzwiczki. Jednak końcowy efekt zdecydowanie podwyższa poziom estetyki kuchni. Przykręcony front jest identyczny do pozostałych frontów. Dzięki temu zmywarka jest nie tylko elegancko zakamuflowana, ale jednocześnie cała kuchnia wygląda bardzo schludnie i jednorodnie. Wybierając specjalne zmywarki pod zabudowę, mamy do czynienia również z nowoczesnym panelem zintegrowanym z drzwiami. W związku z tym obsługa urządzenia jest również zdecydowanie wygodniejsza.

Jak zamontować drzwi do zmywarki?

Decydując się na zakup zmywarki w zabudowie, na pewno interesuje nas to, jak zamontować drzwi do zmywarki. Okazuje się, że nie jest to wcale takie trudne, ponieważ w zupełności montowanie drzwiczek możemy wykonać samodzielnie. Najczęściej nowoczesne zmywarki do zabudowy w swojej instrukcji montażu posiadają specjalny szablon, który pomaga przymocować front.

W sytuacji, kiedy nie dysponujemy szablonem wskazującym na to, jak przykręcić front do drzwiczek, wszystkie prace wykonamy z powodzeniem przy zastosowaniu podstawowych zasad montażu. Po wyborze dopasowanego frontu kolejnym zadaniem będzie montaż uchwytu. Kolejnym krokiem będzie wymierzenie drzwiczek względem frontu, tak aby wiedzieć, w którym miejscu przykręcić zaczepy. Jest to bardzo ważne, ponieważ w ten sposób nie uszkodzimy urządzenia, a także ozdobnego panelu.

Po przytwierdzeniu zaczepów, mocowanie frontu do drzwiczek odbywa się przy pomocy wkrętów i wkrętarki. Należy upewnić się, że wkręty zostaną dobrze przytwierdzone, aby uniknąć ryzyka poluzowania frontu. Dodatkowo każdy model zmywarki jest wyposażony w śruby mocujące po bokach, a także czasami od góry. Naszym ostatnim zadaniem będzie dokładne przytwierdzenie śrub mocujących.

Instrukcja montażu frontu do zmywarek Beko

Tak jak już wcześniej wspomniano, większość nowoczesnych zmywarek pod zabudowę w swojej instrukcji posiada specjalny szablon umożliwiający prawidłowy montaż frontu. Wybierając urządzenie Beko, możemy być pewni, iż do zmywarki dołączona jest instrukcja, która krok po kroku dokładnie informuje, w jaki sposób możemy przymocować front.

W pierwszej kolejności instrukcja powinna być położona na zmywarce, pamiętając koniecznie o tym, aby strzałki skierować ku górze. Natomiast linia przerywana znajdująca się po środku szablonu również musi znaleźć się w połowie drzwiczek zmywarki Beko. Następnie wyszukujemy miejsca na szablonie, na których znajdują się umieszczone uchwyty, a także zaczepy do rolek.

Meble kuchenne w atrakcyjnych cenach - sprawdź

Taka instrukcja jest niezwykle pomocna, ponieważ tak naprawdę nie musimy się martwić, że coś źle wymierzymy. Wszystkie miejsca, w których musimy wywiercić otwory, aby przykręcić wsporniki, są zaznaczone na szablonie. Dlatego używając ołówka, zaznaczamy na drzwiach, gdzie powinniśmy wykonać mocowanie frontu do zmywarki pod zabudowę. Pamiętajmy o tym, aby na tym etapie przymocować uchwyty do drzwiczek.

Następnie chcąc przytwierdzić wsporniki, jak i również suwaki używamy do tego celu śrub. Następnie odbywa się montaż drzwi. W tym przypadku musimy koniecznie pamiętać o tym, aby koniecznie rolki znalazły się na swoich miejscach. Ostatecznie przytwierdzamy drzwiczki do zmywarki w zabudowie. Najczęściej zmywarka Beko posiada plastikowe nakładki przeznaczone do maskowania. Dzięki czemu montowanie frontu jest nie tylko bardzo łatwe, ale również nie pozostawia żadnych nieestetycznych elementów. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o zmywarkach.

Jak wygląda mocowanie frontu w zmywarce Bosch?

Szukając odpowiedzi, jak zamontować drzwi do zmywarki Bosch w zabudowie, można spokojnie powiedzieć, iż procedury są bardzo podobne do tych, które mogliśmy prześledzić nieco wyżej. Tutaj warto nadmienić, że mamy do wyboru zmywarki do zabudowy, których panele mogą znajdować się w dwóch miejscach.

Pierwsze miejsce jest coraz częściej spotykane, ponieważ panel jest zintegrowany z drzwiczkami. Możemy sterować urządzeniem Bosch po otworzeniu drzwiczek. W takich modelach mocowanie odbywa się dokładnie tak samo, jak w przypadku zmywarek w zabudowie marki Beko. Nie ma już żadnych wątpliwości, że należy odwiedzić salon meblowy, w którym znajdziemy dopasowane fronty.

Drugi sposób obsługi zmywarki jest bardziej tradycyjny, ponieważ panel znajduje się bezpośrednio na drzwiach zmywarki. Zatem montowanie frontu musi odbyć się poniżej panelu sterowania. Jednym słowem front meblowy musi być odpowiednio przycięty, aby go przymocować, nie zasłaniając panelu na zmywarce. Dobrze jest zatem sprawdzić, jakie dokładnie wymiary posiada nasz model zmywarki Bosch, aby odpowiednio dopasować front meblowy, który zamierzamy przymocować.

Jak widzimy, taką pracę polegającą na tym, aby zamocować front meblowy do drzwi zmywarki z powodzeniem, możemy wykonać całkowicie samodzielnie. Interesując się majsterkowaniem, na pewno warto dowiedzieć się również, jak otworzyć drzwi bez klucza. Okazuje się, że są skuteczne metody na to, aby w przypadku zagubionego klucza dostać się do swojego mieszkania. Tego typu wskazówki są pomocne, jeżeli w danej chwili nie chcemy lub nie możemy skorzystać z pomocy specjalisty. Ponadto będziemy mieli dużo większą satysfakcję, jeżeli wykonamy pewne naprawy lub dokonamy montażu bez niczyjej pomocy.

ikona podziel się Przekaż dalej