Nowoczesne kuchnie w otwartej przestrzeni

To, co wyróżnia obecne aranżacje kuchni, to przede wszystkim to, iż znajdują się one w otwartej przestrzeni. Najczęściej pełnią funkcję rozbudowanego aneksu kuchennego, który znajduje się w dużym salonie. Projekt kuchni dzieli się zazwyczaj na dwie części. Pierwszą z nich jest część robocza, która obejmuje barek lub wyspę. Tutaj możemy nie tylko przygotowywać posiłki, ale również je swobodnie zjeść. Od strony salonu wyspy są stylowo wykończone. Oczywiście nie może zabraknąć hokerów, które idealnie dopasowują się do wyższego blatu roboczego.

Nowoczesne meble kuchenne znajdujące się w drugiej części aneksu, to przede wszystkim szafki, szuflady oraz dodatkowy blat roboczy. Najczęściej w tym blacie znajduje się również zlewozmywak. Natomiast nowoczesne meble kuchenne tworzą doskonałą zabudowę do sprzętów takich jak lodówka, zmywarka, czy też piekarnik. Przeważające inspiracje na otwarte kuchnie powodują, że mieszkanie staje się jeszcze bardziej przestronne i łatwiejsze do urządzenia. Warto zadbać o to, by tego typu nowoczesne kuchnie były dobrze doświetlone światłem dziennym. Dlatego projekt kuchni powinien obejmować również duże okna znajdujące się na każdej ścianie pomieszczenia.

Modne kuchnie - kształty geometryczne

Moda na kształty geometryczne cały czas powraca jak bumerang. Jeżeli chodzi o nowoczesne kuchnie, są jednym z najczęściej spotykanych motywów dekoracyjnych. Galeria zdjęć pokazuje inspiracje z kuchnią, której ściana pomiędzy szafkami została wyłożona geometrycznymi płytkami. Jeżeli dodatkowo podkreślimy je dwoma kontrastowymi kolorami, to ściana nabierze trójwymiarowości. Ważne jest jednak, aby cały projekt kuchni cały czas pozostawał spójny.

Blat kuchenny z geometrycznymi płytkami w tle, a także nowoczesne kuchnie i nowoczesne meble kuchenne
Jak urządzić nowoczesne kuchnie i jakie nowoczesne meble kuchenne wybrać

Wykorzystanie płytek to jeden ze sposobów na to, by wpasować geometryczny wzór do eleganckiej kuchni. Możliwości jednak na przemycenie sześciokątów, kwadratów, trójkątów lub kół jest zdecydowanie więcej. Pomiędzy szafki kuchenne możemy przykładowo przykleić fototapetę z geometrycznym wzorem. Świetnie sprawdzi się również oświetlenie w surowych kształtach. Wybierając nowoczesne meble do kuchni, możemy pokusić się o odstające od reszty niektóre sprzęty lub pozostałe wyposażenie. Ciekawe inspiracje na geometryczne wzory w kuchni, obejmują także zwykłe dekory w postaci plakatów lub obrazków na ścianie, zawierając modny motyw. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także ten artykuł z projektami nowoczesnych kuchni.

Nowoczesne meble do kuchni - postaw na ciemne kolory

Przeglądając różne aranżacje kuchni, w których na pierwszym planie widoczne są nowoczesne meble kuchenne, z pewnością zwrócisz uwagę na to, że coraz częściej ich fronty występują w ciemnych kolorach. Inspiracje, które kiedyś wydawałyby się ponure, obecnie stają się atutem. Oczywiście ciemne fronty szafek i szuflad są projektowane ze smakiem. Najlepiej sprawdzą się w kontrastowej kuchni, na co dowodem jest proponowana galeria zdjęć. Jednocześnie nie można zapomnieć o tym, by nowoczesne meble kuchenne w takim formacie dedykować wyłącznie do przestronnych, najlepiej otwartych kuchni.

Pięka i przestronna kuchnia w nowoczesnym wydaniu, czyli nowoczesne kuchnie i nowoczesne meble kuchenne
Nowoczesne kuchnie, czyli polecane modne kuchnie, ich projekty i cennik

Istotne jest także odpowiednie oświetlenie. Warto by podświetlić praktycznie wszystkie szafki kuchenne, a także przestrzenie znajdujące się pomiędzy nimi. Modne kuchnie w ciemnych kolorach są wyjątkowo eleganckie i wyszukane. Projekt kuchni zawierający nowoczesne meble do kuchni z ciemnymi frontami powinien uwzględnić minimalizm. Dlatego dobrze, by szuflady i szafki kuchenne były pozbawione uchwytów. Na szczęście jest to możliwe dzięki specjalnym prowadnicom samodomykającym. Piękny grafit, a nawet czerń może zatem okazać się sprzymierzeńcem w twojej kuchni, i ani przez chwilę nie wprowadzi do niej ponurego nastroju.

Industrialne aranżacje kuchni

Przeglądając inspiracje na nowoczesne kuchnie, z pewnością natrafisz na industrialny wystrój wnętrz. Surowa cegła, oświetlenie w postaci dekoracyjnych żarówek, a nawet blaty wykonane z surowego metalu - to tylko niektóre cechy charakterystyczne industrialnego stylu. Taka kuchnia sprawdzi się, jeżeli lubisz otaczać się surowym minimalizmem. Oczywiście nowoczesne meble kuchenne wcale nie muszą pochodzić z upadłej fabryki. Obecnie wielu producentów promuje ten styl, tworząc naprawdę wyszukane i eleganckie wyposażenie.

Modna kuchnia z ciekawymi ścianiami z cegły oraz nowoczesne kuchnie i nowoczesne meble kuchenne
Jakie nowoczesne kuchnie i nowoczesne meble kuchenne warto wybrać

Jeżeli jednak modne kuchnie w stylu industrialnym nie do końca ci odpowiadają, ale jednocześnie podoba ci się galeria z takimi aranżacjami, to zawsze możesz wypośrodkować projekt swojej kuchni. Wystarczy, że zdecydujesz się na jeden lub kilka dekoracyjnych detali, by wprowadzić do tego pomieszczenia zupełnie nowy wydźwięk. Jednocześnie twoja kuchnia nadal pozostanie przytulnym i nowoczesnym sercem domu.

Nowoczesne meble do kuchni - funkcjonalność to podstawa

Niejedna galeria przedstawiająca modne kuchnie może wzbudzać w tobie pewne wątpliwości, czy na pewno poszczególne szafki kuchenne oraz inne wyposażenie jest funkcjonalne. Okazuje się, że projektanci kuchni myślą o tym, by zadowolić ich właścicieli pod każdym względem. Zatem nowoczesne kuchnie są nie tylko eleganckie, ale również bardzo praktyczne, jeżeli chodzi o ich użytkowanie. Szafki kuchenne wyposażone są w różne pomocne systemy. Chociażby wcześniej wspomniana prowadnica samodomykająca, która pozwala na uniknięcie montażu uchwytów, lub też system tzw. "cichy domyk", zwalniający cię z obowiązku domykania szuflad do samego końca. To oczywiście tylko niektóre z propozycji. Z każdym rokiem jest ich coraz więcej, bo producenci doskonale wiedzą, że ich klienci lubią wszelkie ułatwienia.

Projektując nowoczesne meble do kuchni, ułatwieniem jest zaplanowanie dużej ilości szuflad. Dzięki nim wszystkie akcesoria kuchenne, naczynia oraz wiele innych gadżetów, możesz mieć zawsze pod ręką. Zarówno szuflady, jak i również szafki kuchenne mogą być wyposażone w praktyczne i eleganckie przegrody oraz organizery. W ten sposób wewnątrz mebli kuchennych zawsze zachowasz porządek. Ciekawą propozycją jest także podświetlenie wnętrz szuflad. Jest to pomocne, gdy nie chcemy oświetlać całej kuchni, a jednocześnie zależy nam na sprawnym korzystaniu z pomieszczenia.

Rzut z góry na blat kuchenny i szuflady, a także nowoczesne kuchnie i nowoczesne meble kuchenne
Modne i ciekawe kuchnie, czyli nowoczesne kuchnie i nowoczesne meble kuchenne

Powyższe aranżacje kuchni, to tylko nieliczne z wielu różnych propozycji ze strony producentów mebli oraz projektantów wnętrz. Warto wybrać nie tylko eleganckie meble kuchenne, ale przede wszystkim dopasowane do naszego codziennego życia. Modne kuchnie, które nie będą dla nas wygodne, mogą okazać się kiepską inwestycją. Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, jest cennik mebli kuchennych na wymiar. Czasami warto zdecydować się na kompletowanie kuchni z poszczególnych elementów. W wielu sklepach istnieje możliwość projektowania oraz urządzania kuchni szytej na miarę własnych potrzeb.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 94,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii aranżacje kuchni