Rodzaje ekspresów do kawy

Automatyczny ekspres do kawy

W pełni automatyczny ekspres do kawy to najbardziej zaawansowane i wygodne w użyciu rozwiązanie. Większość modeli (np. firmy Saeco czy Delonghi) posiada wiele przydatnych funkcji. W standardzie znajdziemy młynek do mielenia ziaren, który zapewni najwyższy aromat kawy. Urządzenia posiadają także wbudowany pojemnik na mleko oraz dodatkowe urządzenie do spieniania mleka. A może zainteresuje cię także ten artykuł o automatycznym ekspresie do kawy?

Ekspres ciśnieniowy z młynkiem może posiadać także funkcję samoczyszczenia dysz, odkamieniania czy podgrzewania filiżanki. Możliwości jest tak wiele, że każdy barista znajdzie coś dla siebie.

Wybierając automatyczny ekspres do kawy, warto zwrócić uwagę na jakość jego wykonania, moc oraz pojemność zbiornika na wodę. W ofertach sprzedaży znajdziemy urządzenia o pojemności od 0,5 do 2,5 litra. Dobieramy je pod kątem własnych potrzeb i liczby przyszłych użytkowników.

Większość modeli ekspresów automatycznych posiada przychylne opinie użytkowników. Ich wielofunkcyjność i komfort obsługi sprawiają, iż jest to dość popularne rozwiązanie. Niestety automatyczny ekspres do kawy oznacza też najwyższe ceny zakupu. Koszt markowego sprzętu (np. firm Saeco czy Delonghi) to wydatek rzędu 1500 do nawet 5000 zł. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o ekspresach do kawy.

Półautomatyczny ciśnieniowy ekspres do kawy

Wybierając ekspres do kawy, warto zainteresować się także modelami półautomatycznymi. Półautomatyczny, ciśnieniowy ekspres do kawy to innymi słowy urządzenie kolbowe.

Ekspres kolbowy nie posiada tak wielu funkcji jak automatyczny ekspres do kawy z młynkiem. Ręczna obsługa oraz brak dodatkowych udogodnień sprawia, że parzenie kawy może zajmować nieco więcej czasu.

Mimo wszystko kolbowy, ciśnieniowy ekspres do kawy zdobył wielu zwolenników. Będzie idealnym rozwiązaniem dla bardziej doświadczonych miłośników kawy, którzy potrafią regulować parametry parzenia. Dużym atutem owego rozwiązania są także atrakcyjne ceny zakupu. Za markowy model (np. Delonghi czy Saeco) przyjdzie nam zapłacić od 800 do 2500 zł. Ekspres ciśnieniowy to bardzo częsty wybór.

A może ekspres na kapsułki?

Wybierając ciśnieniowy ekspres do kawy, warto zwrócić uwagę na urządzenia na kapsułki. Jest to coraz popularniejsza grupa produktów zapewniających prostotę parzenia.

Dostępne w ofertach sprzedaży kapsułki posiadają odpowiednio skomponowane aromaty kawowe oraz dodatki, które poprawiają walory smakowe kawy. Parzenie nie jest skomplikowane, a urządzenie okazuje się łatwe do utrzymania w czystości. Sprawdź także ten artykuł o ekspresie do kawy na kapsułki.

Ekspres na kapsułki podczas przygotowywania pysznej kawy oraz porady dotyczące wyboru i najlepszy ekspres ciśnieniowy
Ekspres ciśnieniowy z młynkiem - rodzaje, opinie, ceny, najlepsze marki

Bardziej zaawansowany ekspres na kapsułki posiada urządzenie do spieniania mleka oraz pojemnik na mleko. W ofertach sprzedaży znajdziemy zarówno ekspres do zabudowy, jak i popularne modele wolnostojące. Dużym atutem tego rozwiązania będą atrakcyjne ceny zakupu. Za modele firmy Krups, Saeco czy Delonghi przyjdzie nam zapłacić od 300 do 1500 zł.

Wybierając ekspres na kapsułki, zyskujemy funkcjonalne urządzenie o dużych możliwościach. Z pewnością będzie to dobre rozwiązanie dla osób zapracowanych. Ekspres na kapsułki umożliwi szybkie przygotowanie ulubionego napoju, a jego łatwość utrzymania w czystości będzie dodatkowym atutem.

Tego typu urządzenia zbierają także mniej pochlebne opinie. Wszystko za sprawą braku możliwości ingerencji w proces parzenia. Smak kawy zależy od rodzaju zakupionych kapsułek, co nie będzie rozwiązaniem zadowalającym bardziej wymagających baristów. A może zainteresuje cię także ten artykuł o ekspresie do kawy?

Jak wybrać ekspres do kawy z młynkiem?

Rodzaj młynka w ekspresie do kawy

W ofercie sprzedaży znajdziemy ekspres do kawy z młynkiem stalowym oraz modele z młynkiem ceramicznym. Oba rozwiązania posiadają własnych zwolenników i zapewniają odmienne właściwości.

Wybierając ekspres do kawy z młynkiem ceramicznym zyskujemy urządzenie charakteryzujące się komfortową pracą. Warto bowiem pamiętać, iż modele z młynkiem ceramicznym są modelami najcichszymi. Dobrze sprawdzą się zarówno w domach, jak i w biurach. Jedyny mankament to wyższe ceny zakupu.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze modele pomp ciepła

Szukasz nowoczesnej pompy ciepła do ogrzewania swojego domu? Dobrze trafiłeś! Sprawdź najpopularniejsze modele.

Drugie rozwiązanie to ekspres ciśnieniowy z młynkiem stalowym. Tego typu urządzenie nie zapewni tak cichej pracy podczas mielenia, jednak równie skutecznie poradzi sobie z rozdrobnieniem ziaren. Jego atutem będzie też atrakcyjny koszt zakupu. Ekspres ciśnieniowy z młynkiem stalowym będzie tańszy niż urządzenia z młynkiem ceramicznym o takich samych parametrach. Dodatkowy atut to duża żywotność ostrzy. Ekspresy ciśnieniowe cieszą się dużym zainteresowaniem.

Ekspres ciśnieniowy z młynkiem podczas przygotowywania pysznej i aromatycznej kawy oraz producenci i rodzaje ekspresów
Ekspres ciśnieniowy z młynkiem - rodzaje, opinie, ceny, najlepsze marki

Polecani producenci ekspresów do kawy

Wybierając ekspres do kawy z młynkiem stalowym lub z młynkiem ceramicznym warto zwrócić uwagę na oferty znanych producentów. Do najlepiej rozpoznawanych marek produkujących dobrej jakości ekspresy należą Saeco, Krupi oraz Delonghi.  W ich ofercie znajdziemy ekspresy wolnostojące, ekspres do zabudowy, a także modele na kapsułki.

Wśród znanych marek należy także wyróżnić firmy Bosch, Philips, Siemens, Nivona, Jura oraz Mellita. W ofercie ich sprzedaży znajdziemy wiele interesujących modeli ekspresów, które zdobywają przychylne opinie użytkowników. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły na temat AGD.

Ekspres do kawy - przykładowe modele

Poniżej zaprezentujemy kilka przykładowych modeli ekspresów, które zdobyły przychylne opinie wśród użytkowników. Są to urządzenia wyposażone w szereg udogodnień i dodatkowych możliwości.

  • Ekspres do kawy Delonghi Ecam 350.75.S – godny uwagi ekspres ciśnieniowy z młynkiem stalowym. Pozwala na ustawienie aż 12 przepisów kawowych, posiada dobrej jakości filtr wody, pojemnik na mleko oraz urządzenie do spieniania mleka. Ekspres do kawy Delonghi Ecam 350.75.S posiada zbiornik na wodę o pojemności 2 litrów, co umożliwia użytkowanie przez kilka osób. Cena zakupu wynosi około 2700 zł.
  • Ekspres do kawy Delonghi Ecam 22.110.B – mniejszy odpowiednik opisanego powyżej modelu. Posiada dobrej jakości filtr wody oraz zbiornik o pojemności 1,5 litra. Ekspres do kawy Delonghi Ecam 22.110.B został wyposażony w dobrej jakości filtr wody, wbudowany pojemnik na mleko oraz urządzenie do spieniania mleka. Cena zakupu to około 1160 zł.
  • Ekspres do zabudowy Mellita E950-101 Solo – ekspres ciśnieniowy z młynkiem stalowym i podwójną wylewką kawy. Posiada łatwy do wymiany filtr wody, wbudowany pojemnik na mleko oraz urządzenie do spieniania mleka. Ekspres do zabudowy Mellita E950-101 Solo oferuje także bogaty zakres funkcji dodatkowych. Cena zakupu wynosi około 1500 zł. Jest to jedna z tańszych, dostępnych na rynku propozycji urządzeń do zabudowy.
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 93,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły