Ekspres do kawy do zabudowy czy wolnostojący?

Miłośnicy kawy nawet w małych kuchniach znajdą miejsce na dobry ekspres. W tym wypadku najlepiej sprawdzi się właśnie taki do zabudowy – zajmuje nieco mniej miejsca, a ponieważ jest wbudowany w meble, nie sprawia wrażenia zagracenia blatu. Ekspres do kawy do zabudowy świetnie wpisuje się w modernistyczny, minimalistyczny styl. Dobrze wygląda w kuchniach otwartych na salon. Jest jednak zdecydowanie dużo droższy niż przeciętny wolnostojący ekspres automatyczny.

Za tym drugim rozwiązaniem przemawia przede wszystkim to, że ekspres wolnostojący jest ruchomy. Można go łatwo przestawiać, może stać w szafce lub na blacie. I co najważniejsze – łatwo go sprzedać, by kupić lepszy. Ekspres do zabudowy musi być zakupiony już w momencie projektowania zabudowy kuchennej i nie ma możliwości, by wymienić go na inny, na przykład większy model ze spieniaczem do mleka. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o ekspresach do kawy.

Automatyczny czy ciśnieniowy ekspres do zabudowy?

Miłośnicy automatycznego ekspresu do kawy wskazują na to, że to inteligentny sprzęt, który zapamiętuje twoje ustawienia. Wystarczy zadbać o to, by w pojemnikach była kawa i woda, a za dotknięciem jednego przycisku w filiżance pojawiła się twoja ulubiona kawa, taka, jaką cenisz najbardziej. Jeśli jeszcze wybierzesz ekspres ze spieniaczem do mleka, możesz za jego pomocą stworzyć najwspanialsze latte czy cappuchino jednym kliknięciem.

Inni natomiast najbardziej doceniają ekspres ciśnieniowy kolbowy. Ciśnieniowy ekspres do zabudowy w ofertach producentów AGD pojawia się rzadziej, jest powiem o wiele mniej popularny. Przede wszystkim do zrobienia kawy potrzeba o wiele więcej czasu, jednak miłośnicy tego rodzaju ekspresów wskazują na jej wyjątkowy, o wiele głębszy smak i aromat. Automatyczny ekspres do kawy z młynkiem także może przygotowywać dobrej jakości kawę – wszystko zależy od rodzaju zastosowanych ziaren. A może zainteresuje cię także ten artykuł o ekspresie do kawy z młynkiem?

Ekspres do kawy do zabudowy do 6000 zł

Ceny ekspresów do kawy do zabudowy są dość wysokie. Dobrej jakości ekspres wolnostojący kupisz dużo taniej, nawet za kilkaset złotych. Za podobnej jakości sprzęt do zabudowy trzeba już zapłacić znacznie powyżej 1000 zł. Przedstawiamy najbardziej popularne modele uznanych producentów za ceny niższe niż 6000 zł.

Przede wszystkim na uwagę zasługuje Bosch CTL636es1. Jest wprost idealny do nowoczesnych, minimalistycznych kuchni. Srebrno-czarna kolorystyka sprawia, że prezentuje się niezwykle elegancko. Kosztuje około 4900 zł, ma izolowany zbiornik na mleko o pojemności 0,5 l. Jego zaletą jest to, że ma łatwy dostęp do wszystkich zbiorników i pojemników, więc utrzymanie czystości jest w nim o wiele łatwiejsze.

Kolejnym modelem na tej półce cenowej, który warto wziąć pod uwagę to Electrolux EBC54524OX. To kawiarka do zabudowy o ciekawym designie. Automatyczny, ciśnieniowy ekspres do zabudowy został wyposażony w opcję przygotowywania dwóch filiżanek na raz, co znacznie oszczędza czas. Co ciekawe, ma także tryb automatyczny Cappuchino, który przygotowuje idealną kawę z dużą ilością kremowej, mlecznej pianki. Cena oscyluje w okolicach 5,5 tysięcy złotych. Sprawdź także ten artykuł o automatycznym ekspresie do kawy.

W tym przedziale cenowym na wysokim miejscu w rankingach plasuje się także Siemens CT636LEW1. To ekspres w niecodziennym, białym kolorze, idealnie wpasowujący się do minimalistycznych kuchni. Jego cena wynosi około 6500 zł. Ma wbudowany pojemnik na mleko i to wydajny spieniacz, który jest wyposażony w system automatycznego mycia. Ekspres potrafi zapamiętać aż 8 różnych receptur na twoje ulubione kawy.

Polecane ekspresy do kawy - sprawdź ceny!

Porównanie ekspresów do zabudowy do 6 tysięcy złotych

Model

Moc

Pojemnik na mleko

Pojemnik na wodę

Ciśnienie

Cena

Uwagi

Bosch CTL636es1

1600 W

0,5 l

2,4 l

16 Bar

4900 zł

Wbudowany filtr Britta

Siemens CT636LEW1

1600 W

0,5 l

2,4 l

19 Bar

5,5-6 tys. zł

System AromaPressure i automatycznego mycia dyszy spieniacza.

Electrolux EBC54524OX

1350 W

bd

1,8 l

15 Bar

5150 zł

Opcja przygotowania dwóch kaw na raz.

Ekspres do kawy do zabudowy powyżej 6000 zł

W ofercie wielu producentów znajduje się także wiele ekspresów znacznie droższych – powyżej 8 tysięcy złotych. Nie są to wcale produkty oferowane przez specjalistyczne marki, które dostarczają ekspresy do kawiarni, tylko przez standardowych producentów AGD, jak Samsung czy Bosch. Znajdują się w tej grupie, jednakże także ekspresy bardziej niszowych marek, czyli Miele czy Jura.

Ekspres Miele CVA6401 to jeden z najciekawszych i zarazem zdecydowanie najdroższych modeli. Kosztuje ponad 12 tysięcy złotych. To ekspres do kawy z młynkiem, jest dość duży, ale ze względu na ciekawy design świetnie wygląda w meblach kuchennych w nowoczesnym stylu. To ciśnieniowy ekspres do zabudowy o naprawdę dużej mocy, idealny dla największych miłośników kawy.

Około 10 tysięcy kosztuje także kremowy ekspres do zabudowy Smeg. Ciekawa kolorystyka to jedna z jego zalet. Kolejne to duża możliwość wprowadzenia zmian i wielu ustawień. Różne stopnie mocy kawy, różne temperatury – jest naprawdę wiele możliwości. Ekspres ma także możliwość automatycznego przygotowania cappuchino. Sprawdź także ten artykuł o wyborze ciśnieniowego ekspresu do kawy.

Ekspres do kawy Gorenje to także dość duży koszt. Model GCC800B kosztuje około 6700 zł. Jest to ciśnieniowy ekspres automatyczny, który ma wbudowany trzy różne rodzaje kawy – Laté, Machiato i Cappuchino. Ma wyjmowany pojemnik na mleko, więc jego czyszczenie i opróżnianie jest bardzo proste.

Porównanie ekspresów do zabudowy powyżej 6 tysięcy złotych

Model

Moc

Pojemnik na wodę

Ciśnienie

Cena

Uwagi

Miele CVA6401

2800 W

2,3 l

15 bar

12 tys.

Funkcja One Tuch. Możliwość przygotowania dwóch filiżanek na raz.

Smeg

1350 W

1,8 l

15 bar

10 tys.

Ciekawa kolorystyka. Wiele rodzajów kawy zaprogramowanych automatycznie.

Gorenje GCC800B

1350 W

1,8 l

15 bar

6700 zł

Łatwe programowanie smaku i mocy kawy.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 94,8% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły