Ekspres do kawy na kapsułki - najważniejsze informacje

Ekspres do kawy na kapsułki - ogólna charakterystyka

Kapsułkowy ekspres do kawy to specyficzny rodzaj automatycznych ekspresów ciśnieniowych do kawy, w których proces parzenia kawy odbywa się przy użyciu specjalnych kapsułek, które zawierają odpowiedni rodzaj kawy. Takie kapsułki mogą posłużyć do przyrządzenia między innymi cappuccino, cafelatte, gold, lungo, crema i wielu innych rodzajów kawy. To wygodniejsze i szybsze rozwiązanie od ekspresu przelewowego.

Ciśnieniowy ekspres do kawy jest urządzeniem relatywnie tanim i bardzo prostym w obsłudze. Dużą zaletą tego rozwiązania jest łatwe utrzymanie czystości tego ekspresu. Mamy także możliwość uzyskania przeróżnych smaków kawy. Charakteryzują się one jednak wyższym kosztem uzyskania jednej filiżanki kawy niż w przypadku kawy tradycyjnej.

Pomimo, że express na kapsułki ma dosyć prostą konstrukcję, występują one w kilku zróżnicowanych wersjach. Przy zakupie takiego ekspresu warto zwrócić uwagę na kilka parametrów, którymi się one charakteryzują. Istotnymi parametrami, które mają wpływ na jakość przygotowanej kawy są pojemność zbiornika na wodę, ciśnienie ekspresu, jego wygląd, spieniacz mleka oraz rodzaj kapsułek, jakie to urządzenie obsługuje. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o ekspresach do kawy.

Pojemność zbiornika na wodę w ekspresie kapsułkowym

Ekspresy na kapsułki występują zwykle z pojemnikami na wodę o pojemnościach od 0,5 l do 1,3 l. Najlepszym rozwiązaniem zatem będzie zakup takiego modelu, który umożliwi napełnienie zbiornika, z którego skorzystać będą mogli wszyscy użytkownicy. Jednak z związku z ograniczeniami kapsułki w wielu przypadkach okaże się to jednak niemożliwe. Niektóre modele posiadają pojemnik umożliwiający zastosowanie więcej niż jednej kapsułki.

Ciśnienie ekspresu kapsułkowego

Kolejnym ważnym parametrem, o którym powinniśmy pamiętać przy zakupie ekspresu do kawy na kapsułki jest ciśnienie tego urządzenia. Im większym ciśnieniem charakteryzuje się ekspres, tym bardziej aromatyczną i mocniejszą kawę możemy przygotować przy jego użyciu. Na rynku dostępne są ekspresy kapsułkowe o ciśnieniu 3 bar, czyli ekspresy niskociśnieniowe, a także ekspresy wysokociśnieniowe o ciśnieniu od 15 bar do 19 bar. A może zainteresuje cię także ten artykuł o ekspresie do kawy?

Wygląd ekspresu do kawy na kapsułki

Design, wygląd ciśnieniowych ekspresów do kawy to ich zdecydowanie bardzo mocna strona. W związku z tym przy zakupie odpowiedniego modelu tego urządzenia dla siebie, powinniśmy zastanowić się jaki design będzie dobrze komponował się z wystrojem naszej kuchni. Możliwości jest bardzo dużo.

Spieniacz do mleka

Spieniania mleka w ekspresie kapsułkowym odbywa się w zależności od modelu na trzy różne sposoby. Dostępne są ekspresy posiadające specjalną dyszę, która służy do spieniania mleka. Można także zakupić kapsułki, które posiadają w swojej zawartości mleko w proszku. Można również zakupić osobny spieniacz do mleka.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze ekspresy ciśnieniowe

Chcesz poczuć smak prawdziwej, świeżomielonej kawy w swoim domu? Zastanawiasz się jaki ekspres do kawy wybrać? Sprawdź najczęściej wybierane modele ekspresów ciśnieniowych.

Kapsułki do ekspresu

Rodzaj kapsułek, jakie są obsługiwane przez dany model ekspresu kapsułkowego oraz to, czy są one dostępne, to kolejna rzecz, na którą powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie odpowiadającego nam ekspresu kapsułkowego do kawy. Ekspresy wiodących producentów umożliwiają przygotowanie nawet do kilkunastu rodzajów kawy. A może zainteresują cię także zebrane w tym miejscu artykuły o piekarnikach?

Kapsułkowy ekspres do kawy - zasady działania

Express na kapsułki to taki ciśnieniowy ekspres do kawy, który jest bardzo prosty w obsłudze. Nie wymaga on praktycznie żadnej ingerencji. Kapsułki do takiego ekspresu przygotowane są w taki sposób, że zawierają one dokładnie odmierzoną ilość kawy o wybranym smaku do zaparzenia. Kapsułki te umieszcza się w specjalnym otworze, a następnie należy włączyć ekspres. W urządzeniach tych nie ma młynka mielenia do kawy, nie możemy również stosować tradycyjnej kawy mielonej. Niektóre urządzenie umożliwiają także zaparzenie herbaty lub przygotowanie gorącej czekolady.

Ekspres do kawy na kapsułki podczas przygotowywania kawy. Porady, jakie ekspres kapsułkowy wybrać i najlepsze ceny
Ekspres do kawy na kapsułki - opinie, ceny, wiodący producenci

Ekspres na kapsułki do kawy - dodatkowe funkcje i wyposażenie

Warto zwrócić również uwagą na to, że wiele modeli ekspresów kapsułkowych pozwala na zmianę ich parametrów. Umożliwia to prawidłowe przygotowanie większej ilości rodzajów kawy. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest automatyczny dobór odpowiednich ustawienia na podstawie kodu kreskowego na opakowaniu kapsułek. Możemy również odnaleźć modele z regulacją mocy kawy, regulacją ilości parzonej kawy, filtrowaniem wody, automatycznym czyszczeniem i odkamienianiem, funkcją automatycznego wyłączenia, z ruchomą podstawką. Niektóre modele posiadają automatyczne alarmy, które mogą na przykład informować o konieczności odkamieniania lub przypomną o napełnieniu zbiornika na wodę. Istnieją także modele, które umożliwiają przygotowanie innych napojów, jak na przykład czekolady lub herbaty.

Ekspres do kawy na kapsułki - najlepsi producenci, modele, ceny

Wśród producentów ekspresów kapsułkowych do kawy warto zapoznać się z ofertą takich uznanych marek jak między innymi Krups Nescafe Tchibo Seaco, czy Bosch Tassimo. Ekspresy na kapsułki tych producentów mają świetne opinie i są gwarancją najwyższej jakości. Warto zapoznać się z takimi modelami jak na przykład:

  • Ekspres Krups KP1006 Piccolo Dolce Gusto kosztuje 239 zł. Urządzenie to charakteryzuje się ciśnieniem 15 bar i ma pojemność 0,6 l. Posiada przezroczysty zbiornik i pojedynczy dozownik. Ten mały ekspres kapsułkowy do kawy dostępny jest w ciekawej kolorystyce czerwono-czarnej.
  • Ekspres Tchibo Saeco Cafissimo Classic czarny to cena 449 zł. Ten ciśnieniowy ekspres do kawy ma pojemność zbiornika na wodę 1,2 l, jego ciśnienie wynosi 15 bar. Urządzenie to zaopatrzone zostało w spieniacz do mleka. Występuje w kolorze czarnym. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły na temat AGD.
  • Ekspres Bosch Tassimo TAS 3202 Czarny wiąże się z wydatkiem 284 zł. Ciśnienie w tym epsresie na kapsułki wynosi 3,3 bar, a pojemność jego zbiornika na wodę to 0,8 l.
  • Ekspres Krups Nescafe Dolce Gusto Oblo KP1105 Czerwony kosztuje 301.99 zł. Ten wysokociśnieniowy ekspres kapsułkowy posiada pojemność pojemnika 0,8 l i charakteryzuje się ciśnieniem 15 bar.

Kapsułkowe ekspresy do kawy to urządzenia cieszące się coraz większą popularnością. Mają one bardzo dobre opinie wśród osób, które korzystają z tego rodzaju ekspresów. Pozwalają one na uzyskanie bardzo wyrazistego aromatu i smaku kawy w stosunkowo krótkim czasie. To znacznie szybsze i skuteczniejsze rozwiązanie od ekspresu przelewowego. Jeżeli chcemy zakupić odpowiedni dla siebie ekspres na kapsułki powinniśmy wziąć pod uwagę takie parametry tych urządzeń jak pojemność pojemnika na wodę, ciśnienie, rodzaj obsługiwanych kapsułek, rodzaj spieniacza do mleka oraz wygląd tego urządzenia. Warto także zastanowić się nad ekspresem z dodatkowymi funkcjami.

Powiązane artykuły