Popularne rodzaje ekspresów

Automatyczny ekspres do kawy

Przed dokonaniem wyboru ekspresu warto przyjrzeć się popularnym rodzajom tych urządzeń. Pierwszym, najbardziej zaawansowanym jest automatyczny expres do kawy, który zapewnia najlepsze doznania smakowe oraz komfort użytkowania.

Automatyczny ekspres do kawy posiada wbudowany młynek oraz zbiornik na kawę. Wystarczy wsypać ją do pojemnika, a urządzenie samo zmieli ziarna tuż przed rozpoczęciem parzenia. Ekspres do kawy z młynkiem sam dozuje odpowiednią ilość kawy oraz wody. Co więcej, może zostać wyposażony w szereg funkcji dodatkowych.

Jedynym minusem owego rozwiązania jest dość wysoka cena zakupu. Automatyczny ekspres do kawy to obecnie jedno z najdroższych rozwiązań. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o ekspresach do kawy.

Półautomatyczny expres do kawy

W ofertach sprzedaży znajdziemy także tak zwane ekspresy kolbowe. Jest to półautomatyczny ekspres do kawy działający pod wysokim ciśnieniem.

Tego typu urządzenia wymagają większej pielęgnacji. Kawa umieszczona w sitku musi być usuwana po każdym procesie parzenia. W niektórych bardziej zaawansowanych modelach odnajdziemy funkcję spieniania mleka, jednak nawet najlepiej wyposażone modele nie są tak rozbudowane jak dobrej jakości model automatyczny.

Wybierając kolbowy expres do kawy, możemy liczyć na niższe ceny zakupu. Modele oferowane przez renomowanych producentów zdobywają pozytywne opinie użytkowników i cieszą się dość dużą popularnością. Będą dobrym rozwiązaniem dla bardziej zaawansowanych kawoszy, którzy chcą mieć możliwość samodzielnej kontroli procesu parzenia.

Ekspres do kawy na kapsułki

Wybierając automatyczny ekspres do kawy warto zainteresować się także modelami na kapsułki. W ich wypadku ziarna kawy zostają zastąpione przez aromaty zawarte w kapsułce. Walory smakowe zależą od rodzaju użytego wkładu.

Ekspres do kawy na kapsułki cieszy się coraz większą popularnością i zdobywa przychylne opinie użytkowników. Jego największym atutem okazuje się wyjątkowo łatwa obsługa. Użytkownicy tego typu urządzeń wskazują także, iż są to modele łatwe do utrzymania w czystości. Sprawdź także ten artykuł o ekspresie do kawy na kapsułki.

Jakie cechy powinien posiadać dobry ekspres ciśnieniowy z młynkiem?

Ekspres do kawy z młynkiem a rodzaj młynka

Ekspres do kawy z młynkiem może być wykonany z różnych rodzajów tworzyw. Przed zakupem zwróćmy szczególną uwagę na tworzywo użyte do produkcji młynka. W ofertach sprzedaży znajdziemy modele z młynkiem ceramicznym oraz stalowym.

Ekspres do kawy z funkcją mielenia i z młynkiem ceramicznym zapewni największy komfort. Tego typu modele zagwarantują cichą pracę podczas mielenia ziaren kawy. Jedynym mankamentem ostrzy ceramicznych będzie ich mniejsza żywotność (w porównaniu z modelami stalowymi).

Ekspres ciśnieniowy z młynkiem stalowym może być nieco tańszy. Niestety nie będzie tak cichy jak modele z młynkiem ceramicznym. Jego największym atutem jest jednak największa żywotność ostrzy oraz duża precyzja mielenia.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze modele pomp ciepła

Szukasz nowoczesnej pompy ciepła do ogrzewania swojego domu? Dobrze trafiłeś! Sprawdź najpopularniejsze modele.

Zarówno ekspres z młynkiem ceramicznym, jak i stalowym zapewniają taką samą jakość mielenia ziaren. Rodzaj zastosowanego ostrza nie wpływa na jakość napoju. Ekspresy ciśnieniowe z młynkiem ceramicznym cieszą się sporym zainteresowaniem. A może zainteresuje cię także ten artykuł o automatycznym ekspresie do kawy?

Kobieta robiąca sobie kawę, a także ekspres do kawy z młynkiem, a także opinie o różnych modelach, ceny i najlepsi producenci
Ekspres do kawy z młynkiem - opinie, ceny, najlepsze modele i producenci

Ekspres ciśnieniowy z młynkiem a spienianie mleka

Ekspres ciśnieniowy z młynkiem posiada funkcję spieniania mleka. Tanie ekspresy ciśnieniowe z młynkiem wyposaża się w niewielką dmuchawę powietrza, która spienia mleko.

Nieco bardziej zaawansowane modele z pojemnikiem na mleko spieniają je bezpośrednio w swoim wnętrzu. Tego typu ekspres ze spieniaczem mleka może posiadać również funkcję ogrzewania, co pozwala na wydobycie najlepszych walorów smakowych. Jego jedynym mankamentem będzie wyższa cena zakupu. Ekspres ciśnieniowy tego rodzaju to wybór wart rozważenia.

Ekspresy ciśnieniowe a pojemność zbiornika na wodę

Wybierając ekspres do kawy z młynkiem, warto także zwrócić uwagę na pojemność zbiornika na wodę. Mały ekspres do kawy może posiadać zbiornik o pojemności 0,5 litra. Jest to dobre rozwiązanie dla jednego, maksymalnie trzech użytkowników.

Mały ekspres do kawy z pojemnikiem na mleko nie zajmuje zbyt dużej powierzchni blatu. Jego atutem będzie też atrakcyjna cena zakupu. Niestety nie jest to model odpowiedni dla większej liczby użytkowników.

W sprzedaży znajdziemy także bardziej pojemny ekspres do kawy z młynkiem. Największe zbiorniki posiadają pojemność do 2,5 litra. Tego typu expres do kawy z funkcją mielenia będzie szczególnie polecany w miejscach użytkowanych przez większą liczbę osób. W ofercie sprzedaży znajdziemy także duży ekspres do kawy do zabudowy, zapewniający najwyższe walory wizualne.

Ekspres ciśnieniowy z młynkiem - przydatne funkcje dodatkowe

Ekspres ciśnieniowy z młynkiem może posiadać wiele przydatnych funkcji. Jest to kolejny parametr, na który warto zwrócić uwagę przed zakupem. Do popularnych opcji dodatkowych należą:

Regulowana wysokość wylotu kawy – wygodny expres do kawy z funkcją mielenia powinien posiadać możliwość regulacji wysokości wylotu kawy. Jest to jedna z ważniejszych opcji, zapewniających wygodną obsługę.

Płyta do podgrzewania filiżanek – kolejna przydatna opcja, którą powinien posiadać dobrej jakości automatyczny ekspres do kawy. Podgrzewacz filiżanek zapewni najlepszy efekt smakowy i sprawi, że użytkownik nie będzie musiał sam podgrzewać naczynia.

Wbudowany ekspres do kawy z młynkiem, a także producenci ekspresów, rodzaje i ceny oraz najlepsze modele
Ekspres do kawy z młynkiem - opinie, ceny, najlepsze modele i producenci

Wyświetlacz LCD – ułatwia obsługę urządzenia. Dobrej jakości ekspres ciśnieniowy z młynkiem posiada czytelny wyświetlacz LCD zapewniający intuicyjną, prostą obsługę.

Wybieramy expres do kawy z funkcją mielenia

Znani producenci ekspresów do kawy

Wybierając expres do kawy, warto zapoznać się z ofertami producentów, którzy zdobywają najlepsze opinie. Wśród godnych uwagi marek wyróżniamy Saeco, Delonghi, Krups, Philips, Bosch.

Wśród godnych uwagi modeli z młynkiem ceramicznym znajdziemy także produkty marki Siemens, Nivona, Jura czy Mellita.

Przykładowe modele i ceny zakupu

Wybierając ekspres do kawy z młynkiem zazwyczaj bierzemy także pod uwagę aspekt ekonomiczny. Dlatego poniżej przybliżymy kilka godnych uwagi modeli oraz przedstawimy orientacyjne ceny ich zakupu.

  • Ekspres do kawy Saeco Incanto HD8917/09 – ekspres automatyczny z młynkiem ceramicznym i zbiornikiem na wodę o pojemności 1,8 litra. Model z wbudowanym pojemnikiem na mleko oraz ze spieniaczem na mleko o wysokiej wydajności. Saeco Incanto HD8917/09 posiada funkcję czyszczenia pojemnika parą, automatyczny cykl czyszczenia, wiele możliwości regulacji młynka, a także przyjazny panel obsługi. Cena zakupu wynosi ok. 2200 zł.
  • Ekspres ciśnieniowy z młynkiem Delonghi Ecam 22.110.B – ekspres automatyczny z młynkiem stalowym i zbiornikiem na wodę o pojemności 1,8 litra. Posiada funkcję spieniania mleka, rozbudowaną regulację młynka, możliwość wyboru temperatury kawy czy funkcję automatycznego płukania po każdym parzeniu. Ciśnienie 15 Barów pozwala na szybkie przygotowanie napoju. Dzięki wielu funkcjom dodatkowym i przyjaznej obsłudze model Delonghi Ecam 22.110.B zdobył przychylne opinie użytkowników. Cena zakupu wynosi około 1160 zł.
  • Ekspres automatyczny Krups EA816031 Roma – kolejny interesujący model ekspresu ze spieniaczem mleka i szeregiem funkcji dodatkowych. Expres do kawy o pojemności zbiornika na wodę 1,7 litra wyposażono w automatyczny program czyszczenia i odkamieniania, regulację stopnia zmielenia kawy, regulację ilości wody na filiżankę oraz wygodny wyświetlacz LCD. Cena zakupu opisywanego modelu wynosi około 1250 zł.
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 95,5% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły