Zastosowanie hartowanych tafli szklanych w kuchni

Do dekoracji ściany najczęściej wykorzystywane są tafle szklane do kuchni o grubości 4-10 mm. Wśród asortymentu producentów szkła dekoracyjnego znajdziemy panele szklane, które mogą być także bezpośrednio instalowane na ścianie. Szklane panele ścienne prezentują się bardzo efektywnie, a to co je wyróżnia to funkcjonalność i wytrzymałość.

To dobry pomysł, szczególnie w przypadku kuchni otwartej na salon. Szkło kuchenne jest zdecydowanie bardziej neutralne niż tradycyjne płytki, dzięki czemu doskonale pasuje do kuchni połączonej z pokojem dziennym. Tafle szklane łatwiej jest dopasować do stylistyki panującej się w jadalni.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze modele zmywarek pod zabudowę

Zastanawiasz się jaki model zmywarki wybrać pod zabudowę? Czy lepsza będzie 45 cm, czy 60? Sprawdź najczęściej kupowane zmywarki przez naszych czytelników.

Szkło bezbarwne nie zakrywa ścian, na których zostanie zamontowane. To ciekawa alternatywa, zwłaszcza że ściany powstały na bazie czerwonej cegły. Szkło matowe przekłada się na efekt pasujący do wielu aranżacji. Wykorzystanie szkła z nadrukiem umożliwia ekspozycję ulubionej grafiki lub zdjęcia, stwarzając świeży, nietypowy efekt wyposażenia kuchni. Więcej informacji na temat hartowanego szkła do kuchni znajdziesz w tym artykule.

Ile kosztują tafle szklane do kuchni?

Koszt szklanych paneli ściennych uzależniony jest od ich wytrzymałości i rodzaju. Najdroższe szkło hartowane wykazujące wysoką odporność na plany, opryskiwanie i zarysowania kosztuje ok. 180 zł/m2. Warto jednak pamiętać, że po hartowaniu tafli szklanych nie można ciąć, dlatego też wszelkie otwory, które będą przeznaczone na gniazdka, należy wykonać wcześniej.

Niezwykle odporne szkło zbrojone to koszty rzędu 45 zł/m2. Z  tego typu szkła możemy wykonać również szafki z przesuwanymi drzwiczkami. Szkło typu float, za które przyjdzie nam zapłacić 80 zł/m2 doskonale nadawać się będzie do przykrycia fototapety. Dużą popularnością cieszą się tafle szklane do kuchni lakierowane na kolorowo, które są dostępne w cenie 130 zł/m2.

Na sklepowych półkach znajdziemy ponadto szklane panele ścienne z grafiką wykonaną na zamówienie, które będą opiewać na kwotę rzędu 400-800 zł/m2. Nieustanny rozwój w tej branży przekłada się na obecność dodatkowych rozwiązań w postaci szkła ze świecącymi diodami lub szkła antybakteryjnego. Aby zainstalować tafle szklane do kuchni wystarczy użycie kleju, śruby lub specjalnej szyny. Jeśli zainteresował cię ten temat, przeczytaj także nasz artykuł: Panele szklane do kuchni - cena, rodzaje, opinie.

Szklane panele ścienne - wady i zalety

Jedną z zalet tafli szklanych znajdujących się nad blatem kuchennych jest optyczne powiększenie wnętrza, dzięki ich gładkiej powierzchni, przez co doskonale pasuje również do małych kuchni. Ponadto daje wiele możliwości aranżacyjnych. Za szklanymi panelami ściennymi umieścić możemy rodzinne zdjęcia, fototapetę, jak i fragmenty książek kucharskich, które przydatne będą podczas przygotowania posiłku dla rodziny. Osoba, która zdecyduje się na takie rozwiązanie może liczyć na niepowtarzalny klimat jaki panować będzie we wnętrzu.

Mankamentem tego rozwiązania są trudności z utrzymaniem tafli szklanej w czystości, zwłaszcza gdy znajduje się w okolicy kuchenki lub zlewu. Aby zapobiec takim problemom, wystarczy pokryć szklane panele ścienne folią polipropylenową lub odpowiednią siatką.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 91,1% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły