Zalety szkła hartowanego

Szkło hartowane występuje w wersji zarówno przezroczystej, jak i kolorowej. Gładka powierzchnia tafli szklanej szczególnie zalecana jest do kuchni małych, ponieważ optycznie je powiększa. Szkło połączone z grafiką to coraz częściej wybierane rozwiązanie, które skutecznie zastępuje tradycyjne płytki ceramiczne. Tego rodzaju materiał nie tylko prezentuje się nowocześnie, ale i łatwo jego go utrzymać w czystości. Na jego korzyść przemawia także wysoka odporność i trwałość na zabrudzenia. Dodatkowo grafika na szkle posiada także walory dekoracyjne. Niesamowity efekt wizualny pozwolą nam stworzyć tafle posiadające niebanalne motywy. Warto nadmienić, że szkło hartowane doskonale komponuje się na tle nowatorskiego oświetlenia, szczególnie z kinkietami i diodami. Odpowiednio wykonane szklane panele ścienne pozwalają stworzyć niepowtarzalny design, który pasować będzie do nowoczesnej stylistyki kuchni. Jeśli zainteresował cię ten temat, przeczytaj także nasz artykuł: Panele szklane do kuchni - cena, rodzaje, opinie.

Meble kuchenne w atrakcyjnych cenach - sprawdź

Ile kosztuje szkło hartowane do kuchni? Odpowiadamy!

Ale ile dokładnie kosztuje szkło hartowane do kuchni? Szkło hartowane może mieć niejedno oblicze. Jego cena uzależniona jest przede wszystkim od producenta, a także grubości szkła. Warto mieć na uwadze, że są to koszty wyższe niż w porównaniu do tradycyjnego szkła. Cennik konkretnych producentów może ulec zmianie, ze względu na dodatkową obróbkę.

Szkło hartowane w kuchni bardzo dobrze się sprawdza. Ładne wyglądają i dobrze się sprawdzają nad blatem roboczym.
Ile kosztuje szkło hartowane do kuchni? Porównujemy ceny różnego rodzaju szkła kuchennego

W praktyce jednak rozpoczyna się on od kwoty 370 zł/m2 szkła hartowanego posiadającego grafikę o grubości szkła 4 mm, a kończy na kwocie 700 zł/m2, w przypadku gdy pokusimy się o większą grubość szkła. Szklane tafle nad blatem w kuchni montuje się na klej, śruby albo na szynach.

W asortymencie producentów znajdziemy szkło hartowane do kuchni sprzedawane w postaci paneli nadblatowych o rozmaitych wzorach, które wykonywane jest w technologii druku UV. Cena pojedynczego elementu powstałego na bazie szkła hartowanego kosztować nas będzie nawet kilkadziesiąt złotych. Więcej informacji na temat szkła do kuchni znajdziesz w tym artykule.

Meble kuchenne w dobrej cenie

Ceny mebli kuchennych na wymiar mogą się różnić u różnych wykonawców nawet o 100%. Dlatego tak ważne jest porównanie ofert od różnych firm. Najłatwiej to zrobić korzystając z usługi Szukaj Wykonawcy na kb.pl. Wypełniasz prosty formularz i otrzymujesz kilka ciekawych ofert od firm z Twojej okolicy.

Sprawdź!

Najtańszym rozwiązaniem jest bezbarwne szkło typu float, za pomocą którego możemy przykryć fototapetę. Za tego typu taflę zapłacić będziemy musieli ok. 80 zł/m2. Dużą popularnością cieszą się jednak tafle szklane kolorowe, których cena opiewa na 130 zł/m2. Są one bardzo efektowne, trwałe, a także odporne na zadrapania i zabrudzenia. W celu dodatkowej ochrony, możemy je zabezpieczyć odpowiednią siatką lub folią polipropylenową.

Trwałe szkło zbrojone to natomiast koszty rzędu 45 zł/m2. Z tego typu szkła możemy wykonać również szafki z przesuwanymi drzwiczkami.

ikona podziel się Przekaż dalej