Ozdobna szyba do kuchni - możliwości dekoracyjne

Możliwe jest wykończenie ściany za pomocą bezbarwnej, przezroczystej tafli szklanej. Innym, ciekawym rozwiązaniem może okazać się wykorzystanie szkła typu flot o delikatnej, zielonkawej barwie.

Ozdobna szyba do kuchni jest niesamowitą alternatywą dla tradycyjnych płytek ściennych. Dekoratorzy wnętrz chwalą przede wszystkim szereg wariantów, dzięki którym możliwe jest efektowne i oryginalne dekorowanie ścian. Aby uzyskać efekt kolorowej szyby kuchennej, wystarczy podkleić taflę szkła za pomocą folii w dowolnej barwie.

Możliwe jest również zwrócenie się do firmy, w której będziemy mogli zalaminować szkło, tapetę lub dowolną grafikę o wysokiej jakości. Grafika laminowana jest na trwale pomiędzy dwiema warstwami szkła. Dostarczone zdjęcia wydrukować możemy na odpowiednich foliach bezklejowych. Warto mieć na uwadze, że koszt wykonania szyby do kuchni z własnym zdjęciem jest stosunkowo wysoki, ale jeśli naszym marzeniem zawsze był wyjątkowy i nowoczesny wystrój kuchni – warto pokusić się o taką możliwość. Więcej informacji na temat szkła do kuchni znajdziesz w tym artykule.

Najczęściej popełnianym błędem przez użytkowników jest przyklejanie szkła na tapetę lub ścianę, która jest pokryta farbą. Wówczas wszelkie zanieczyszczenia są w stanie przedostać się pomiędzy dwie powierzchnie, które bardzo trudno jest później usunąć.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze meble kuchenne

Szukasz solidnie wykonanych i w miarę tanich mebli kuchennych? Dobrze trafiłeś! Sprawdź najczęściej wybierane zestawy mebli kuchennych przez naszych czytelników.

Ozdobna szyba do kuchni - jaki jest koszt montażu?

Jeśli mowa o kosztach montażu szkła na ścianie w kuchni, jednym z najtańszych rozwiązań będzie tradycyjna szyba, która jest podklejona folią zabezpieczającą. Ozdobna szyba do kuchni to koszt rzędu 300 zł/m2. Za folię natomiast zapłacimy 10 zł/m2.  Decyzja o wyborze szkła laminowanego niesie ze sobą większe koszty związanego z jego remontem. Tafla szkła laminowanego kosztować nas będzie 750 zł za m2, z kolei wybór grafiki oscyluje w wartości ok. 100 zł za m2.

Wydruk na szkle nie jest opatrzony niską ceną, jednak możliwości aranżacyjne ograniczone są jedynie do naszej wyobraźni. Grafika na szkle umieszczona nad blatem w kuchni doskonale odświeży, uatrakcyjni i przede wszystkim nada lekkości małemu pomieszczeniu. Jeśli zainteresował cię ten temat, przeczytaj także nasz artykuł: Panele szklane do kuchni - cena, rodzaje, opinie.

Oświetlenie ściany w kuchni

Warto jednak mieć na uwadze, że szkło znajdujące się na ścianie w kuchni możemy nieco urozmaicić i dzięki temu osiągnąć zjawiskowy efekt. Wystarczy, że dodamy do niego odpowiednie oświetlenie. Ciekawym rozwiązaniem okazuje się być montaż punktów świetlnych występujących w postaci halogenów lub listew świetlnych, które znajdą swoje miejsce pod szafkami wiszącymi, a światła będą skierowane w dół. Zdecydowanie imponujący efekt uzyskamy jednak dzięki podświetlaniu szkła od tyłu, na przykład za pomocą zainstalowanego paska ledowego. Dzięki takiej alternatywie uzyskać możemy niepowtarzalne wrażenie świecącej się ściany.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 92,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły