Meble kuchenne: materiał i jakość

Jednym z najważniejszych czynników jest materiał, z którego zostały wykonane meble. Tutaj wybór nie ogranicza się jedynie do naturalnego drewna. Producenci proponują również meble kuchenne z płyty wiórowej lub MDF pokrytej lakierem, laminatem, folią czy też fornirem. Lepsza jakość tworzywa przekłada się na trwalsze meble kuchenne, dlatego najlepiej jest wybrać te, do produkcji których wykorzystano lite drewno. Zazwyczaj korpusy wykonuje się z cieńszych elementów, podczas gdy fronty powstają z bardziej szlachetnych materiałów. Kwintesencją nowoczesnego designu będą natomiast fronty szklane, które optycznie powiększą wnętrze. Ich wadą jest niska odporność na uszkodzenia mechaniczne. Sprawdź także nasze inspiracje na meble kuchenne.

Meble kuchenne w dobrej cenie

Ceny mebli kuchennych na wymiar mogą się różnić u różnych wykonawców nawet o 100%. Dlatego tak ważne jest porównanie ofert od różnych firm. Najłatwiej to zrobić korzystając z usługi Szukaj Wykonawcy na kb.pl. Wypełniasz prosty formularz i otrzymujesz kilka ciekawych ofert od firm z Twojej okolicy.

Sprawdź!

Kolejnym, równie istotnym elementem jest jakość wykonania mebli kuchennych. Niedokładne wykończenie może skutkować krótką trwałością. Dlatego najlepiej jest odwiedzić salon meblowy w miejscu zamieszkania, aby samodzielnie ocenić jego parametry. O ile zakup mebli w Internecie będzie łatwiejszym i tańszym rozwiązaniem, o tyle może się okazać, że wybrany model nie spełni naszych wymagań w kwestii jakości wykonania i estetyki.

Wysokiej jakości meble kuchenne będą funkcjonalne i ergonomiczne, dzięki czemu łatwiej przyjdzie nam zachować porządek w kuchni. Wykorzystanie wysokogatunkowych materiałów odpłaci się też komfortem podczas przygotowywania posiłków dla rodziny.

Meble kuchenne: rozmiar i kolorystyka

Ważnym kryterium wyboru jest też rozmiar mebli kuchennych. Wiele możliwości nie dają nam gotowe kolekcje mebli kuchennych, z których czasem musimy zrezygnować, chociażby ze względu na niestandardowe wymiary przestrzeni kuchennej. Najlepszym rozwiązaniem zdają się być meble na wymiar zaprojektowane w oparciu o nasze oczekiwania, w kwestii estetyki i funkcjonalności. Jeśli interesują cię ceny mebli kuchennych na wymiar, w tym artykule znajdziesz cennik po województwach.

Meble kuchenne w atrakcyjnych cenach - sprawdź

Wybór koloru mebli kuchennych może przyprawić o zawrót głowy. W bogatej palecie kolorystycznej dominują ciepłe kolory jasnych pasteli, które można przełamać zimnymi monochromatycznymi barwami. Bardzo modnym rozwiązaniem, po które sięga większość projektantów wnętrz, jest wykorzystanie odcieni pomarańczy czy czerwieni, które tworzą przyjemny nastrój. Co ciekawe, kolory te pozytywnie oddziałują na nasz układ trawienny.


Jeśli przestrzeń kuchenna będzie przeznaczona jedynie do przygotowywania posiłków, warto ustawić w niej meble kuchenne w kolorze niebieskim, fioletowym lub zielonym. Tak odważne barwy mebli doskonale będą komponować się z odcieniami bieli lub szarości, które podkreślą nowoczesny charakter wnętrza.

Równie popularnym kolorem mebli kuchennych jest ponadczasowa biel, którą łatwo można połączyć z innymi barwami, niezależnie od stylistyki dominującej we wnętrzu. Wykorzystanie mebli spowitych bielą sprawi, że kuchnia optycznie będzie bardziej przestronna.

Meble kuchenne - wybór blatu

Wybór blatów kuchennych, podobnie jak kolorów mebli kuchennych, jest bardzo duży. Dzięki temu, bez problemów dopasujemy blat do stylistyki wnętrza i zasobności portfela. Najlepiej, aby był wykonany z trwałych materiałów. Blat z kamienia naturalnego będzie trwały, drewno klejone będzie przyjemne w dotyku, a kompozyty – bardziej odporne na ciepło i zarysowania. Do produkcji blatu kuchennego można wykorzystać również szkło. Szklany blat optycznie powiększy każde wnętrze. Jego czyszczenie nie sprawi nam większych trudności.

ikona podziel się Przekaż dalej