Narożne szafki kuchenne – jak je dobrze zaplanować?
Kuchnia jest skarbnicą różnego rodzaju produktów żywnościowych, garnków, zastawy stołowej i sprzętów AGD, które wymagają przestrzeni. Dlatego bardzo ważne jest zaprojektowanie zabudowy kuchennej tak, aby była wygodna w obsłudze. Ale jak dobrze zaplanować narożne szafki kuchenne?
Jeśli planujesz remont lub wykończenie kuchni, skorzystaj z usługi Szukaj Wykonawcy, dostępnej na stronie Kalkulatory Budowlane. Po wypełnieniu krótkiego formularza otrzymasz oferty firm.

Narożne szafki kuchenne a systemy koszy cargo
Jednym z rozwiązań dla narożnych szafek kuchennych są systemy koszy Magic Corner, które przyczynią się do poprawy komfortu użytkowania i funkcjonalności. Mechanizm, w którym front jest przytwierdzony do ramy, umożliwia łatwiejsze korzystanie z szafek, dzięki wysuwaniu ich zawartości na zewnątrz. Jedną z jego wad jest wysoka cena, bowiem tego rodzaju system może nas kosztować ok. 500 zł.
Kosze Magic Corner Standard są oparte na prowadnicach z półkami, dzięki czemu ułatwiają dostęp do zawartości narożnej szafki kuchennej. Na dodatek, są wyposażone w mechanizm, który pozwala na delikatne i ciche otwieranie oraz zamykanie szuflady.
Ulepszoną ich wersją jest system Magic Comfort, w którym tylne półki wysuwają się do przodu, dzięki specjalnym prowadnicom. W inny też sposób otwierają się narożne szafki kuchenne. W tym przypadku, należy wyciągnąć przednie kosze odchylając je w bok, aby uzyskać kąt prosty. Porady i inspiracje na temat mebli kuchennych zebraliśmy dla ciebie w tym miejscu.
Ciekawą alternatywą może okazać się wybór nowoczesnego systemu Le Mans, który umożliwia wysunięcie każdej półki z szafki kuchennej. Dzięki odpowiedniemu kształtowi, mechanizm będzie idealnym miejscem do przechowywania zastawy stołowej czy też garnków. Na jego korzyść przemawia również estetyczny wygląd i płynny ruch otwierania frontu szafki.
Narożne szafki kuchenne i system półek obrotowych
Zdecydowanie tańszą alternatywą może okazać się wykorzystanie koszy obrotowych w narożnych szafkach kuchennych. System półek obrotowych można dostosować do kształtów i rozmiarów mebli kuchennych. To bardzo wygodne rozwiązanie, które ułatwi nam dostęp do przechowywanych produktów żywnościowych i akcesoriów kuchennych. Maksymalne obciążenie jednej półki wynosi 10 kg. Jego atutem jest również możliwość regulacji wysokości każdej z półek. Wadą mechanizmu jest mała płynność ruchu, dlatego coraz więcej osób rezygnuje z wykorzystania przestrzeni narożnika w ten sposób. Jeśli interesują cię meble kuchenne na wymiar, w tym artykule znajdziesz ich cennik po województwach.
Zastanawiasz się jaki model zmywarki wybrać pod zabudowę? Czy lepsza będzie 45 cm, czy 60? Sprawdź najczęściej kupowane zmywarki przez naszych czytelników.
Szuflada i szafka narożna lub płyta grzewcza
Kolejną opcją na wypełnienie wolnej przestrzeni jest wykorzystanie szuflady narożnej, zwłaszcza w dużej kuchni. Tego typu narożne szafki kuchenne pozwalają na podział przestrzeni, która ułatwi dostęp do wszystkich zapasów, nawet tych znajdujących się na końcu szafki. Zastosowanie szuflady narożnej jest gwarancją komfortu użytkowania i lepszej organizacji przechowywanych naczyń i akcesoriów. Jej minusem jest brak możliwości wykorzystania całkowitej przestrzeni szafki kuchennej.
Użycie zlewozmywaka narożnego jest kolejnym bardzo efektywnym sposobem na zagospodarowanie wolnej przestrzeni kuchennej. W tego typu szafkach wykorzystuje się zlewozmywaki, które kształtem odpowiadają szafce narożnej. Na sklepowych półkach znajdziemy zarówno modele w kształcie litery L, jak i zlewy z jednym frontem. Wybór tego rozwiązania jest związany z ograniczoną funkcjonalnością szafki i utrudniony dostęp do jej wnętrza.
Równie ciekawym sposobem na zaplanowanie narożnej szafki kuchennej jest wykorzystanie płyty grzewczej przeznaczonej do gotowania. Warto jednak pamiętać, że płyta grzewcza powinna mieć minimum 60 cm szerokości.
Powiązane artykuły
-
TOP 4 projekty mebli kuchennych. Oto najciekawsze aranżacje
-
Jak odnowić meble kuchenne z okleiną? TOP 4 najlepsze sposoby
-
Jak odnowić meble kuchenne krok po kroku? Praktyczny poradnik
-
Na co zwrócić uwagę kupując meble kuchenne?
-
Opinie i ceny mebli kuchennych z IKEA - sprawdź zanim kupisz!
-
Jakie uchwyty do mebli kuchennych wybrać?
-
Najlepsze meble kuchenne - wybrane zestawy mebli kuchennych, których zakupu nie pożałujesz
-
Szafki pod zlewozmywak – rodzaje, ceny, opinie, porady zakupowe
-
Tanie meble kuchenne - oferty na gotowe zestawy mebli kuchennych
-
Relingi kuchenne – rodzaje, wzory, ceny, sposób montażu
-
Białe meble kuchenne - inspirujące pomysły na wnętrze kuchni
-
Meble modułowe – rodzaj, ceny, montaż, porady architektów
-
Szuflady Blum - czy warto zapłacić za nie znacznie wyższą cenę?
-
Nowoczesne meble kuchenne - 5 wyjątkowych inspiracji
-
Jakie są standardowe wymiary szafek kuchennych?
-
Stoły na wymiar - warto czy nie? Sprawdzamy ceny, oferty i jakość wykonania
-
Kuchnie na zamówienie - ceny, polecane materiały, sprytne rozwiązania
-
Jak zagospodarować szuflady w kuchni? Praktyczne sposoby
-
Zabudowy kuchenne - co warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę?
-
Wyposażenie mebli kuchennych - co wybrać, na co zwrócić uwagę?
-
Kosze cargo do mebli kuchennych - ceny, opinie, zalety i wady
-
Osprzęt firmy Blum do mebli kuchennych - przegląd produktów
-
Szafki kuchenne SPACE TOWER - opis, zastosowanie, cena, opinie
-
Na co zwracamy uwagę przy zakupie mebli kuchennych i AGD?
-
Meble kuchenne Bodzio - ceny, opinie, oferta, zalety i wady
-
TOP 5 propozycji mebli kuchennych Agata - ceny, opinie, propozycje
-
Meble kuchenne Black Red White - ceny, opinie, oferta, zalety i wady
-
Szare meble kuchenne - top 5 inspirujących pomysłów
-
Gdzie kupić używane meble kuchenne?
-
Meble kuchenne z Castoramy - ceny, opinie, oferta, zalety i wady