Narożne szafki kuchenne a systemy koszy cargo

Jednym z rozwiązań dla narożnych szafek kuchennych są systemy koszy Magic Corner, które przyczynią się do poprawy komfortu użytkowania i funkcjonalności.  Mechanizm, w którym front jest przytwierdzony do ramy, umożliwia łatwiejsze korzystanie z szafek, dzięki wysuwaniu ich zawartości na zewnątrz. Jedną z jego wad jest wysoka cena, bowiem tego rodzaju system może nas kosztować ok. 500 zł.

Kosze Magic Corner Standard są oparte na prowadnicach z półkami, dzięki czemu ułatwiają dostęp do zawartości narożnej szafki kuchennej. Na dodatek, są wyposażone w mechanizm, który pozwala na delikatne i ciche otwieranie oraz zamykanie szuflady.

Ulepszoną ich wersją jest system Magic Comfort, w którym tylne półki wysuwają się do przodu, dzięki specjalnym prowadnicom. W inny też sposób otwierają się narożne szafki kuchenne. W tym przypadku, należy wyciągnąć przednie kosze odchylając je w bok, aby uzyskać kąt prosty. Porady i inspiracje na temat mebli kuchennych zebraliśmy dla ciebie w tym miejscu.

Ciekawą alternatywą może okazać się wybór nowoczesnego systemu Le Mans, który umożliwia wysunięcie każdej półki z szafki kuchennej. Dzięki odpowiedniemu kształtowi, mechanizm będzie idealnym miejscem do przechowywania zastawy stołowej czy też garnków. Na jego korzyść przemawia również estetyczny wygląd i płynny ruch otwierania frontu szafki.

Narożne szafki kuchenne i system półek obrotowych

Zdecydowanie tańszą alternatywą może okazać się wykorzystanie koszy obrotowych w narożnych szafkach kuchennych. System półek obrotowych można dostosować do kształtów i rozmiarów mebli kuchennych. To bardzo wygodne rozwiązanie, które ułatwi nam dostęp do przechowywanych produktów żywnościowych i akcesoriów kuchennych. Maksymalne obciążenie jednej półki wynosi 10 kg.  Jego atutem jest również możliwość regulacji wysokości każdej z półek. Wadą mechanizmu jest mała płynność ruchu, dlatego coraz więcej osób rezygnuje z wykorzystania przestrzeni narożnika w ten sposób. Jeśli interesują cię meble kuchenne na wymiar, w tym artykule znajdziesz ich cennik po województwach.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze modele zmywarek pod zabudowę

Zastanawiasz się jaki model zmywarki wybrać pod zabudowę? Czy lepsza będzie 45 cm, czy 60? Sprawdź najczęściej kupowane zmywarki przez naszych czytelników.

Szuflada i szafka narożna lub płyta grzewcza

Kolejną opcją na wypełnienie wolnej przestrzeni jest wykorzystanie szuflady narożnej, zwłaszcza w dużej kuchni. Tego typu narożne szafki kuchenne pozwalają na podział przestrzeni, która ułatwi dostęp do wszystkich zapasów, nawet tych znajdujących się na końcu szafki. Zastosowanie szuflady narożnej jest gwarancją komfortu użytkowania i lepszej organizacji przechowywanych naczyń i akcesoriów. Jej minusem jest brak możliwości wykorzystania całkowitej przestrzeni szafki kuchennej.

Użycie zlewozmywaka narożnego jest kolejnym bardzo efektywnym sposobem na zagospodarowanie wolnej przestrzeni kuchennej. W tego typu szafkach wykorzystuje się zlewozmywaki, które kształtem odpowiadają szafce narożnej. Na sklepowych półkach znajdziemy zarówno modele w kształcie litery L, jak i zlewy z jednym frontem. Wybór tego rozwiązania jest związany z ograniczoną funkcjonalnością szafki i utrudniony dostęp do jej wnętrza.

Równie ciekawym sposobem na zaplanowanie narożnej szafki kuchennej jest wykorzystanie płyty grzewczej przeznaczonej do gotowania. Warto jednak pamiętać, że płyta grzewcza powinna mieć minimum 60 cm szerokości.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 92,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii meble kuchenne