Meble kuchenne IKEA

Metraż przestrzeni

Odwiedzając liczne portale o tematyce wnętrzarskiej, bez problemu możemy znaleźć całą masę zdjęć przedstawiających inspirujące i niezwykle oryginalne przestrzenie niemalże każdego, dowolnie wybranego pomieszczenia. I choć to właśnie one są w stanie w znacznym stopniu pomóc nam w wyborze wyposażenia, to jednak – zanim damy ponieść się wyobraźni – tym, co powinniśmy zrobić w pierwszej kolejności, jest odpowiednie wymierzenie posiadanego pomieszczenia. Projektując kuchnię marzeń należy bowiem mieć na uwadze przede wszystkim metraż przestrzeni. Inspirują cię zdjęcia wnętrz wyposażonych w tzw. wyspę usytuowaną na samym środku pomieszczenia? Niestety, na tego rodzaju rozwiązania pozwolić mogą sobie wyłącznie osoby posiadające stosunkowo dużą kuchnię. Jeśli więc wymiary aranżowanego pomieszczenia nie są zbyt imponujące, wówczas bierz pod uwagę projekty wyposażone np. w szeroki, funkcjonalny blat. Wiele przykładowych inspiracji odnoszących się zarówno do tych większych, jak i mniejszych przestrzeni znajdziesz np. na stronie sklepu IKEA.

Styl i kolor

Marzy Ci się kuchnia w stylu rustykalnym lub też nawiązująca swoim designem do typowych kuchni angielskich? A może wolisz klasyczny urok ciepłego drewna? Jesteś minimalistą i pragniesz, aby wnętrze zostało wykonane we wspomnianym stylu? Tak naprawdę możesz pozwolić sobie na wybór dowolnego stylu oraz kolorystyki, niemniej jednak zanim zdecydujesz się na konkretne meble kuchenne, zadbaj o to, aby współgrały one z resztą znajdujących się w domu mebli. Jeśli dodatkowo nie masz w planach wymiany wszystkich, posiadanych przez ciebie sprzętów kuchennych takich jak m.in. lodówka czy okap, to projektując przestrzeń uwzględniaj również stylistykę wyposażenia starając się, aby projekt tworzył całość ze wspomnianym sprzętem.

Funkcjonalność

Funkcjonalność to ostatni, niemniej jednak niezwykle ważny element, jaki należy brać pod uwagę w trakcie wyboru nowych mebli kuchennych. Jeśli posiadasz dużą ilość wyposażenia odznaczającego się sporymi gabarytami, a więc np. garnków czy patelni, zdecyduj się na meble posiadające większą ilość przestronnych szafek. Jeśli z kolei ilość sprzętów jest raczej znikoma, możesz wybrać meble kuchenne posiadające np. większą ilość szuflad. Z kolei miłośnicy alkoholi mogą z powodzeniem pozwolić sobie na wyposażenie przestrzeni w użyteczny barek. Podczas projektowania nowej kuchni pamiętaj więc, aby w pełni odpowiadała ona twoim indywidualnym potrzebom oraz upodobaniom.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 96,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii meble kuchenne