Zabudowy kuchenne - wymiary pomieszczenia

Istotnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę podczas aranżacji kuchni, jest dokładnie ustalenie wymiarów pomieszczenia, w tym rozmiarów okien, przyłączy elektrycznych i wodociągowych. W oparciu o podane parametry, dana firma będzie mogła zaplanować zabudowę kuchenną. Większą swobodę podczas projektowania zabudowy kuchennej będziemy mieli na etapie budowy domu i wykonania instalacji, gdyż trudności nie będą sprawiać nam istniejące przyłącza elektryczne i wodociągowe.

Projekt kuchni na wymiar powinien obejmować odpowiednie ustawienie sprzętów AGD, dzięki czemu pomieszczenie będzie funkcjonalne i praktyczne. Ułatwieniem może okazać się powołanie na zasadę trójkąta, którego wierzchołki tworzą lodówka, kuchenka i zlew, a ich odległość nie jest mniejsza niż 120 cm, ale nie większa niż 210 cm. Sprawdź także nasz artykuł, w którym znajdziesz koszt umeblowania kuchni.

Meble kuchenne w atrakcyjnych cenach - sprawdź

Sprzęt AGD do kuchni z zabudową

Równie ważną kwestią jest wybór sprzętu codziennego użytku, którego zakup powinniśmy zaplanować już na etapie projektu pomieszczenia kuchennego. Sprzęt zabudowany w meblach należy zabezpieczyć w celu właściwej wentylacji i wymiany powietrza. Zachowanie odpowiedniej odległości między ścianą a szafkami sprawi, że urządzenia będą miały zapewniony poziom chłodzenia. Warto mieć na uwadze, aby zabudowy kuchenne znajdowały się na stosownej wysokości. Dzięki temu unikniemy problemów związanych z dostępem do wiszących szafek kuchennych.  Z kolei wybór sprzętu AGD powinien zależeć wyłącznie od naszych indywidualnych możliwości i potrzeb.

Zabudowa kuchni - materiały i oświetlenie

Jeśli chcemy, aby zabudowy kuchenne służyły latami, powinniśmy pokusić się o wysokiej jakości materiałów, z których zostaną wykonane. W pomieszczeniu kuchennym zaleca się wykorzystanie nietypowych surowców, takich jak kerrock, corian lub kamień. Stoły i ich powierzchnie, które szybko ulegają zniszczeniu, powinny być wykonane z mocnego drewna dębowego lub mahoniowego. Jeśli interesują cię meble na wymiar, w tym artykule znajdziesz ich ceny.

Pomieszczenia kuchenne, w których brakuje otworów kuchennych są jedynie przeszłością. W dzisiejszych czasach stawia się na kuchnie oświetlone, dzięki czemu znajdziemy w nich zarówno oświetlenie sztuczne, jak i naturalne. Jasne wnętrza mają pozytywny wpływ na nastrój domowników. Kuchnia, w którym znajduje się duże okno, optycznie powiększa pomieszczenie. Sztuczne światło tworzą zazwyczaj lampki, które są dostosowane do zabudowy kuchennej. W miejscu, w którym spędzamy najwięcej wolnego czasu, duże znaczenie ma oświetlenie punktowe lub liniowe, które tworzą taśmy ledowe, zadaniem których jest podświetlenie blatu kuchennego i szafek kuchennych.

Koszt zabudowy kuchennej

Koszt zabudowy kuchennej uzależniony jest od wymiarów mebli, ilości szafek, materiałów, jak i innych dodatków. W sklepach sieciowych, tego typu kuchnię możemy kupić za ok. 2500 zł. Zdecydowanie droższe mogą okazać się zabudowy, które zrealizujemy w studiu projektowym. Takie rozwiązanie może nas kosztować nawet 100000 zł. Przeciętnie, zabudowa kuchenna to koszt rzędu 10000 zł. Czasem istotne jest również uwzględnienie ceny wykonania projektu. Z reguły jest to ok. 500 zł.

ikona podziel się Przekaż dalej