Jakie lampki podszafkowe wybrać? Oprawy, halogeny, listwy, oświetlenie diodowe i inne
Oświetlenie podszafkowe ma także zasadnicze znaczenie w przygotowywaniu posiłków. Odpowiednio dobrane źródła światła przyczyni się do stworzenia niesamowitego klimatu we wnętrzu, ułatwiając jednocześnie wykonywanie prac kulinarnych. Bardzo popularne są lampy halogenowe, które prezentują się atrakcyjnie, podobnie jak taśmy LED, które coraz częściej wypełniają kuchenne przestrzenie. Zdecydowanie tańszą alternatywą może okazać się wykorzystanie lampek na baterie. Podpowiadamy, jakie możliwości pod szafki kuchenne mamy.
Jeśli planujesz remont lub wykończenie kuchni, skorzystaj z usługi Szukaj Wykonawcy, dostępnej na stronie Kalkulatory Budowlane. Po wypełnieniu krótkiego formularza otrzymasz oferty firm.

Lampki podszafkowe - oświetlenie halogenowe
Oświetlenie meblowe podszafkowe jest równie ważne, co światło umieszczone w centralnym punkcie kuchni. Odpowiednim rozwiązaniem będzie wykorzystanie lamp halogenowych, szczególnie w miejscach, gdzie znajduje się zlewozmywak czy kuchenka gazowa. W porównaniu do tradycyjnych żarówek, wykazują wyższą sprawność i dwa razy dłuższą żywotność. We wnętrzu tego typu oświetlenia nie tworzą się zaczerniane bańki szklane, dlatego halogeny LED (poszafkowe) emitują przyjemne jasne światło, które doskonale sprawdzi się pod szafkami kuchennymi. Z racji ich niewielkich rozmiarów, lampy umieszczane są w oprawach, dzięki którym odpowiednią oświetlą kuchenną aranżację.
Niestety oprawy z halogenami należy zainstalować w szafkach kuchennych, dlatego niezbędne będzie wywiercenie w nich specjalnych otworów. I choć koszt zakupu lampek jest stosunkowo niski, to należy pamiętać, że koszty ich użytkowania będą zdecydowanie wyższe. Sprawdź także w tym miejscu wszystko, co warto wiedzieć o oświetleniu podszafkowym kuchennym.
Oświetlenie meblowe podszafkowe diodowe
Równie popularnym rozwiązaniem jest wykorzystanie taśm LED nad szafkami kuchennymi. Oprawa LED podszafkowa jest znana z tego, że jest bardzo energooszczędnym źródłem światła, które umożliwia zmniejszenie zużycia prądu w domu. Przeciętny okres żywotności diod LED wynosi 50 000 godzin. A to oznacza, że ich czas pracy jest dziesięciokrotnie większy od halogenów i dwadzieścia razy od żywotności tradycyjnej świetlówki.
Na ich korzyść przemawia fakt, że są w stanie imitować wiele kolorów światła, pozwalając tym samym na stworzenie nietuzinkowej aranżacji kuchni. Do produkcji tego rodzaju oświetlania nie wykorzystuje się ciężkich i toksycznych metali, takich jak rtęć, dlatego też jest bardzo bezpieczne dla domowników i otaczającego ich środowiska naturalnego. Ze względu na swój oryginalny design, doskonale sprawdzą się w zestawieniu z nowoczesnymi szafkami kuchennymi. Jeśli interesują cię meble kuchenne na wymiar, w tym artykule znajdziesz ich cennik po województwach.
Oprawa LED podszafkowa pozwala także na umieszczenie w niej listwy o dowolnej długości. Wybrane taśmy LED instaluje się w profilu, który stanowi jej zabezpieczenie przed wszelkimi uszkodzeniami. Podczas zakupu diod, warto zwrócić uwagę na kąt padania światła – najlepiej, aby oświetlało blat kuchenny. Jeśli będzie rozświetlać również podłogę, wtedy możemy osiągnąć mało estetyczny efekt.
Lampki podszafkowe na baterie
Oświetlenie meblowe podszafkowe to nie tylko halogeny i taśmy LED. Nieco tańsze mogą okazać się lampki na baterie, które należy przykleić do szafki kuchennej. Trudności nie sprawi nam również ich demontaż. Tego typu oświetlenie nie pozostawi jakichkolwiek uszkodzeń szafek, ponieważ nie jest wkręcane, a jedynie przyklejane przy użyciu taśmy samoprzylepnej.