Zlewozmywak biały - możliwości, jakie dają nam producenci

Zlewozmywak biały jest estetycznym i ponadczasowym urządzeniem, które często wykorzystujemy w naszych kuchniach. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów zlewów, dlatego warto dowiedzieć się, co oferują nam producenci i jakie wyróżnia się rodzaje zlewozmywaków.

W pierwszej kolejności, wybierając swój zlew kuchenny, musimy mieć na uwadze to, że zlewy wykonane są z różnorodnych materiałów. Jeśli chcemy, by nasz zlew był bardzo trwały, warto przemyśleć wybór zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego, ponieważ takie rozwiązanie jest trwalsze i bardziej wytrzymałe niż zlewy stalowe.

Jeśli jednak nie interesuje nas zlewozmywak granitowy, ani też ceramiczny, możemy skorzystać ze zlewozmywaków wykonanych z innych materiałów. Poza wyżej wymienionymi możemy zdecydować się na zlewozmywaki aluminiowe, stalowe, czy też kamienne zlewozmywaki kuchenne.

Kolejnym elementem jest dobór ilości komór. Wyróżnia się jednokomorowe i dwukomorowe rozwiązania, ale poza nimi, mamy możliwość kupna zlewozmywaka 1,5-komorowego lub 2,5-komorowego. To, czy lepszy będzie dla nas jednokomorowy, czy dwukomorowy zlew, zależy tylko i wyłącznie od nas. Musimy też zastanowić się, czy potrzebujemy zlew kuchenny z ociekaczem, czy bez ociekacza. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o zlewozmywakach.

Ponadto dodatkowym elementem jest kształt białego zlewu kuchennego. Zlewozmywak granitowy, stalowy, ceramiczny, kamienny i aluminiowy, dostępny jest w wielu kształtach. Wyróżnia się okrągłe, kwadratowe, prostokątne i owalne zlewozmywaki, a dodatkowo możemy wybrać zlewozmywak do zabudowy narożny. Kwestia kształtu również zależy od naszych predyspozycji, tak samo, jak i to, jaki typ zlewu wybierzemy. Producenci oferują nam trzy podstawowe rodzaje montażu. Pierwszym z nich są zlewy wbudowane do zabudowy, kolejnym typem zlewu pod zabudowę jest zlew podwieszany, a ostatnim jest zlew nakładany.

Ceny za biały zlew kuchenny

Decydując się na jednokomorowy lub dwukomorowy, okrągły, prostokątny, narożny, kwadratowy lub owalny zlewozmywak biały, musimy mieć na uwadze to, że ceny za zlewy pod zabudowę są różne i zależą one od wielu czynników. Dlatego też bardzo dobrym rozwiązaniem jest ustalenie już na początku budżetu, który możemy poświęcić na zlewozmywak biały. 

Ceny za białe zlewy kuchenne zależą nie tylko od modelu i producenta, ale również od tego, jakiej wielkości jest nasz zlew i jaki ma on kształt. Z pewnością za bardziej skomplikowane i niecodzienne formy zlewów zapłacimy więcej, niż za standardowe kształty dostępne w każdym sklepie budowlanym.

Dodatkowo ważną rolę w cenie odgrywa materiał wykorzystany przy produkcji zlewów. Najdroższymi rozwiązaniami będą zlewozmywaki granitowe, ceramiczne i stalowe, a najtańszym rozwiązaniem będzie zakup zlewów z aluminium. Pamiętajmy jednak o tym, że tutaj lepiej postawić na wyższej jakości materiały, bo wytrzymają one dłużej i nie są tak podatne na uszkodzenia. A może zainteresuje cię także ten artykuł o rodzajach zlewozmywaków?

Nie możemy zapominać o tym, że przy niektórych zlewach istotne jest także to, czy zlewy są z ociekaczami, czy bez ociekaczy. I nie ma się co dziwić, że rozwiązania z ociekaczem są wielokrotnie droższe od tych bez ociekacza. Ale ta kwestia zależy tylko od naszych preferencji i upodobań.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze zlewozmywaki

Szukasz dobrej jakości zlewozmywaka w atrakcyjnej cenie? Dobrze trafiłeś! Sprawdź najczęściej wybierane modele przez naszych czytelników.

Oryginalny, okrągły zlewozmywak biały, czyli polecany biały zlew kuchenny, w tym do zabudowy, jedno lub dwukomorowy
Biały zlewozmywak kuchenny - przegląd ofert, materiały, ceny, opinie

Jednym z najbardziej popularnych producentów tych zlewozmywaków jest Franke. Franke oferuje nam wysokiej jakości zlewozmywaki, która cena jest adekwatna do ich wytrzymałości i właściwości. Poza producentem Franke zlewy pod zabudowę produkowane są również przez firmę Blanco, Villeroy & Bosch, Alveus, Deante, Comitor, Schock, Elleci, Primagran, Teka, czy Quadron.

Jeśli chodzi o ceny, prezentuje się to następująco. Aluminiowy zlewozmywak Elleci zakupimy za około 1000 zł. Cena ceramicznych zlewów zaczyna się od 500 zł (Havsen) i kończy na 5270 zł (Villeroy & Bosch). Zlewozmywak granitowy kosztuje od 250 zł (Ryga) do 4900 zł (Blanco). Kamienne zlewy to koszt od 720 zł (Riona) do 790 zł (Legra XL6S), a stalowe kosztują od 600 zł (Rondoval 45) do 5270 zł (Villeroy & Bosch). Sprawdź także ten artykuł o zlewozmywakach dostępnych w OBI.

Jak zaaranżować biały zlew kuchenny?

Bez różnicy, czy mamy okrągły, prostokątny, kwadratowy, narożny czy owalny zlewozmywak, nie ma nic trudnego w jego aranżacji. Zlewy te nadają się do każdego typu pomieszczenia. Oczywiście warto dopasować styl, w jakim jest zlew do tego, jaką aranżację mamy w swojej kuchni.

Zlew do zabudowy biały jest ponadczasowy, dlatego niemożliwością jest dokonanie jakiegoś błędu stylistycznego, jeśli pamiętamy o tym, że gdy lodówka jest czarna, to wybierzemy czarny zlew, natomiast jeśli jest w białym kolorze, wtedy powinniśmy zdecydować się na biały zlew.

Jak widać, białe zlewy kuchenne pozwalają nam na pełną dowolność. Możemy je wykorzystać w aranżacji nowoczesnej kuchni, ale równie dobrze będą one wyglądały w kuchni tradycyjnej. Pamiętajmy także o właściwym doborze baterii kuchennej pod styl i aranżację zlewu i wnętrza kuchni. A może zainteresuje cię także ten artykuł o zlewozmywakach ceramicznych?

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 97,5% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii zlewozmywaki