Czarny zlewozmywak - jakie mamy możliwości zakupu

Czarny zlew to bardzo estetyczne i eleganckie urządzenie, które wprowadza zdecydowanie inne aspekty wizualne niż biały zlewozmywak. Nie oznacza to jednak, że biały zlewozmywak jest gorszy, natomiast to, w jaki sposób prezentują się czarne zlewy, z pewnością kojarzy nam się z większą atrakcyjnością.

Zastanawiając się nad kupnem czarnego zlewozmywaka, powinniśmy wiedzieć, że są one wykonane z różnych materiałów. Mamy możliwość kupna zlewozmywaków granitowych, wykonanych z czarnego granitu, ale możemy zakupić też aluminiowe, ceramiczne, kamienne i stalowe zlewozmywaki kuchenne.

Ponadto przy wyborze zlewozmywaka kuchennego musimy zdecydować się również na liczbę komór, ponieważ wyróżniamy zlewozmywaki granitowe, aluminiowe, ceramiczne, stalowe i kamienne jednokomorowe, dwukomorowe, ale również półtorakomorowe lub dwu i półkomorowe.

Kolejnym elementem, który musimy wybrać, jest kształt zlewozmywaka kuchennego. Otóż zlewozmywaki granitowe i nie tylko, mogą występować w formie koła, owalu, kwadratu czy prostokąta, ale możemy spotkać się także z narożnymi czarnymi zlewami. Dodatkowo powinniśmy przemyśleć, czy wolimy zlewy z ociekaczami czy jest to zbędne. Co więcej, musimy również podjąć decyzję na temat tego, jaki typ czarnego zlewu będzie dla nas odpowiedni, ponieważ wyróżniamy zlewy nakładane, podwieszane i wbudowane. Ważne jest także to, aby dobrać odpowiednie baterie kuchenne. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o zlewozmywakach.

Czarny zlew - jakie są jego ceny?

Cena zlewozmywaków i baterii kuchennych jest bardzo ważna. Wiele osób właśnie na tej podstawie określa to, jaki zlewozmywak kuchenny znajdzie się w ich domu. Dlatego też przed zakupem lepiej jest określić budżet, jaki mamy do wydania, a także zapoznać się z ofertami różnych sklepów z asortymentem kuchennym.

Czarny zlewozmywak staje się coraz bardziej popularny, dlatego też coraz więcej firm decyduje się na jego produkcję. Producentami o bardzo dobrych opiniach są między innymi Blanco, Franke, Villeroy & Bosch, Alveus, Deante, Teka, Schock, Pyramis, Primagran, Elleci, Smeg, Quadron, Vidaxl, Kernau oraz Berg.

Duży czarny zlewozmywak z ociekaczem, czyli polacany czarny zlew kuchenny, w tym zlewozmywaki granitowe
Czarny zlewozmywak - przegląd ofert, materiałów, cen i opinii

Jeśli chodzi natomiast o same ceny, to warto podzielić zlewozmywaki pod względem materiału, z którego są one wykonane. I tak czarne zlewy aluminiowe kosztują od 800 zł za jednokomorowy zlew z ociekaczem Astral, do około 980 zł za zlew Lugo 1,5-komorowy z ociekaczem. Cena zlewów ceramicznych zaczyna się na poziomie 1300 zł (Villeroy & Bosch model Cisterna), a kończy na 5270 zł (Villeroy & Bosch model Monument). Zlewy z czarnego granitu to koszt 215 zł (Liveno Mango) do 4900 zł (Blanco Modex-M). Natomiast kamienne zlewy kosztują od 575 zł (Riona 45) do 790 zł (Legra XL6S), a zlewy stalowe od 260 zł (Teka) do 5270 zł (Villeroy & Bosch model Monument). A może zainteresuje cię także ten artykuł o rodzajach zlewozmywaków?

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze zlewozmywaki

Szukasz dobrej jakości zlewozmywaka w atrakcyjnej cenie? Dobrze trafiłeś! Sprawdź najczęściej wybierane modele przez naszych czytelników.

Czarny zlewozmywak - opinie i aranżacje

Opinie na temat czarnych zlewozmywaków są bardzo dobre, głównie przez wzgląd na swój nietypowy wygląd. Stają się one w naszej kuchni nie tylko miejscem, w którym myjemy naczynia, ale także są pewnego rodzaju elementem dekoracyjnym. Dlatego warto zastanowić się nad kupnem czarnego zlewozmywaka.

Zlewozmywak w czarnym granicie jest doskonałym pomysłem do dołączenia go do nowoczesnej aranżacji mieszkania. Czerń doskonale będzie się komponowała z zielenią i bielą. Dodatkowo, jeśli w kuchni mamy czarny blat, obecność zlewu nie będzie rzucała się w oczy.

Czarny zlewozmywak doskonale wpasuje się do nowoczesnych i minimalistycznych aranżacji kuchni. Pamiętajmy też, że jeśli zależy nam na trwałości zlewu, wtedy lepiej jest wybrać czarny zlew z granitu lub ceramiki, ponieważ jest on bardziej wytrzymały od stalowego i aluminiowego zlewu. Sprawdź także ten artykuł o zlewozmywakach dostępnych w OBI.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 92,5% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii zlewozmywaki