Zlewozmywak kamienny - rodzaje

Jak sama nazwa wskazuje, zlew kamienny wykonany powinien być naturalnego kamienia. Jednak ze względu na bardzo wysoką cenę surowca oraz jego przetworzenia, nie jest to już takie oczywiste. Ponieważ tańszym zamiennikiem są zlewy kompozytowe, które określane są najczęściej jako zlewozmywaki granitowe. Tradycyjne kamienne zlewy wyróżniają się wysoką odpornością na czynniki mechaniczne, w tym zarysowania oraz inne uszkodzenia. Jednocześnie zlewozmywaki granitowe charakteryzują się minimalną nasiąkliwością, czego nie można powiedzieć niestety o zlewach marmurowych.

Kamienne zlewozmywaki kuchenne możemy podzielić na:

  • Wykonane z naturalnego kamienia – tutaj najczęściej mówimy o zlewach granitowych oraz marmurowych. Wyróżniają się doskonałą jakością, za którą niestety musimy drogo zapłacić. Średni koszt zlewów wyprodukowanych z naturalnego kamienia waha się od 2 tys. złotych wzwyż. Marmurowy zlew prezentuje się niezwykle efektywnie, jednak ze względu na bardzo dużą nasiąkliwość, jest on bardziej uciążliwy w użytkowaniu. Dlatego należy go wcześniej odpowiednio zaimpregnować, aby przy używaniu nawet słabych detergentów, na jego powierzchni nie powstawały plamy.
  • Zlewy kompozytowe – określane również jako granitowe lub kwarcowe. Wśród nich wyróżnia się dwie grupy produktów: tegranity oraz graniteki. W pierwszym typie zlewów mamy do czynienia z zawartością kwarcu w 80%. Natomiast pozostałą część stanowią żywice epoksydowe. Natomiast graniteki cechują się proporcją 70:30. Jeżeli te proporcje są bardziej zaburzone, czyli obecność kwarcu wynosi mniej niż 70 procent, wtedy mamy do czynienia z pseudokamionkowym wyrobem.

Zlewozmywaki kamienne możemy podzielić również pod względem budowy. Tutaj największym uznaniem cieszy się zlew jednokomorowy lub zlewozmywak granitowy 1,5 komorowy (z ociekaczem lub bez). Nieco rzadziej w sprzedaży dostępny jest zlew dwukomorowy. Raczej w ofertach producentów najczęściej spotykane są modele z ociekaczem. Jest to wyjątkowo wygodne i praktyczne rozwiązanie, które sprawdza się szczególnie podczas przygotowywania posiłków. Do zlewozmywaków warto dobrać odpowiednie baterie kuchenne. Zazwyczaj znajdują się one w zestawie, dzięki czemu są one kolorystycznie dopasowane do zlewu. Wybór baterii kuchennych dedykowanych do kamionkowych zlewozmywaków jest dość szeroki. W sprzedaży znajdują się baterie wyprodukowane ze stali nierdzewnej lub obleczone materiałem kompozytowym. Wciąż zastanawiasz się na wyborem? Sprawdź także ten artykuł z porównaniem zlewozmywaków granitowych, ceramicznych i stalowych.

Zlewozmywak kamienny, czyli zlewozmywaki granitowe, czyli polecany zlew kamienny i jego zastosowanie oraz ceny
Zlewozmywak kamienny – rodzaje, materiały, ceny, opinie, porady
Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze zlewozmywaki

Szukasz dobrej jakości zlewozmywaka w atrakcyjnej cenie? Dobrze trafiłeś! Sprawdź najczęściej wybierane modele przez naszych czytelników.

Zlew kamienny – ceny i opinie

Już wiemy, że zlewozmywak kamienny nie zalicza się do najtańszych opcji. Jednak w tej grupie produktów wymieniamy zlewy rzeczywiście wykonane z kamienia naturalnego, jak i również zawierające domieszkę akrylu. Dlatego dobrze jest się zorientować, jak prezentują się poszczególne modele pod względem cenowym.

Przykładowe ceny zlewów kamiennych

Nazwa produktu

Cena

Zlew marmurowy jednokomorowy

Cena od 800,00 zł

Zlew kamionkowy 1,5 komorowy z ociekaczem bez baterii kuchennych Schock Horizont D-150 Carobonium LEDX2

4097,00 zł – bardzo dobre opinie

Zlew kamionkowy dwukomorowy granitowy Bergen, kolor czarny

439,00 zł

Zlewozmywak granitowy jednokomorowy Luxor 1.0

529,00 zł

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 85,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii zlewozmywaki