Jednokomorowy czy dwukomorowy - rodzaje zlewozmywaków kuchennych narożnych, a ich wykorzystanie w praktyce

Granit czy stal – rodzaje materiałów w produkcji zlewów narożnych

Tanie zlewozmywaki to te stalowe, które kuszą ceną, ale ich wygląd i estetyka pozostawia wiele do życzenia. Łatwo się rysują i szybko zużywają w przeciągu kilku lat. Choć niektóre stalowe modele produkowane ze stali szlachetnej przez uznane firmy można zaliczyć do górnej półki zlewów narożnikowych.

Natomiast zlewozmywak granitowy narożny nie tylko odznacza się większą trwałością, jakością wykonania, ale również idealnie będzie pasował do każdej kuchni z uwagi na duży wybór kolorów, pozwalając na poprawę estetyki pomieszczenia. Zlew narożny wykonany z granitu trudno jest uszkodzić, stawiając naczynie z gorącą wodą, ciężko jest porysować oraz jest niezwykle trwały na kontakt z substancją o temperaturze nawet 200 stopni Celsjusza. Granit to również dość ciężki materiał, dlatego montując taki zlew w kuchni, warto sprawdzić, jaki ciężar może utrzymać szafką, na której będzie zlewozmywak granitowy narożny osadzony. Odmianą granitu wykorzystywaną również w produkcji zlewozmywaka granitowego narożnego jest kompozyt Silgranit, składający się w 80% z granitu, resztę natomiast wypełnia ceramika, akryl oraz kolorowy pigment.

Kolejnym rodzajem jest zlewozmywak kuchenny narożny ceramiczny. Charakteryzuje się on większą wytrzymałością niż zlewozmywaki granitowe, ale również ich cena jest kilkakrotnie wyższa, stąd też nie zawsze są lepszym wyborem. Zlewozmywak granitowy to zatem wybór wart rozważenia. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o zlewozmywakach.

Liczba komór a funkcjonalność zlewu narożnikowego

Zlewozmywak narożny może być jednokomorowy lub dwukomorowy o różnej wielkości. Zlewozmywak kuchenny narożny z dwoma komorami jest praktyczniejszy od tego jednokomorowego, który służy bardziej jako uzupełnienie pracy zmywarki. Należy pamiętać, że nie zmieści się do niego zbyt wiele rzeczy, dlatego polecany jest dla singli lub do małych kuchni. Często jest jedna większa komora główna i druga mniejsza pomocnicza, która służy jako miejsce do odcedzania, np. warzyw, owoców, przepłukania czy tymczasowego odłożenia naczyń. 

Wykorzystanie dwukomorowego zlewu narożnikowego to rozwiązanie przeznaczone głównie do kuchni dużych i dla rodzin. Pozwala na mycie większej ilości naczyń, czy też przygotowania posiłków wieloskładnikowych umożliwiając jednoczesne osuszanie, odcedzanie, płukanie czy przechowywanie produktów.

Klienci chętnie sięgają także po zlewozmywak z ociekaczem, który zwiększa jego funkcjonalność. Umożliwia szybkie mycie naczyń, bez konieczności odkładania umytych do wyschnięcia w inne miejsce w kuchni, tylko bezproblemowo na specjalną do tego przestrzeń obok zlewu. A może zainteresuje cię także ten artykuł o rodzajach zlewozmywaków?

Zlewozmywaki Franke, Blanco, Teka, Deante – polecane modele oraz ich cena

Zlewozmywaki Blanco charakteryzują się niebanalnym wykonaniem i wszechobecną ergonomią. Te z serii Blancodelta posiadają komorę o kształcie trapezu (z tyłu węższa, z przodu szersza) o dużej powierzchni, którą wspomaga obecność komory dodatkowej z odsączarką wykonaną ze stali szlachetnej. Po drugiej stronie komory głównej pojawia się praktyczny ociekacz. Jego cena to około 2269 zł. Zlewozmywak Blanco Modus-M 90 o modułowej konstrukcji zapewnia szybki montaż. Innowacją jest specjalne wgłębienie za komorą główną przeznaczone na przechowywanie przyborów kuchennych. Zarówno zlewozmywak Blanco Modus-M 90, jak i Blancodelta to wybór dla wymagających użytkowników kuchni.

Producent Teka posiada w swoim katalogu produktów zlewozmywak z ociekaczem Teka Astral 70 E-TG 1B 2D. Jest on wykonany z materiału chronionego patentem Tegranit Plus, który wyróżnia się większą naturalnością w dotyku oraz łatwością czyszczenia. Zlewozmywak Teka jest odporny na zabrudzenia i bezpieczny dla żywności, wyjątkowo trwały i odporny na powstałe w trakcie użytkowania zarysowania. Cena zlewozmywaka Teka waha się w granicach 1000 zł w zależności od dostawcy.

Sześciokątny zlewozmywak Deante Hexon utrzymuje trend geometryczny w aranżacji wnętrz. Wielokątne posadzki, dekoracje, podkładki czy półki to elementy, których nie można pominąć w kuchni, chcąc podążać za tym trendem. Marka Deante wyprodukowała zlewozmywaki granitowe narożne w kształcie sześciokąta –zlew narożny Hexon. Jego kształt idealnie wkomponuje się w nietypową aranżację w kuchni. Cena tego zlewu narożnikowego oscyluje w granicach 760-900 zł w zależności od koloru oraz dostawcy. Sprawdź także ten artykuł z poradami, jaki zlew wybrać.

Zlewozmywak Franke Antea AZG 661-E jest natomiast zabezpieczony technologią hamującą rozwój bakterii i drobnoustrojów - Sanitized®. Posiada zawór mimośrodowy z sitkiem 3,5” oraz możliwość montażu młynka do odpadów. Jego cena waha się od około 889 zł do 1050 zł w zależności od koloru i dostawcy. Zlewozmywak Franke Maris MRG 612 E różni się od wyżej wymienionej wersji delikatnie kształtem, jednak charakterystyka produktu jest prawie jednakowa. Cena tego modelu to około 1100 zł. Nie są to tanie zlewozmywaki, ale warte swojej ceny.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze zlewozmywaki

Szukasz dobrej jakości zlewozmywaka w atrakcyjnej cenie? Dobrze trafiłeś! Sprawdź najczęściej wybierane modele przez naszych czytelników.

Zlewy narożne jako możliwy i praktyczny wybór do kuchni dla każdego

Kilka porad dotyczących montowania rogowych zlewów kuchennych

Wygląd blatu kuchennego, gdzie ma być zamontowany zlew narożny jest bardzo ważna. Najlepiej jakby składał się on z jednej części. Należy unikać blatów docinanych i połączonych ze sobą w jedną całość. Kiedy jednak nie ma innej możliwości i obecne jest łączenie blatów, trzeba zwrócić uwagę, czy jest ono prawidłowo wykonane oraz czy nie przepuszcza wody. Zapewni to idealne osadzenie zlewozmywaka oraz uniemożliwi przeciekanie wody. Warto zwrócić również uwagę na przestrzeń w dolnej szafce. Jeśli ma się tam znajdować przestrzeń gospodarcza, np. na kosz na śmieci czy detergenty, warto przypatrzeć się, jaką głębokość ma zlew narożnikowy. Duży wpływ na wolną przestrzeń pod zlewem ma również rodzaj zastosowanego syfon. Najkorzystniej zainstalować syfon tzw. space saver (oszczędzający miejsce).

Należy przyjrzeć się ogólnemu projektowi kuchni. Jeśli w pomieszczeniu przeważają kształty owalne, dobrym rozwiązaniem będzie wybór okrągłego zlewu. Jeśli jednak w większości są to ostre, wyraziste kształty, to lepszą opcją będą zlewy prostokątne, trapezowe czy sześciokątne. A może zainteresuje cię także ten artykuł o tanich zmywakach kuchennych?

Znaczące jest również umiejscowienie suszarki na czyste naczynia. Przyjęło się, że miejsce suszarki do naczyń jest na górnej szafce. Może również suszarka być umieszczana na zlewozmywaku z ociekaczem, który idealnie się do tego nada. Suszarka jako dodatkowy przedmiot pomieści więcej naczyń niż ociekacz, na którym mogłyby leżeć bezpośrednio.

Duży wybór zlewozmywaków narożnych gwarancją satysfakcji klienta

Po przeczytaniu tego artykułu każdy będzie mógł wybrać zlewozmywak narożny pasujący do własnych możliwości i sytuacji. Zlew narożnikowy do montowania w kuchni może być wykonany z różnego rodzaju materiałów oraz może charakteryzować się różną ceną, dlatego wybór jest ogromny, co pozwoli klientowi podjąć decyzję przemyślaną oraz być z niej zadowolonym. Niezależnie od tego, czy będzie to stalowy czy granitowy, tani zlewozmywak czy drogi rogowy zlew kuchenny, to powinien on pasować do użytkownika i kuchni, a nie tylko ładnie wyglądać w katalogu sklepowym.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 89,8% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii zlewozmywaki