Zlewozmywaki Franke – wyroby z długą tradycją

Stuletnia historia i współczesność zlewów kuchennych Franke

Firma Franke została założona w 1911 roku w Rorschach nad Jeziorem Bodeńskim jako zakład blacharski. Początkowo wyrabiano w nim blaty kuchenne oraz okna dachowe. Asortyment rozszerzał się ustawicznie i zmieniał, nadążając za potrzebami klientów. Z czasem pojawiły się pierwsze zlewozmywaki, a w 1987 roku powstał nawet jednolity, całkowicie spawany zlew. Dzisiaj Franke jest światowym dostawcą systemów kuchennych z siedzibą główną w Bad Säckingen.

Zlewozmywaki Franke dostępne są w nowoczesnych formach i zawsze wyrazistym wzornictwie, obejmując przy tym różne typy instalacji. Można kupić przykładowo zlewy kuchenne dwukomorowe SLIMTOP z płaską krawędzią, które dają się łączyć równo z blatem kuchennym. Może być też klasyczny zlewozmywak jednokomorowy z ociekaczem pod zabudowę.

Mają zawsze szlachetny i wysokowartościowy wygląd. Wyroby Franke odznaczają się piękną formą i elegancką linią, i można je uzupełnić odpowiednimi akcesoriami w postaci koszyków, desek do krojenia i sitek. Przykładem zlewozmywaka jako centrum pracy w kuchni jest model Largo Work-Center, wielofunkcyjna kombinacja zlewu kuchennego, pojemnika na odpadki i ociekacza.

Liczne i różnorodne serie zlewozmywaków Franke – bogactwo form

Rozmaitość serii produkowanych przez tę firmę zlewozmywaków i armatury pozwala na indywidualne, według własnego gustu, urządzenie przestrzeni kuchennej. Komfortową technikę można połączyć z efektownym wyglądem. Zlewy kuchenne, armatura, płyty kuchenne i okapy idealnie pasują do siebie i przekonują doskonałą jakością. Oto kilka przykładów:

 • Zlewozmywaki Franke Mythos – odznaczają się ponadczasowym, jasnym wzornictwem i wysoką jakością. Wykonane są z wysokiej jakości stali stopowej, ceramiki albo fragranitu, kompozytu z granitu i żywicy akrylowej. Zlewozmywaki ceramiczne tej linii tworzą całość z blatem kuchennym. W serii Mythos dostępna jest też armatura, wyciągi i kuchenki indukcyjne,
 • Zlewozmywaki Franke Maris – nacisk położono tutaj na funkcjonalność, zmienność, jakość i nieskomplikowaną obsługę. Ta linia jest idealna dla rodziny. Może to być zlewozmywak jednokomorowy z ociekaczem albo obszerny zlewozmywak kamienny w rozmiarze XL; rozwiązanie Slim Top albo klasyczny wariant pod zabudowę.
 • Zlewozmywaki Franke Frames – przemawiają do każdego, kto chciałby urządzać swoją kuchnię w sposób modułowy. Linia Frames obejmuje ponad 40 elementów, które utrzymane w kolorze czerni oraz szampana pasują do siebie optycznie i funkcjonalnie. Klientami tej linii nie muszą być wyłącznie osoby urządzające kuchnie w mocno wyrafinowanym stylu; miłośnicy firmowych wyrobów dysponujący cieńszymi portfelami mogą również znaleźć rozwiązania odpowiednie dla siebie.
 • Zlewozmywaki Franke Kupfer Edition – zlewozmywak kamienny z fragranitu jest wykonany w kolorze onyx. Z ciemną barwą szczególnie efektownie wyglądają miedzianego koloru elementy armatury.
 • Zlewozmywaki Franke Smart – jakość, która opłaca się długoterminowo, zwłaszcza jeśli ktoś dysponuje ograniczonym budżetem. Zlewozmywaki ze stali stopowej linii Smart zachwycają nowoczesną formą przy zachowaniu zwykłego dla Franke standardu i zbierają pozytywne oceny.
 • Zlewozmywaki Franke Basis – dostępny jest na przykład zlewozmywak granitowy wpuszczany, wykonany z fragranitu+. Ceny wyrobów tej firmy nie należą do najniższych, ale jakość i design kosztują. Czarny zlewozmywak franke basis kosztuje na przykład 649 zł.
 • Zlewozmywaki Franke Sirius – wykonany z tektonite biały zlewozmywak kuchenny sirius wnosi do kuchni lekkość. Poza tym dostępne są trzy inne kolory. Ceny wynoszą od 438 zł do 469 zł i więcej. Czarny zlewozmywak granitowy kosztuje 454 zł i więcej. Dostępne są też zlewozmywaki ceramiczne tej linii.
 • Zlewozmywaki Franke Planar - wykonane ze stali szlachetnej są jedno- i dwukomorowe. Ceny są różne (tylko opinie pozytywne niezmiennie): 1777 zł, 2308 zł i więcej.
Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze zlewozmywaki

Szukasz dobrej jakości zlewozmywaka w atrakcyjnej cenie? Dobrze trafiłeś! Sprawdź najczęściej wybierane modele przez naszych czytelników.

Zlew w kuchni, oraz zlewozmywaki franke, w tym zlewozmywak granitowy czy zlewozmywak jednokomorowy z ociekaczem, a także opinie i ceny
Zlewozmywaki Franke – rodzaje, opinie, ceny, materiały, porady

Nie wiesz, jakiego rodzaju zlewozmywak wybrać do swojej kuchni? Sprawdź ten artykuł z porównaniem zlewów granitowych, ceramicznych i stalowych.

Zlewozmywaki Franke z materiałów najwyższej jakości

Zlewy kuchenne ze szlachetnej stali

Firma Franke pracuje ze szlachetną stalą stopową od ponad 100 lat. Ten materiał o szczególnych właściwościach nigdy nie stracił na znaczeniu i również obecnie prawie trzy czwarte wszystkich zlewozmywaków na świecie jest wykonanych ze stali właśnie.

Stal szlachetna wygląda doskonale prawie w każdej kuchni. Jest odporna na korozję, a dzięki całkowicie gładkiej, pozbawionej porów powierzchni, daje się łatwo czyścić i jest higieniczna. Tworzy na powierzchni bardzo cienką warstwę tlenków metali stopowych, która sama się regeneruje i stanowi ochronę przed utlenianiem żelaza. Stal wytrzymuje także wysokie temperatury.

Stal wykorzystywana przez Franke do wyrobu zlewozmywaków odznacza się szczególnie wysoką zawartością chromu i niklu, co daje jej wyjątkową odporność na skrajnie niskie, jak i wysokie temperatury. Materiał nadaje się w 100% do recyklingu.

Wielu innych producentów stosuje blachę stalową polerowaną, natomiast firma Franke poleruje zlewozmywaki dopiero po wykończeniu. Dzięki temu dłużej zachowują blask, a z czasem pokrywają się wspaniałą patyną.

Zlewozmywaki ceramiczne i nie tylko

W ciągu prawie 90 lat (od 1930 roku) zajmowania się urządzeniami kuchennymi, firma Franke nauczyła się nie tylko tworzyć wysokiej jakości wyroby z surowych materiałów, ale również te materiały rozwijać, testować i zaskakiwać klientów nowymi rozwiązaniami.

 • Zlewozmywak granitowy, czyli Fragranit+

Fragranit+ składa się w 80% z piasku kwarcowego i w 20% z żywicy. Jest materiałem bardzo wszechstronnym i praktycznie niezniszczalnym. Odporny na uderzenia i zarysowania jest też niewrażliwy na kwasy, niską i wysoką temperaturę do 280°C. Gładka powierzchnia nadaje zlewozmywakowi kamiennemu przyjemny wygląd i łatwość pielęgnacji. Jest dostępny w 11 kolorach.

 • Zlewozmywaki ceramiczne, czyli Fraceram

Wyroby ceramiczne firmy Franke są połączeniem natury z nowoczesnym wzornictwem. Są wykonane z masy ceramicznej, która po wypaleniu tworzy gładką, pozbawioną porów powierzchnię, o niekarygodnej twardości. Bez względu na to, czy są zaprojektowane w stylu klasycznym, czy nowoczesnym, ceramiczne zlewy kuchenne zbierają najbardziej pochlebne opinie. Są dostępne w 5 kolorach. 

 • Zlewozmywaki z Tectonite

Unikatowy syntetyczny materiał daje lekkość i wygląd granitu. Jest lekki i bardzo odporny zarazem. Jego strukturę tworzy szkło wytworzone z piasku oraz żywica, składniki całkowicie podlegające recyklingowi. Świetnie imituje granit i doskonale pasuje do wystroju nowoczesnej kuchni. Wymaga regularnego czyszczenia, ponieważ łatwo może pokryć się kamieniem i plamami. Niemniej jednak przewaga zalet nad wadami tego innowacyjnego materiału jest zdecydowana.

Solidne produkty warte swojej ceny

W przypadku zlewozmywaków Franke chodzi o wyroby, które są przeważnie dostępne w średnim przedziale cenowym. Szeroki asortyment oferowany przez tę firmę zapewnia odpowiedni model wraz z armaturą do każdego wystroju kuchni.

Franke projektuje również atrakcyjne linie produktów, których elementy dają się ze sobą łączyć, tworząc zharmonizowany wygląd całości wystroju. Można wyposażyć wnętrze na przykład w biały zlewozmywak kuchenny z odpowiednią armaturą i dobrać urządzenia elektryczne z tej samej kolekcji.

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii zlewozmywaki