Zlewozmywak granitowy narożny – trwałość i estetyka

Zlewozmywaki narożne idealnie wkomponują się w kuchnię, która jest niewielka, a użytkownik chciałby, aby była ergonomiczna. Zagospodarowując wolną przestrzeń, która zazwyczaj jest w rogu mebli kuchennych pomieszczenie zyskuje większą funkcjonalność. Użytkownik kuchni ma pewność, że każda wolna przestrzeń w jego niewielkiej kuchni jest wykorzystana. Obecność szafki narożnej wpływa na powiększenie przestrzeni do magazynowania różnych sprzętów czy produktów, ale również umożliwia zamontowanie zlewu kuchennego granitowego.

Granitowe zlewy narożne charakteryzują się większą trwałością, poprawnością wykonania oraz wysoką estetyką. Zarówno zlewozmywak granitowy narożny jednokomorowy czy dwukomorowy będzie idealnie komponował się z całą resztą pomieszczenia. Bez problemu będą do nich pasować baterie granitowe czy inne spośród oferty baterii kuchennych. Coraz większą popularnością cieszą się zlewy kuchenne wykonane z granitu. W porównaniu do zlewozmywaków stalowych, które są mniej wytrzymałe producenci coraz częściej do swojej oferty wprowadzają jednokomorowe czy dwukomorowe zlewy kuchenne granitowe.

Granit to trwały materiał, który trudno jest uszkodzić. Postawienie garnka z gorącą wodą czy wszelkie możliwe zarysowania nie wpłyną negatywnie na jego powłokę. Trwałość potwierdzona nawet w kontakcie z cieczą o temperaturze 200 stopni Celsjusza. Przekłada się to na masę zlewozmywaków granitowych, ale wybierając szafkę narożną o odpowiedniej wytrzymałości na obciążenia można ze spokojem podjąć się takiego montażu. W produkcji granitowych zlewów narożnych wykorzystuje się również odmianę granitu jaką jest kompozyt Silgranit. Składa się on aż w 80% z granitu, a w 20% z połączenia ceramiki, akrylu i kolorowego pigmentu. Zlewozmywak granitowy narożny najczęściej charakteryzuje kolor czarny, ale u producentów dostępne są również inne kolory. Planujesz zakup zlewozmywaka? Sprawdź ten artykuł z opisem oferty zlewozmywaków w sklepach OBI.

Zlewozmywaki narożne granitowe – polecani producenci oraz ich flagowe produkty

Wśród granitowych zlewów narożnych te z firmy Blanco słyną z praktycznego wykonania oraz niebanalnego wyglądu. Zlewy kuchenne z serii Blancodelta posiadają komorę o kształcie trapezu (z tyłu węższa, z przodu szersza) o dużej powierzchni, którą wspomaga obecność komory dodatkowej z odsączarką stalową. Po drugiej stronie komory głównej pojawia się praktyczny ociekacz. Z łatwością można do niego dopasować baterie granitowe oraz szafkę narożną.

Producent Teka posiada w swoim katalogu produktów zlewozmywaki granitowe Teka Astral  70 E-TG 1B 2D. Są one wykonane z materiału charakteryzującego się łatwością czyszczenia oraz odpornością na zabrudzenia. Tegranit Plus pozwala uzyskać trwały i bezpieczny w kontakcie z żywnością zlewozmywak. Dodatkowo ochrona przed zarysowaniami oraz wysoką temperaturą kolejny raz podkreśla, iż zlewozmywaki granitowe to najlepszy wybór.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze zlewozmywaki

Szukasz dobrej jakości zlewozmywaka w atrakcyjnej cenie? Dobrze trafiłeś! Sprawdź najczęściej wybierane modele przez naszych czytelników.

Producenci zlewów kuchennych coraz więcej uwagi przykładają do designu i estetyki. Chcąc wpasować się w najnowsze trendy wykańczania pomieszczeń czy urządzania kuchni firma Deante stworzyła zlewozmywak granitowy czarny sześciokątny Hexon (dostępny również w innych kolorach).  Jego wygląd oraz kształt współgra z wielokształtnymi posadzkami czy pasuje do różnych typów baterii kuchennych.

Innym przykładem zlewozmywaków granitowych jest model firmy Franke Antea AZG 661-E. Innowacją w nim jest technologia Sanitized®, która hamuje rozwój bakterii i drobnoustrojów. Charakterystyczną rzeczą jest możliwość zamontowania dodatkowo młynka do odpadów, co powoduje, że zlewozmywak ten jest wyborem ekologicznym.

Zlew granitowy - cena, opinie oraz krótkie podsumowanie

Kierując się opiniami można wybrać czy wnętrze kuchni będzie zdobił jednokomorowy czy dwukomorowy zlew narożny. Stalowe zlewy są mniej trwałe, ale zarazem tańsze, natomiast te granitowe są zdecydowanie bardziej odporne na uszkodzenia. Producenci kierując się dobrem klienta stawiają na nowoczesne i ergonomiczne rozwiązania. W XXI wieku zarówno zlewy narożne, jak i baterie kuchenne czy inne elementy aranżacji kuchni współgrają z najnowszymi trendami. Wybór czarnego, ciemnego czy jasnego, stalowego czy granitowego zlewozmywaka czy baterii granitowych już nie będzie problemem.

Flagowe modele zlewozmywaków granitowych narożnych oraz ich ceny

Nazwa modelu

Orientacyjna cena

Blanco DELTA II 523656

Około 1900 zł

Teka Astral 70 E-TG 1B 2D

Około 1000 zł

Deante Hexon

760 – 900 zł

Franke Antea AZG 661-E

889 – 1050 zł

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 93,8% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii zlewozmywaki