Jak odpowiednio dobrać zlewozmywaki kuchenne do swojego domu?

Wybór zlewozmywaków kuchennych powinien być bardzo dobrze przemyślany, bez różnicy, czy zdecydujemy się na zakupy w Castoramie czy też Leroy Merlin lub planujemy zakupić zlewozmywaki w Obi czy innym sklepie, w którym znajdziemy zlewozmywaki. Aby prawidłowo dobrać zlew do swojej kuchni, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników, odpowiadających za udany zakup.

Z pewnością pierwszym czynnikiem jest ustalenie budżetu na nasz zlew. Wszystkim zależy na zakupie tanich zlewozmywaków, lecz wielokrotnie te tanie zlewozmywaki nie są aż tak dobre jakościowo, jak te droższe. Dlatego też, zamiast kupować tanie zlewozmywaki lepiej jest polować na promocje, które bardzo często oferuje nam Castorama. Promocje umożliwiają nam zakup zlewów z wyższej półki, których ceny często są porównywalne z tanimi zlewozmywakami. Dokładnie tak samo powinniśmy postępować, kupując zlewozmywaki w Obi czy Leroy Merlin.

Kolejnym elementem, o którym powinniśmy wiedzieć, decydując się na nowy zlewozmywak, jest to, jakie ma mieć wymiary. W momencie, gdy mamy już blat kuchenny, w którym wycięta jest dziura, musimy dopasować zlewozmywak właśnie pod te wymiary, natomiast jeśli dopiero urządzamy mieszkanie, nie będzie to miało najmniejszego znaczenia. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o zlewozmywakach.

Kolejnym krokiem jest to, by wybrać odpowiedni materiał, z którego będzie wykonany zlew. Dla niektórych osób lepsze są zlewozmywaki granitowe, dla innych stalowe, a jeszcze inne osoby skuszą się na zlewozmywaki szklane. Kolejnym aspektem jest to, czy wolimy jednokomorowe, czy dwukomorowe rozwiązania. Oczywiście wybór ten zależy też od tego, czy mamy dużą kuchnię i blat kuchenny, bo wtedy możemy pozwolić sobie na dwukomorowe zlewy, ale jeśli nasza kuchnia jest niewielka i blat nie jest duży, warto zdecydować się na jednokomorowe zlewy.

Warto również rozważyć to, czy bardziej odpowiadają nam zlewozmywaki z ociekaczem, czy te bez ociekacza. Oczywiście zlewozmywaki bez ociekacza polecana są dla tych osób, które mają ten ociekacz wmontowany w szafce lub stojący w najbliższym otoczeniu zlewu, natomiast jeśli w naszej kuchni nie ma jeszcze ociekacza, wtedy dobrym rozwiązaniem jest zakup zlewu z ociekaczem.

Zlewozmywaki w Castoramie - co oferuje nam sklep

Zlewozmywaki w Castoramie dostępne są w bardzo szerokiej ofercie. Opinie na ich temat są bardzo dobre, choć zależy to również od konkretnego modelu. W sklepie znajdziemy zarówno zlewozmywaki granitowe i stalowe, jak i szklane i ceramiczne. Dodatkowo także możemy zakupić różne akcesoria do zlewozmywaków. A może zainteresuje cię także ten artykuł o rodzajach zlewozmywaków?

Najbardziej popularnymi markami w Castoramie są Kochinox, Cooke&Lewis oraz Franke, w których znajdziemy zlewozmywaki bez ociekaczy i z ociekaczami. Zlewozmywaki tych firm charakteryzują się różnorodnością kształtów, ponieważ w ich ofercie znajdziemy zarówno okrągłe, prostokątne, jak i okrągłe czy owalne zlewy. Są one dostępne także w różnych kolorach, między innymi w białych, beżowych, srebrnych, szarych, brązowych i czarnych. Pamiętajmy jednak o tym, że kolory zlewozmywaków granitowych są najbardziej zróżnicowane.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze zlewozmywaki

Szukasz dobrej jakości zlewozmywaka w atrakcyjnej cenie? Dobrze trafiłeś! Sprawdź najczęściej wybierane modele przez naszych czytelników.

Zlewozmywak czarny oraz zlewozmywaki w Castoramie, czyli polecane zlewozmywaki kuchenne, ich producenci, ceny i opinie
Zlewozmywaki w Castoramie - przegląd oferty, ceny, najlepsze marki

Poza tym Castorama oferuje nam dużo więcej możliwości. W zależności od własnych potrzeb możemy zakupić zlewozmywaki kuchenne o różnej ilości komór. Znajdziemy tutaj ogromny wybór zlewozmywaków jednokomorowych, dwukomorowych, ale nawet półtorakomorowych. Musimy pamiętać jednak o tym, że gdy w naszym domu nie ma dużo miejsca, a posiadamy zmywarkę, wtedy lepszym rozwiązaniem będą zlewozmywaki jednokomorowe lub ewentualnie półtorakomorowe. Sprawdź także ten artykuł z poradami, jaki zlew wybrać.

Ceny za zlewozmywaki kuchenne

Wybór zlewozmywaków kuchennych w Castoramie jest ogromny. Ceny za te zlewozmywaki są bardzo zróżnicowane i zależą od wielu czynników, tak samo, jak i ceny zlewozmywaków w Obi i innych sklepach stacjonarnych i internetowych. Z pewnością najważniejszym czynnikiem, od którego zależy cena, jest to, z jakiego materiału został wykonany nasz zlew. Wpływ na to ma również to, ile komór zlew posiada oraz czy jest on wyposażony w ociekacz, czy jest bez ociekacza. Zobaczmy zatem, w jakich kwotach wahają się poszczególne kategorie zlewów.

Zlewozmywaki w Castoramie wahają się od kilkuset do ponad 1000 zł. Bardzo popularne i chyba najczęściej wybierane są zlewy stalowe. Ich ceny sięgają około 100-700 zł. Wszystko zależy od tego, ile komór mają, jaki jest ich kształt, czy wyposażone są one w ociekacz oraz jaki jest to dokładnie model zlewu. Następnie w sprzedaży znajdziemy też zlewozmywaki granitowe, których widełki cenowe są nieco wyższe. Ich ceny zaczynają się na około 300 zł i kończą na około 800 zł. Tak samo, jak w przypadku zlewozmywaków stalowych ich ceny zależą od kilku czynników. Droższym rozwiązaniem są zlewozmywaki szklane, za które musimy zapłacić około 700 zł, a za zlewozmywaki ceramiczne musimy zapłacić od 700 do 1000 zł. A może zainteresuje cię także ten artykuł o tanich zmywakach kuchennych?

Zlewozmywaki w Castoramie są bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ znajdziemy tam na pewno to, czego szukamy. Decydując się jednak na nowy zlewozmywak kuchenny, powinniśmy pamiętać o wyżej wymienionych zasadach dobrego wyboru. Wtedy właśnie nasz wybór będzie najlepszy i z pewnością będziemy zadowoleni ze swojego zakupu. Pamiętajmy również o tym, że gdy nie mamy czasu na jeżdżenie po sklepach i wybieranie interesujących nas zlewozmywaków kuchennych, możemy skorzystać ze stron internetowych, na których dostępne są konkretne modele i możemy zobaczyć, jak one wyglądają i w jakiej są cenie. Opcja ta jest bardzo dobra, szczególnie gdy nie mamy czasu i większość czasu spędzamy w pracy. Dodatkowo możemy także skorzystać z dostawy do domu.

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii zlewozmywaki