Zlewozmywak w OBI - rodzaje i oferta

Jaki zlewozmywak w OBI wybrać do kuchni?

Mimo, że w kuchniach coraz częściej gości zmywarka do naczyń, nie można obyć się bez zlewozmywaka. Zlewy kuchenne nie służą tylko do zmywania, lecz po prostu do nabrania wody, umycia rąk czy umycia jednej rzeczy bez czekania na załadowanie zmywarki.

Wybierając zlewozmywak kierujemy się z reguły ilością miejsca na blacie kuchennym. W zależności od ilości miejsca mamy do wyboru zlewozmywaki jednokomorowe i dwukomorowe. Dwukomorowe oferują więcej przestrzeni do zmywania, za to jednokomorowe mają często ociekacz, gdzie można odstawić umyte naczynia. Wszystko zależy od tego, jak często i jak dużo zmywasz.

Do lamusa odchodzą stare zlewy kuchenne emaliowane, które łatwo ulegały zniszczeniu. Obecnie ich miejsce zajęły zlewozmywaki ze stali szlachetnej, które są bardziej trwałe i łatwe do utrzymania w czystości. Dzięki domieszce chromu i niklu zlewy ze stali szlachetnej są odporne na rdzę oraz na ścieranie i odpryski. Ich wadą jest wrażliwość na zarysowanie, jeśli użyjemy niewłaściwych narzędzi do czyszczenia, jak druciak. Trzeba je często myć, gdyż pozostawiają widoczne zacieki. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o zlewozmywakach.

Coraz większą popularnością cieszą się zlewozmywaki granitowe, które niemal nie wymagają konserwacji. Sprawiają eleganckie wrażenie, nadają kuchni modny styl. Z uwagi na spory ciężar wymagają solidnej zabudowy. Chociaż cena zlewozmywaków granitowych jest wysoka, jest to wybór na lata.

Zlewozmywaki w ofercie OBI

OBI nastawia się na dwa rodzaje zlewozmywaków: zlewozmywaki ze stali szlachetnej i zlewozmywaki granitowe. W ofercie OBI znajdziemy zlewozmywaki prostokątne, kwadratowe i okrągłe. OBI oferuje zlewozmywaki dwukomorowe, jednokomorowe oraz 1,5 komorowe.

Zlewy ze stali nierdzewnej

Ceny zlewozmywaków ze stali szlachetnej w OBI kształtują się od 98 do 869 zł. Dlatego też każdy dobierze produkt odpowiednio do swego budżetu. Największą popularnością wśród kupujących cieszą się zlewy ze stali nierdzewnej takich marek, jak Kuchinox, Deante, Franke czy Milo.

Najtańszy i najpopularniejszy produkt to Kuchinox Zlew stalowy Amur 1-komorowy z ociekaczem. Jest to zlewozmywak prostokątny, wpuszczany w blat, sprzedawany w komplecie z syfonem. A może zainteresuje cię także ten artykuł o rodzajach zlewozmywaków?

Większość w ofercie OBI stanowią zlewozmywaki jednokomorowe z ociekaczem. Natomiast do małej kuchni nierzadko musimy zdecydować się na mały zlewozmywak bez ociekacza. Mały zlewozmywak w OBI to okrągły Milo Zlew Omnia w cenie 159 zł, wykonany ze stali nierdzewnej odpornej na zarysowania, zabrudzenia, intensywne użytkowanie i wysoką temperaturę. W Obi znajdziemy również małe zlewozmywaki kwadratowe i prostokątne jak Zlew Standard 1-komorowy stal nierdzewna o wymiarach 48 x 48 x 15 cm.

Zlewozmywaki dwukomorowe w ofercie OBI obejmują zarówno modele prostokątne, jak i owalne. Jednym z bardziej popularnych modeli jest Deante Zlewozmywak 2-komorowy Twist stal nierdzewna w cenie 198 zł. Jest to zlewozmywak wpuszczany w blat, w komplecie z syfonem. Użytkownicy cenią ten model głównie za to, że nie pojawiają się na nim zacieki z wody.

Zlewozmywaki granitowe w ofercie OBI

Granitowy zlewozmywak w OBI

Zlewozmywaki granitowe cieszą się coraz większą popularnością. W ofercie OBI many więcej modeli granitowych niż zlewozmywaków ze stali nierdzewnej. Granitowe zlewy kuchenne są znacznie droższe od modeli ze stali szlachetnej. Ich ceny kształtują się od 299 zł do 649 zł. Wśród zlewozmywaków granitowych kupujący mogą wybierać spośród kilku kolorów, które można dopasować do wystroju kuchni. Mamy do wyboru zlewozmywaki granitowe szare, czarne, grafitowe, beżowe, piaskowe i orzech.

Zlewozmywak z OBI w mieszakniu, w tym zlewozmywaki granitowe i zlewy ze stali nierdzewnej oraz inne zlewy w ofercie sklepu i ich producenci
Zlewozmywaki w OBI - przegląd oferty, opinie, ceny, porady
Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze zlewozmywaki

Szukasz dobrej jakości zlewozmywaka w atrakcyjnej cenie? Dobrze trafiłeś! Sprawdź najczęściej wybierane modele przez naszych czytelników.

Zlewozmywaki jednokomorowe w OBI

Największy wybór zlewozmywaków obejmuje modele jednokomorowe, które obecnie cieszą się największą popularnością, szczególnie że większość kuchni jest obecnie wyposażona w zmywarki. Dlatego też zlewozmywaki dwukomorowe cieszą się mniejszą popularnością.

Wśród zlewozmywaków jednokomorowych największą popularnością wśród kupujących cieszy się Miló Zlew Miló Plus 1-komorowy z baterią i deską grafitowy w cenie 439 zł. Model ten można wybrać również w kolorze piaskowym lub szarym. Jest to zlewozmywak przygotowany z myślą o małych kuchniach. Mimo małych rozmiarów zlew ten jest niezwykle funkcjonalny. W wyposażeniu mamy dodatkowo deskę do krojenia, którą można umieścić na zlewozmywaku dzięki czemu służy on jako blat kuchenny. Zlewozmywak ten ma dwa otwory na baterię kuchenną, co pozwala na jego montaż w dowolnym położeniu. Użytkownicy chwalą ten model za łatwy montaż, kompleksowe wyposażenie oraz staranne wykonanie i dobre spasowanie elementów. Sprawdź także ten artykuł z poradami, jaki zlew wybrać.

Ociekacz w modelu powyżej jest bardzo mały. Właściciele małych kuchenek znajdą w OBI zaledwie kilka modeli zlewozmywaków jednokomorowych bez ociekacza. Większość modeli zlewozmywaków jednokomorowych, zarówno prostokątnych jak i owalnych, posiada wygodny ociekacz.

Zlewozmywaki granitowe dwukomorowe i 1,5-komorowe

Wśród zmywaków dwukomorowych możemy znaleźć typowe dwukomorowe zlewy, jak również zlewy z mniejszą drugą komorą oraz z niedużym ociekaczem.

Najczęściej kupowany jest Zlew Porto 2-komorowy czarny w cenie 399 zł. Model ten dostępny jest również w wersji beżowej. Zlewozmywak ten wykonany z granitu jest bardzo trwały, odporny na uderzenia oraz wyjątkowo łatwy w utrzymaniu czystości. Na jego powierzchni nie widać zacieków wody i osadów kamienia. Użytkownicy oceniają ten produkt jako pojemny i praktyczny. Niestety, jego montaż pozostawia wiele do życzenia.

OBI stawia na modele klasyczne prostokątne lub okrągłe. Nie znajdziemy tu modeli designerskich, lecz klasyczne modele pasujące do każdej kuchni. A może zainteresuje cię także ten artykuł o tanich zmywakach kuchennych?

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii zlewozmywaki