Nowoczesne projekty łazienek

Pomysł 1 – magia oświetlenia

Przeglądając aranżacje łazienek, warto zwrócić szczególną uwagę na role oświetlenia. Chodzi tu o padające z zewnątrz światło naturalne, jak i wewnętrzne oświetlenie łazienki. Nasz pierwszy pomysł to pomieszczenie na poddaszu, w którym ulokowano zarówno okno ścienne, jak i dachowe.

Pamiętajmy, że dobrze doświetlone aranżacje łazienek zachowują spójność oraz efektowny design. Planując rozmieszczenie okien zadbajmy o to, by zagwarantowały komfortowe korzystanie z pomieszczenia. Dobrym pomysłem będzie ulokowanie okna ściennego na nieco większej wysokości. W ten sposób zapewnimy użytkownikom poczucie prywatności.

W dobrze doświetlonej łazience nie może zabraknąć także oświetlenia luster. Przestronne aranżacje łazienek możemy wyposażyć w kilka dużych luster, które nadadzą wnętrzu wrażenia elegancji. Rama powinna komponować się z ulokowanymi poniżej meblami do łazienki. W ten sposób zachowamy wrażenie spójności oraz harmonii. A może zainteresuje cię także artykuł z poradami, jak urządzić małą łazienkę?

Przeglądając projekty łazienek, zwróćmy także uwagę na wanny oraz prysznice. W przestronnym pomieszczeniu dobrze sprawdzi się przeszklona kabina prysznicowa o większych rozmiarach. Na przyległej ścianie możemy wykonać niewielkie siedzisko, zwiększający komfort użytkowy. Nieopodal kabiny znajdzie się miejsce dla wanny. Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się modele wolnostojące, które wpisują się w nowoczesne trendy aranżacyjne.

Nowoczesna łazienka w neutralnych kolorach z wykończeniem drewnianym, a także TOP 10 pomysłów na łazienki
10 pomysłów na łazienki do realizacji w każdym domu - zobacz projekty i zdjęcia

Pomysł 2 – pomysł na łazienkę w ciepłych barwach

Aranżacje łazienek to nie tylko oświetlenie i eleganckie elementy wyposażenia. Równie ważną rolę odgrywają wiodące barwy, które nadają charakteru całej kompozycji. Przeglądając projekty łazienek z pewnością zauważymy inspirację naturalnymi, ciepłymi barwami. Jest to eleganckie rozwiązanie, które sprawdza się w niemal każdej aranżacji.

Nasz pomysł numer dwa to nowoczesna łazienka w ciepłych, ponadczasowych barwach. Na ścianach i podłodze znajdziemy wielkoformatowe płytki ceramiczne, które podkreślają nowoczesny charakter kompozycji. Odcienie brązu odnajdziemy także na meblach łazienkowych, które świetnie sprawdzą się w stylu nowoczesnym i ekologicznym. Sprawdź także artykuł z inspiracjami na niebieską łazienkę.

Gdzie szukać projektanta wnętrz?

Jeżeli szukasz sprawdzonego projektanta wnętrz, wypełnij ten formularz. W odpowiedzi dostaniesz ciekawe oferty od sprawdzonych projektantów.

Sprawdź!

Na uwagę zasługuje także zabudowana wanna oraz ulokowana nieopodal kabina prysznicowa. Łazienki z wanną zabudowaną płytkami ceramicznymi dobrze sprawdzą się w domu i niewielkim mieszkaniu. Jest to rozwiązanie, które nie ogranicza tak dużej powierzchni, jak wanny wolnostojące. Dzięki temu sprawdzi się także w mniejszych pomieszczeniach.

Ciekawym rozwiązaniem okazują się także kabiny prysznicowe bez brodzika. Mała łazienka z prysznicem bez brodzika będzie wizualnie powiększona. Przeszklenie kabiny nada pomieszczeniu wrażenia lekkości i świetnie sprawdzi się w stylu nowoczesnym. Całości kompozycji dopełniają wc wyposażone w modne stelaże podtynkowe. Takie rozwiązania sprawdzą się także w łazience w bloku, zwłaszcza mniejsza kabina prysznicowa.

Łazienka w bieli z modnymi dodatkami, a także TOP 10 pomysłów na łazienki i najciekawsze projekty oraz zdjecia
10 pomysłów na łazienki do realizacji w każdym domu - zobacz projekty i zdjęcia

Pomysł 3 – powiew luksusu w domu

Przestronne łazienki dają wiele możliwości aranżacyjnych. Zauważymy to na naszym trzecim przykładzie, czyli wnętrzu o bardzo luksusowym charakterze. Na pierwszym planie znajduje się wolnostojąca wanna o nowoczesnej stylistyce. Zestawiono ją z efektownymi, wielkoformatowymi płytkami ściennymi.

Luksusowa kompozycja zaskakuje niecodziennym kształtem. Ściana została wyposażona w przestronne okna, które optymalnie doświetlają pomieszczenie. Bezpośrednio przy oknach znajdują się przygotowane pod wymiar meble łazienkowe. Elegancka umywalka i prysznic podkreślają luksusowy charakter kompozycji. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź zebrane w tym miejscu artykuły o aranżacji łazienki.

Na uwagę zasługuje także kamienne wykończenie ścian oraz podłogi. Zastosowanie ciepłych, stonowanych barw zwiększa walory dekoracyjne pomieszczenia. Całości dopełnia ciepłe oświetlenie górne oraz lampy boczne. Aranżacja łazienki obejmuje także meble łazienkowe, które powinny współgrać kolorystycznie.

Kabina prysznicowa wyłożona drewnem w nowoczesnej łazience, a także TOP 10 pomysłów na łazienki oraz projekty
10 pomysłów na łazienki do realizacji w każdym domu - zobacz projekty i zdjęcia

Metamorfoza łazienki w bloku

Pomysł 4 – optycznie powiększona mała łazienka

Łazienka w bloku dostarcza pewnych ograniczeń w projektowaniu przestrzeni. Z reguły jest to pomieszczenie o niewielkich rozmiarach i mało atrakcyjnym kształcie. Na szczęście praktyczny pomysł na łazienkę pozwoli na wyeliminowanie większości problemów.

Nasz pomysł numer cztery zakłada maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Po lewej stronie zobaczymy płytki w jasnym kolorze, które sprawdzą się zarówno w stylu nowoczesnym, jak i udekorują pomieszczenia w stylu skandynawskim. Płytki ceramiczne w kolorze drewna z kolei dobrze będzie zestawić z ponadczasową bielą, która optycznie wyrówna proporcje wnętrza.

Planując aranżacje łazienek o niewielkim metrażu, pamiętajmy o znaczeniu luster, które wizualnie powiększają przestrzeń i nadają atrakcyjny design. Warto umieścić je w centralnym punkcie łazienki, tuż przy umywalce.

Niemal wszystkie aranżacje łazienek posiadają praktyczne kabiny prysznicowe. Mała łazienka z prysznicem może okazać się bardzo praktyczna. Widzimy to na naszym czwartym przykładzie. Duża kabina prysznicowa bez brodzika stanowi efektowne dopełnienie aranżacji. Ciekawie prezentują się także dodatkowe akcesoria łazienkowe, takie jak uchwyt na ręczniki pod podwieszaną umywalką czy stelaże podtynkowe do wc. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź te artykuły o łazienkach.

Nowoczesna łazienka na poddaszu z oknem dachowym i dwiema umywalkami, a także TOp 10 pomysłwó na łazienki
10 pomysłów na łazienki do realizacji w każdym domu - zobacz projekty i zdjęcia

Pomysł 5 – pełna kontrastów metamorfoza łazienki w bloku

Mała łazienka nie musi bazować na jednolitych, stonowanych barwach. Równie dobrym pomysłem będzie zachowanie kontrastów, które efektownie ożywią pomieszczenie i nadadzą mu bardziej nowoczesnego charakteru.

Dobrym pomysłem na aranżacje łazienek jest nasz pomysł numer pięć, czyli zestawienie intensywnej czerwieni z ponadczasową bielą. Zestawienie barw dobrze sprawdzi się zarówno w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym. Wystarczy przejrzeć inspirujące projekty łazienek oraz dopasować rozwiązanie do własnych potrzeb i możliwości wnętrza.

Łazienka w bloku powinna bazować na jasnych kolorach, które wizualnie powiększają przestrzeń. Przełamaniem schematów stają się intensywne akcenty, jak na przykład obudowa wanny czy płytki za wc.

Jak widać, mała łazienka z wanną może okazać się całkiem praktycznym rozwiązaniem. Nasz pomysł na łazienkę obejmuje zabudowaną wannę narożną, która świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach o ograniczonym metrażu. Praktycznym pomysłem będzie też wanna z prysznicem. Połączenie owych elementów w jedną całość sprawdzi się zarówno dla dzieci jak i osób dorosłych.  Dzięki nim nasza łazienka w bloku może okazać się nie tylko elegancka, ale i wygodna w codziennym użytkowaniu.

Biała łazienka z drewnianymi akcentami i oknem dachowym na poddaszu, a także 10 aranżacji łazienki
10 pomysłów na łazienki do realizacji w każdym domu - zobacz projekty i zdjęcia

A może łazienki na poddaszu?

Pomysł 6 – urok skosów

Łazienki na poddaszu w domu są cieszą się coraz to większą popularnością. Możemy zaaranżować je w stylu nowoczesnym, feng shui czy w stylu skandynawskim. Projekty łazienek na poddaszu dają nam wiele ciekawych możliwości. Jedną z nich okaże się chociażby zamontowanie okien dachowych, które dodatkowo doświetlą pomieszczenie.

Oglądając projekty łazienek na poddaszu, zauważymy, że skosy pomieszczeń mogą okazać się swoistym atutem, który dodaje charakteru kompozycji. Widzimy to w naszej szóstej propozycji, będącej pomysłem na aranżacje niewielkiego pomieszczenia. Mała łazienka na poddaszu ma swój niepowtarzalny urok.

Bezpośrednio przy skosie poddasza możemy ulokować zabudowaną wannę. Tuż nad nią dobrze sprawdzi się okno dachowe, które efektownie oświetli dany fragment aranżacji. Przy wannie wystarczy już tylko ulokować wc kompakt oraz podwieszaną umywalkę. Całość uzupełnimy w przestronne lustro, podkreślające wybrany styl aranżacyjny.

Zaprezentowana przez nas metamorfoza łazienki to jedynie początek możliwości. Pomysł na łazienkę na poddaszu wymaga starannego rozplanowania, ale ostateczny efekt będzie w stanie zaspokoić oczekiwania bardziej wymagających użytkowników. Zobaczymy to na naszym kolejnym przykładzie pomieszczenia dla dzieci i dorosłych.

Biała łazienka z drewnianymi akcentami i oknem dachowym na poddaszu, a także 10 aranżacji łazienki
10 pomysłów na łazienki do realizacji w każdym domu - zobacz projekty i zdjęcia

Pomysł 7 – luksusowa łazienka na poddaszu

Nasz siódmy pomysł na łazienkę jest rozwiązaniem dla najbardziej wymagających użytkowników. Pierwszym, rzucającym się w oczy elementem wyposażenia stała się kabina prysznicowa, stanowiąca niejako odrębny element kompozycji.

Wykonane w ten sposób przestronne kabiny prysznicowe nadają się do użytku dla dzieci, jak i osób dorosłych. Przestronne wnętrze może być dodatkowo wyposażone w półki lub praktyczne siedziska. Nad kabiną znajduje się dodatkowe okno dachowe, zapewniające optymalne doświetlenie światłem naturalnym.

Tego rodzaju projekty łazienek z prysznicem mogą wygenerować nieco większe koszty inwestycyjne. Jednak ostateczny efekt dekoracyjny będzie bardzo zadowalający. W domu znajdziemy wystarczająco dużo miejsca, aby ulokować w łazience dodatkową wannę. Całość dopełni wc kompakt ze zbiornikiem zewnętrznym oraz stylowe akcesoria łazienkowe.

Gdzie szukać projektanta wnętrz?

Jeżeli szukasz sprawdzonego projektanta wnętrz, wypełnij ten formularz. W odpowiedzi dostaniesz ciekawe oferty od sprawdzonych projektantów.

Sprawdź!

Nasza nowoczesna łazienka z prysznicem i wanną jest na tyle duża i dobrze doświetlona, że możemy zdecydować się na dowolne kolory płytek ceramicznych. Nasz wybór wpłynie na ostateczny efekt dekoracyjny i zachowanie zasad wybranego stylu aranżacyjnego.

Nowoczesna łazienka z wanną na poddaszu, a także TOP 10 aranżacji łazienki
10 pomysłów na łazienki do realizacji w każdym domu - zobacz projekty i zdjęcia

Pomysł 8 – nowoczesna łazienka w stylu minimalistycznym

W domu dobrze sprawdzą się łazienki zainspirowane stylem minimalistycznym. Jest to ponadczasowe rozwiązanie, które nigdy nie wychodzi z mody. Projekty łazienek na poddaszu bazują tu jedynie na najważniejszych elementach wyposażenia, co widać na przykładzie ósmym.

Łazienki minimalistyczne możemy wyposażyć w wannę wolnostojącą. Pamiętajmy jedynie, aby dobrać model o prostych, eleganckich kształtach. Nie dopuszczalne są żadne bogate zdobienia ani przytłaczające wzory, które zaburzą stylistykę aranżacyjną.

Wolnostojąca wanna powinna komponować się z prysznicem, minimalistyczną umywalką i wc. Minimalistyczna, nowoczesna łazienka to także stonowane płytki ceramiczne na ścianach oraz podłodze. Charakter kompozycji podkreślimy dzięki przestronnym lustrom pozbawionym ramy. Dobrym pomysłem będzie także niewielka dekoracja, która delikatnie ożywi wnętrze i przełamie monotonię.

Ciekawa łazienka z akcesoriami dla dzieci, a także TOp 10 pomysłów i aranżacji nowoczesnych łazienek
10 pomysłów na łazienki do realizacji w każdym domu - zobacz projekty i zdjęcia

Kolorowe łazienki dla dzieci i dorosłych

Pomysł 9 – łazienka dla dużych i małych

Aranżacje łazienek dopasowanych dla grupy młodszych użytkowników bazują na żywych kolorach. To właśnie radosne barwy nadają charakteru aranżacji i sprawiają, że łazienka staje się przyjemnym miejscem kąpieli.

W domu znajdziemy miejsce na elegancką łazienkę z prysznicem. Kabiny prysznicowe dla młodszych użytkowników nie różnią się niczym od tych, dedykowanych dla osób dorosłych. Jedyną różnicą może okazać się konieczność nieco niższego ulokowania baterii prysznicowych.

Nasza łazienka w bloku czy domu powinna posiadać eleganckie meble. W mniejszych pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się produkty podwieszane. Zestawmy je z niewielkim wc oraz przestronnym lustrem łazienkowym.

Dobrym pomysłem będzie też wybór wiodącej barwy, która ożywi pomieszczenie. Ciemniejszy, kolor zastosujmy na podłogach, jaśniejszy pozostawmy na ścianach i obudowie prysznica. Wartym uwagi będzie także doświetlenie wnętrza światłem naturalnym oraz lampami łazienkowymi, które zwiększą bezpieczeństwo użytkowania pomieszczenia po zapadnięciu zmroku.

Pomysł 10 – łazienki w zieleni i błękicie

Aranżacje łazienek dla dzieci i osób dorosłych często bazują na uniwersalnych barwach zieleni oraz błękitu. Są to naturalne kolory, które kojarzą się z wodą oraz naturą. Możemy wykorzystać te pozytywne skojarzenia tworząc własne aranżacje łazienek.

Nasz ostatni pomysł to mała łazienka w domu lub mieszkaniu, ożywiona intensywnymi kolorami kafelków oraz mebli. Niebieskie ściany dobrze komponują się w nowoczesnych aranżacjach. Obudowane nimi kabiny prysznicowe warto wyposażyć w deszczownice, które zapewnią komfort kąpieli.

Błękit jest kolorem zimnym i zestawiony samodzielnie może tworzyć niemiłe wrażenie. Dlatego nasz pomysł na aranżacje łazienek obejmuje także meble w kolorze soczystej zieleni. Umiejętne dopasowanie wszystkich barw sprawi, że wnętrze nabiera bardzo ciekawych walorów dekoracyjnych. Możemy je też zastosować w przypadku większej łazienki z wanną. Możliwości jest tak dużo, że każdy inwestor znajdzie pomysł dopasowany do własnego pomieszczenia.

ikona podziel się Przekaż dalej