Łazienka w stylu marokańskim

Mozaika, wielość barw i kolorów to najbardziej charakterystyczne wyznaczniki łazienki w stylu marokańskim - source: FreeDigitalPhotos.net By AmbroOdznacza się luksusowym i niezwykle barwnym wnętrzem posiadającym elementy mozaiki i wykończenia charakterystyczne dla arabskiego wzornictwa.

Styl marokański kojarzy się głównie z uczuciem relaksu i królewskiego komfortu. Niezbędne są tutaj płytki mozaikowe zaopatrzone w marokańskie wzory lub betonowe ściany z zestawieniem odcieni kolorów niebieskiego i zielonego, białego i jasnoszarego  lub bardziej intensywne, na przykład czerwonego i niebieskiego.

Świetnym wyborem jest tutaj również okrągła wanna bądź wanna z baldachimem, ceramiczny zlew z mozaikowym akcentem i drewniane meble. Okna ozdobione przez wzorzyste zasłony plus naścienne dywaniki i mosiężne baterie łazienkowe jeszcze bardziej podkreślą marokański styl.

Dopełnieniem końcowym są fantazyjne świece zapachowe rozmieszczone w różnych punktach łazienki i tęczowe pojemniki wypełnione upajającą wonią pot-pourri.Łazienka modernistyczna Łazienka urządzona zgodnie z zasadami minimalizmu przy użyciu nowoczesnego wzornictwa - source: FreeDigitalPhotos.net by artur84

Bazuje głównie na maksymie ”im mniej, tym lepiej”. Liczy się tutaj przede wszystkim interesująca armatura, styl i prostota, poczucie schludności i czystości oraz intensywne oświetlenie.

Owalne zlewy i wanna świetnie kontrastują z krawędziami kwadratowych mebli i dużymi płytkami podłogowymi. Ważnym elementem jest tutaj odpowiednie dobranie kolorów. Jasny odcień stanowi idealny wybór dla koloru przewodniego, który w połączeniu z akcentami różu, czerni lub seledynu doda łazience oryginalnej estetyki i wytwornej klasy.

Intensywne światła powinny zostać ustawione w taki sposób, aby w rozświetlały pełnię pomieszczenia podkreślając czystość i nieskazitelność stylu. Ponadto aranżacje łazienki modernistycznej cechują bardzo wysokiej jakości materiały potrafiące przetrzymać próbę czasu. 

Aranżacje łazienki ze szklaną kabiną prysznicową

Łazienki ze szklaną kabiną prysznicową znakomitym rozwiązaniem dla małych pomieszczeń.

Zamieniając wannę na prysznic wyposażony w kabinę i drzwi wykonane ze szkła, otrzymamy efekt iluzji większego rozmiaru pomieszczenia. Ważny jest tutaj odpowiedni wybór armatury i wystroju ścian, aby świetnie komponowały się ze szklanymi dodatkami. Możemy zdecydować się na płytki ścienne o dużych rozmiarach z odcieniami szarości lub jasnego brązu, a pod sufitem umieścić stylowe pasy mozaiki lub wzorzystych, małych płytek.

Innym sposobem jest pokrycie ścian i podłogi marmurem, dzięki czemu uzyskamy wprost piorunujący efekt. Wiele osób decyduje się również na ozdobienie szklanej obudowy prysznica poprzez umieszczenie na szkle rozmaitych ornamentów. W niektórych przypadkach wyglądają one bardzo ciekawie, zwykle jednak psują wystrój całej łazienki. Zgodnie z dewizą „less means more” nie warto przesadzać z ozdobnikami.

Sypialnia połączona z łazienką

Umieszczenie łazienki praktycznie w jednym pomieszczeniu z sypialnią to nietuzinkowy i z pewnością kontrowersyjny pomysł - source: FreeDigitalPhotos.net By MR LIGHTMANJest to innowacyjny pomysł, który zyskuje coraz większą popularność nie tylko w luksusowaych hotelach, ale również w prywatnych domach.

Tego typu aranżacje łazienki bazujące na łączeniu pomieszczeń są bardzo modnym i niezwykle wygodnym rozwiązaniem. Oczywiście stosujemy je tylko wtedy, gdy posiadamy więcej niż jedną łazienkę.

Jeżeli zdecydujemy się na łazienkę znajdującą się wewnątrz sypialni, wówczas możemy otoczyć ją szklanym sześcianem, który podkreśli kontrast pomiędzy pomieszczeniami. Chcąc połączyć dwa osobne wnętrza wystarczy wyburzyć ściankę działową lub znacząco powiększyć przejście. Uzyskamy wtedy efekt jednolitego pomieszczenia. Należy też zastosować podobne odcienie barw i wspólny kolor akcentujący, aby jeszcze bardziej uwydatnić połączenie łazienki z sypialnią.

Pamiętajmy, że podczas dekorowania łazienki w określonym stylu, powinniśmy kierować się charakterystycznymi dla niego motywami. Tylko wtedy uda nam się osiągnąć pożądany efekt. Ważne jest solidne i przemyślane wykonanie, dzięki któremu uzyskamy wymarzone aranżacje łazienki.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 86,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły