Meble łazienkowe

Szafki łazienkowe – planowanie

Planowanie zakupu mebli łazienkowych, warto zacząć od wykonania projektu, a dokładniej rzutu z góry dla łazienki. Oczywiście z uwzględnieniem wszystkich wymiarów. Dzięki temu już na samym początku zauważymy, na jakie meble do łazienki możemy sobie pozwolić, a które z nich nie będą ergonomiczne.

Oprócz samych wymiarów powinniśmy wziąć pod uwagę również kolorystykę i styl mebli łazienkowych. Obecnie bardzo popularne są jasne szafki łazienkowe. Chociaż we współczesnych wnętrzach nadal świetnie prosperuje również naturalne drewno. Przeglądając inspiracje, prędzej czy później natrafimy na meble łazienkowe, które odpowiadają naszym preferencjom.

Warto dodać, że wielu producentów mebli łazienkowych w swojej ofercie posiada specjalne programy służące do projektowania. W ten sposób jeszcze przed zakupem konkretnych modeli, a także ich montażem, będziemy mogli rozeznać się, czy rzeczywiście dopasują się do planowanej przestrzeni. Dzięki takim programom wychwycimy również wiele błędów, które na późniejszych etapach urządzaniach, mogłyby być trudniejsze do wyeliminowania. Jeśli chcesz oszacować budżet, wykorzystaj także ten kalkulator remontu lub wykończenia łazienki.

Szafki do łazienki – jak kupować meble łazienkowe?

Meble do łazienki najczęściej oferowane są w poszczególnych seriach lub kolekcjach. W takich okolicznościach występują one w tej samej gamie kolorystycznej bądź też przy zachowaniu identycznej faktury. Ułatwia nam to znacznie kompletowanie konkretnych mebli, takich jak szafki łazienkowe stojące lub podwieszane, czy też meble umywalkowe.

Dokonując właściwego zakupu mebli łazienkowych, na pewno powinniśmy zwrócić uwagę na jakość wykonania. Całkowity koszt powinien być drugorzędnym kryterium, ponieważ meble do łazienki muszą być odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią i działaniem wody. Pamiętając o tym, że w łazience dochodzi do częstego i wzmożonego skraplania się pary wodnej, należy skupiać się na modelach z odpowiednimi zabezpieczeniami. Tylna ścianka mebli wykonana zazwyczaj z płyty pilśniowej musi być zaimpregnowana. Może zainteresuje cię także ten artykuł o urządzaniu małej łazienki?

Zakupu mebli łazienkowych coraz częściej dokonujemy za pośrednictwem Internetu. Wtedy koniecznie zapoznajmy się z regulaminem oferty. Sprawdźmy, czy istnieje możliwość dokonania ewentualnego zwrotu, jeżeli nie będziemy zadowoleni z otrzymanych produktów. Ich jakość musimy ocenić jeszcze przed ostatecznym montażem. Jeżeli nie mamy zaufania do internetowych zakupów, w każdej chwili możemy wybrać się do popularnych sieci sklepów oferujących pełne wyposażenie do łazienek.

Dodatki łazienkowe

Oprócz mebli łazienkowych na wyposażenie tego pomieszczenia składają się również liczne dodatki. Do nich zaliczają się lustra, wieszaki, kosze na pranie czy też różnego rodzaju pojemniki i pudełka przeznaczone do przechowywania. Tego typu akcesoria są nie tylko bardzo przydatne, ale również stanowią swoiste uzupełnienie planowanego designu.

Często zatem mogą stanowić designerską rolę. Nie tylko praktyczną, ale również dekoracyjną. Nadają one charakter wnętrzu, podkreślając konkretny styl łazienki. W tym przypadku możemy wymienić między innymi dodatki minimalistyczne, rustykalne, skandynawskie, czy też industrialne. Kierując się konkretnym typem aranżacji, na pewno będziemy zwracać uwagę na akcesoria wykonane z poszczególnych tworzyw i materiałów. Sprawdź także ten artykuł z projektami łazienek.

Polecane łóżka do Twojej sypialni - sprawdź promocje

Meble łazienkowe – rodzaje

Meble do łazienki – różne typy szafek

Meble łazienkowe w pierwszej kolejności możemy podzielić pod względem typu oraz swojego przeznaczenia. Do nich zalicza się między innymi:

Czy wiesz, że...

Ceny w firmach wykonujących meble na wymiar są bardzo zróżnicowane. Nawet ta sama firma często oferuje różne ceny różnym klientom - na przykład w sytuacji gdy ma dużo innych zleceń często stara się podbić cenę. Dlatego tak ważne jest, aby decydując się na zamówienie mebli porównać oferty przynajmniej od kilku sprawdzonych firm.

Oferty najłatwiej zebrać dzięki usłudze takiej jak Szukaj Wykonawcy na kb.pl. Wystarczy, że wypełnisz prosty formularz, a w odpowiedzi otrzymasz ciekawe oferty od sprawdzonych firm.

Sprawdź!
  • Szafki łazienkowe stojące – mogą stać bezpośrednio na podłodze lub być montowane na nóżkach. Tutaj wyróżniamy dwa główne typy szafek: słupki oraz niskie szafki, często przypominające tradycyjne komody. Nie ma żadnego problemu z ich montażem, ponieważ solidnie opierają się na posadzce.
  • Szafki łazienkowe podwieszane – tego typu szafki różnią się od stojących tym, że nie dotykają podłogi. Są montowane do ściany, najczęściej przy pomocy wkrętów lub specjalnych kątowników. Wybierając szafki podwieszane, należy zwrócić uwagę na maksymalne obciążenie. Montaż na płytkach kaflowych powinien zostać wykonany przez doświadczonego fachowca, który uniknie ich uszkodzeń. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także te artykuły o meblach łazienkowych.
  • Szafki łazienkowe umywalkowe – jak sama nazwa wskazuje, służą one do montażu umywalki. Najczęściej są sprzedawane bez umywalki, czasami jednak znajdują się one w zestawie. Wybierając konkretne meble umywalkowe, musimy koniecznie zwracać uwagę na rozmiary wycięcia, by dopasować do nich odpowiedni zlew. Istotne są nie tylko rozmiary, ale również kształt wycięcia. Szafka z umywalką i z lustrem tuż nad to jeden z ważniejszych mebli w łazience.
  • Półki – są to zwykłe półki zawieszane bezpośrednio na ścianie. Służą do wystawiania kosmetyków, aromatów lub też różnych dekoracji. Możemy zamontować półki proste, jak i również narożne. Świetnie sprawdzą się szczególnie w przypadku niewielkich łazienek, w których liczy się oszczędność każdego centymetra.
Meble łazienkowe powinny być bardzo dobrej jakości, by nie zniszczyły się pod wpływem wilgoci, dlatego warto wybrać produkty od najlepszych producentów
Meble łazienkowe – ceny, rodzaje, opinie, polecane produkty i producenci szafek łazienkowych

Mając do wyboru tak szeroki asortyment łazienkowy, z pewnością wybierzemy odpowiednie meble dopasowane do urządzanego pomieszczenia. Należy pamiętać, by szafki łazienkowe ze sobą nie kolidowały, a także były w stanie pomieścić wszystkie potrzebne akcesoria łazienkowe.

Meble do łazienki – podział ze względu na styl i sposób wykonania

Kupując konkretne meble do łazienki, jednocześnie nadajemy jej określony styl. Na przykład decydując się na białe meble, może pójść w stronę stylu skandynawskiego. Natomiast uzupełnieniem stylu rustykalnego lub kolonialnego okażą się masywne meble z litego drewna. Wybierając styl industrialny, możemy spodziewać się mebli wyjątkowo surowych w swoim wyglądzie. W tym przypadku materiałami przewodnimi będą stal, szkło oraz aluminium.

Meble łazienkowe dzielimy także pod względem materiału lub tworzywa, z jakiego zostały wykonane lub wykończone. Zatem wyróżniamy:

  • Meble drewniane – meble do łazienki wykonane z drewna, muszą być koniecznie odpowiednio zabezpieczone przed działaniem wilgoci. Z polskich gatunków drewna, najlepiej sprawdza się sosna, buk, dąb lub olcha. Jednak chcąc uzyskać piękną oraz naturalną kolorystykę, możemy sięgnąć po gatunki egzotyczne, takie jak wenge, teak, marbau, badi, czy też iroko.
  • Meble z płyty MDF – są w tej chwili najpopularniejsze, a także najbardziej przystępne pod względem ceny. Płyty drewnopochodne, z których są wykonane szafki łazienkowe, również muszą być zabezpieczone przed wilgocią. Różnią się między sobą pod względem wykończenia. Jako okleinę najczęściej stosuje się fornir, laminat, folię lub lakier poliuretanowy.
  • Meble żeliwne – raczej występują w połączeniu z naturalnym drewnem. Tworzą niezwykłe kompozycje, świetnie odnajdujące się w nowoczesnych wnętrzach.
  • Meble metalowe – są rzadkim widokiem w polskich łazienkach. Na ten typ mebli decydują się raczej zwolennicy stylu industrialnego, stawiającego na pełen minimalizm.
  • Meble szklane – w tym przypadku najczęściej mamy do czynienia ze szklanymi półkami zawieszanymi w strefie prysznica lub wanny. Hartowane szkło jest nie tylko eleganckie i wytrzymałe, ale również świetnie radzi sobie z obecnością wody.

Meble łazienkowe – polecani producenci i przykładowe ceny

Meble łazienkowe – ceny

Meble do łazienek są dostępne praktycznie w każdym markecie budowlanym z produktami wyposażenia wnętrz. Istnieje możliwość ich zakupienia przez Internet lub zamówienia bezpośrednio u producenta, jeżeli interesują nas meble pod wymiar.

Poniżej przedstawiamy meble łazienkowe popularnych producentów oraz ich przykładowe ceny:

  • Meble umywalkowe Roca, Ynik Suit 2 szuflady 650 mm, biały połysk – ceny od 721,00 zł
  • Meble umywalkowe Roca, Victoria Basic 80 cm z 2 szufladami, biały połysk – ceny od 955,00 zł
  • Meble umywalkowe Cersanit Dhalia Carina, kolor biały – ceny od 382,00 zł
  • Meble umywalkowe Cersanit Caspia Square/ Oval 80 biała – ceny od 563,00 zł
  • Meble umywalkowe Koło Sanitec Traffic, dąb szary – ceny od 41,00 zł
  • Meble umywalkowe Koło Rekord 60 cm, biały połysk – ceny od 199,00 zł
  • Meble umywalkowe Astor Zestaw Lura szafka + umywalka, dąb sosna, OBI – ceny od 289,00 zł
  • Szafki do łazienki Cersanit Rubid 60 cm, biała, OBI – ceny od 205,00 zł
  • Szafki do łazienki 30 cm, regał słupek, biały, Allegro – ceny od 98,00 zł
  • Szafki do łazienki nad pralkę, Allegro – ceny od 149,00 zł
  • Szafki stojące Cooke&Lewis;, biały, Castorama – ceny od 498,00 zł
  • Szafki stojące Olivia, biały, Castorama – ceny od 598,00 zł
  • Meble umywalkowe Cooke&Lewis Lena 60 cm, biała – 398,00 zł
  • Meble umywalkowe Elita Kwadro Slim, Trufla – 299,00 zł
  • Meble umywalkowe na nóżkach Julia, biały połysk – 215,00 zł
  • Meble umywalkowe z umywalką Gap, biały – 1674,00 zł
  • Meble umywalkowe na nóżkach, Armatura Kraków-fka, gold – 375,17 zł
  • Meble umywalkowe na nóżkach, Amratura Kraków-fka, duero – 643,84 zł
  • Szafka z umywalką New Trendy – 1357,00 zł
  • Szafka z umywalką Elita White Kwadro – 761,71 zł
  • Szafka z umywalką Exellent szara/dąb – 903,00 zł
  • Stelaże podtynkowe umywalkowe Geberit – 385,99 zł
  • Stelaże podtynkowe umywalkowe Grohe - 450,00 zł
  • Stelaże podtynkowe umywalkowe Armatura Kraków-fka – 315,57 zł
  • Stelaże podtynkowe Duravit – 1356,14 zł
  • Lustra łazienkowe Dubiel Vitrum Prostokątne 50x80 cm – 77,99 zł
  • Lustra łazienkowe Vitrum, ośmiokątne 50x50 cm – 65,99 zł
  • Lustra Styler w ramie jasny orzech Lahti, 40x120 cm – 159,00 zł
  • Słupek wysoki Elita, Aqua Line – 492,52 zł
  • Słupek Hatria, wenge – 3547,70 zł

Powyższe ceny mebli łazienkowych są jedynie orientacyjne. Tym bardziej, że wybór szafek do łazienek jest zdecydowanie większy. Poszukując konkretnych mebli, zwykle w sklepach internetowych możemy zrobić wstępną selekcję produktów przy pomocy określonych parametrów. Ustawiając typ szafki, kolor, a także sposób montażu znacznie szybciej dotrzemy do interesujących nas modeli. Kierujmy się najwyższą jakością, a także pozytywnymi opiniami. Wtedy na pewno będziemy zadowoleni z dokonanego zakupu.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 94,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły