Łazienka z charakterem

Dodatki takie jak właśnie kosz na pranie pozwolą nadać unikatowy charakter każdemu wnętrzu. To ważny akcent, na który czasem przy urządzaniu wnętrza nie zwracamy uwagi, ale podczas użytkowania łazienki już tak. Łazienka też może być pomieszczeniem z charakterem. A to, jaki charakter jej nadamy zależy tylko od nas i od naszych wyborów. Nad znalezieniem kosza na brudną bieliznę warto się chwilę zastanowić.

Kosz na pranie powinien być praktyczny i estetyczny, wygodny w użytkowaniu, a przy tym po prostu ładny. Dostępne na rynku pojemniki spełniają te funkcje. Możemy wybierać wśród koszy z naturalnych materiałów, z tworzyw sztucznych w różnych barwach i z różnymi fakturami, a nawet wśród koszy metalowych, które szczególnie sprawdzą się w surowych współczesnych wnętrzach.

Natura czy nowoczesność? Kosze wiklinowe kontra sztuczne

Dostępne na rynku kosze wiklinowe czy bambusowe cieszą oko. Są to produkty naturalne, szczególnie dobrze komponujące się we wnętrzach klasycznych i rustykalnych. Mają one jedną wadę - gdy namokną, materiał, z którego zostały wykonane, szybko się niszczy, A o to przecież nie trudno w łazience, gdzie ciągle mamy kontakt z wodą i wilgotną atmosferę. Wystarczy raz zalać łazienkę, a wiklinowy kosz na pranie nasiąknie i rozwinie się na nim pleśń.

Powierzchnie o strukturze imitującej wiklinę czy rattan nawiązują do natury, a imitacja splotów ma również dodatkową funkcję: tworzy otwory wentylacyjne, które zapobiegają zawilgoceniu ubrań czy bielizny.

W nowoczesnych i surowych wnętrzach sprawdzą się kosze wykonane z kolorowego tworzywa sztucznego czy z metalu odpornego na rdzę. Takie współczesne pojemniki są eleganckie i estetyczne, ale też – co bardzo ważne – nie są podatne na wilgoć.

Dobrym pomysłem do niektórych wnętrz jest kosz na pranie do zabudowy.

Wygoda przede wszystkim

Dobrze jest, jeśli kosz na brudną bieliznę wyposażony jest w wygodne uchwyty. Solidne rączki pomagają w przestawianiu pojemnika z miejsca na miejsce. A przecież wiele osób robiących pranie lubi kosz przysunąć do pralki lub po przechyleniu wyrzucić z niego brudną bieliznę do posortowania.

Warto również zwrócić uwagę na wyściółkę kosza na pranie. Powinna to być miękka, bawełniana lub lniana tkanina. Dobrze jeśli nie jest ona na stałe zamocowana do powierzchni kosza, wtedy można łatwo ją zdjąć i uprać, dbając o higieniczną czystość. Taka wyściółka pełni ważną rolę - zapobiega przykrym zapachom, ale też chroni ubrania z delikatnych tkanin przed zaciągnięciem czy rozerwaniem o powierzchnię np. wiklinową.

Solidność wykonania

Którego z koszy byśmy nie wybrali, warto przyjrzeć się jemu bliżej, czy został starannie wykonany. Niedopuszczalne jest, aby pojemnik na brudną bieliznę posiadał jakieś ostre i wystające elementy. Mógłby przecież porwać nam nasze delikatne ubrania!

Dobrze jest też zastanowić się, czy kosz na brudną bieliznę będzie łatwy do czyszczenia. Imitacje wikliny czy rattanu ładnie wyglądają, dopóki są czyste, ale kiedy w zagłębieniach pojawi się trudny do wyczyszczenia kurz, nie są już tak estetyczne. Podobnie jest z koszami z naturalnych materiałów, jak wiklina czy bambus.

Najlepsze łóżka do Twojej sypialni - sprawdź promocje!

Ranking koszy na pranie

Nasze zestawienie otwiera kosz na ubrania i bieliznę Inox Butterfly włoskiej firmy Meliconi – metalowy pojemnik z kolorową pokrywą i lnianym workiem. W rankingu znalazły się jeszcze dwa produkty tej marki: Multikosz na ubrania, ciekawy i prosty tani pojemnik w żywych barwach, a także dwukomorowy kosz na bieliznę Twin – z pokrywą „Click Clack” i ażurową konstrukcją. Zajmują one jednak dalsze miej

Następny na naszej liście jest wyjątkowo pojemny kosz Kela Mila – okrągły, wykonany z maty bambusowej. Dalej mamy stylowy i elegancki wiklinowy kosz na pranie Eva AWD Interior – z pokrywą bez mocowania. Podobny produkt pojawił się na kolejnym miejscu – to Ben AWD Interior, nieco niższy wiklinowy kosz na bieliznę. Kolejnym polecanym koszem jest Profeos Bambusowy – produkt z brązowego bambusa z miękką wyściółką.

Teraz czas na nietypowy produkt, jakim jest Vitto Malaga – stylowa pufa z otwieranym koszem, który może pełnić funkcje kosza na pranie. Kolejny w naszym zestawieniu to elegancki kosz wiklinowy Tin Tours z pokrywą. Dalej w rankingu uplasował się kosz na brudną bieliznę Ramzey AWD Interior o owalnym kształcie z pokrywą bez mocowania. Kolejne to kosz Rattan Style 60l Curver – z tworzywa sztucznego zbliżonego fakturą do rattanu oraz THK Rattan – o podobnej stylistyce. Dalej w rankingu mamy kosz na pranie Zebra Sepio z tworzywa sztucznego w żywych kolorach i również dostępny w kilku wersjach kolorystycznych kosz Flexy Multim – bez pokrywy, kształtem przypominający torbę. Kolejny to kosz Victor Curver narożny – dobre rozwiązanie do małych łazienek. Ciekawą propozycją jest Tontarelli Adrianna Pastel, niewielki kosz dostępny w pastelowych barwach: fioletowej, niebieskiej, różowej i seledynowej. Ranking zamyka kosz na bieliznę Plast Team – tani plastikowy pojemnik w pastelowych barwach.

Ranking koszy na bieliznę

Miejsce

Nazwa produktu

Materiał

Pojemność

Opis

1

Inox Butterfly

Metal

50 l

Okrągły pojemnik o włoskim designie z kolorową zdejmowaną pokrywą i lnianym workiem.

2

Kela Mila

Bambus

70 l

Okrągły kosz z maty bambusowej ze zdejmowaną pokrywą.

3

Eva AWD Interior

Wiklina

ok. 50 l

Kosz o wysokości 53 cm z pokrywą bez mocowania.

4

Ben AWD Interior

Wiklina

ok. 50 l

Kosz o wysokości 50 cm z pokrywą bez mocowania.

5

Profeos Bambusowy

Bambus

ok. 50 l

Prostokątny kosz o wysokości 50 cm z pokrywą bez mocowania.

6

Meliconi Multikosz

Tworzywo sztuczne

ok. 50 l

Klasyczny kosz z uchylną pokrywą.

7

Vitto Malaga

Tworzywo sztuczne ABS, siedzisko pokryte skórą ekologiczną

ok. 40 l

Okrągła pufa o wysokości 51 cm z koszem pod siedziskiem. Dostępna w czterech kolorach: biały, czerwony, czarny, brązowy.

8

Tin Tours

Wiklina

ok. 40 l

Owalny kosz o wysokości 44 cm z pokrywą bez mocowania.

9

Ramzey AWD Interior

Wiklina

ok. 50 l

Kosz o wysokości 50 cm z pokrywą bez mocowania.

10

Rattan Style 60l Curver

Tworzywo sztuczne

60 l

Kosz o wysokości 61,5 cm z pokrywą, która może się otwierać na dwie strony.

11

THK Rattan

Tworzywo sztuczne

60 l

Kosz z tworzywa sztucznego zbliżonego fakturą do rattanu.

12

Meliconi Twin

Tworzywo sztuczne

60 l

Owalny pojemnik o włoskim designie z pokrywą „Click Clack”.

13

My Style 55 l Curver

Tworzywo sztuczne

55 l

Kosz o wysokości 60 cm z tworzywa sztucznego zbliżonego fakturą do rattanu.

14

Zebra Sepio

Tworzywo sztuczne

50 l

Kosz z odchylaną pokrywą i z nieregularnymi otworami w zwierzęcym motywie.

15

Flexy Multim

Tworzywo sztuczne

50 l

Kosz o wysokości 61 cm bez pokrywy z wygodnymi uchwytami.

16

Victor Curver

Tworzywo sztuczne

50 l

Narożny kosz o wysokości 58,8 cm w żywych barwach z odchylaną pokrywą.

17

Tontarelli Adrianna Pastel

Tworzywo sztuczne

10 l

Prostokątny kosz o wysokości 35 cm z tworzywa zbliżonego fakturą do wikliny – w pastelowych barwach.

18

Plast Team

Tworzywo sztuczne

ok. 50 l

Prostokątny kosz o wysokości 54 cm z odchylana pokrywą.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 80,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły