Wyposażenie łazienki – podstawowe sprzęty

Myśleć nad wyposażeniem łazienki należy zacząć jeszcze w czasie zakładania płytek i wykańczania pomieszczenia. Przecież to, jak i gdzie rozmieścisz płytki łazienkowe zależy od tego, jak będą rozplanowane sanitariaty łazienkowe. Dlatego już kupując płytki łazienkowe należy podjąć kilka podstawowych decyzji – wanna, czy kabiny prysznicowe? Jak szeroka będzie umywalka? I czy chcesz zamontować lustro wklejane w ścianę?

Wybierana armatura łazienkowa powinna spełniać kilka podstawowych warunków. Przede wszystkim powinna być maksymalnie funkcjonalna. Warto na przykład zainwestować w podwieszane sanitariaty łazienkowe, by łatwo było je dokładnie umyć. Z tego samego względu należy zastanowić się także nad rozmieszczeniem poszczególnych sprzętów. Zwróć uwagę na to, że armatura łazienkowa niektórych producentów została tak zaprojektowana, by utrzymanie jej w czystości było łatwiejsze – nie ma na przykład rantów czy trudno dostępnych zakamarków.

Jeśli zależy ci na szybkości mycia łazienki, zdecydowanie lepszym pomysłem będzie zamontowanie wanny. Warto przemyśleć o zamontowaniu na niej zdejmowanego parawanu, dzięki któremu będzie można brać wygodnie prysznic. Kabiny prysznicowe mają wiele zakamarków, w których gromadzi się woda i pojawia się pleśń. Na dodatek na szybkach błyskawicznie osadzają się mydliny i kamień. Wanna jest o wiele łatwiejsza do wyczyszczenia.

Na tym etapie warto także wymierzyć i przemyśleć baterie łazienkowe. Może okazać się, że wybrana przez ciebie bateria zwyczajnie nie pasuje do sprzętu, albo po prostu zajmuje więcej miejsca i na przykład nie mieści się pod szafką. Baterie łazienkowe to duży wydatek, dlatego także warto zainwestować w lepszej jakości modele sprawdzonych producentów – po prostu będą o wiele bardziej trwałe. Oczywiście tutaj wpływ mogą mieć także ceny, jednak na bateriach nie warto oszczędzać.

Wyposażenie łazienek – wybór akcesoriów

Wyposażenie łazienki to nie tylko sanitariaty czy armatura łazienkowa. One decydują o jej funkcjonalności, teraz czas na dodatki, które zwiększają estetykę pomieszczenia. Wybór akcesoriów do łazienki nie jest łatwy, przede wszystkim dlatego, że na małej przestrzeni nie wszystko się zmieści. A przecież jeszcze musisz mieć miejsce na kosmetyki i ręczniki.

Dlatego najczęściej należy wybierać. Zatem pozbądź się ozdób i bibelotów, a postaw na estetyczne dodatki, które będą mogły się przydać. Oczywiście na pierwszym miejscu akcesoriów łazienkowych znajdują się dozownik na mydło i pojemnik na szczoteczki. Ich ceny nie są wysokie, możesz więc kupić naprawdę dobrej jakości, eleganckie akcesoria zrobione z ceramiki lub nawet ozdobnego kamienia.Ciekawie prezentują się także ozdobne uchwyty na ręczniki. Oczywiście w tym celu możesz wykorzystać grzejniki łazienkowe, które dodatkowo mogą być wyposażone w uchwyty do wieszania ręczników. Kolejnym akcesorium, które przyda się w łazience jest dywanik. Chociaż te o długim włosiu są ładne i przyjemne w dotyku, raczej wybierz inne – z mikrofibry lub gumowane. Będą o wiele łatwiejsze w utrzymaniu w czystości.

Sklepy z wyposażeniem łazienek

Sklepy z wyposażeniem łazienek , takie jak Świat Łazienek czy Łazienki Centrum, oferują meble, armaturę, a także wszystkie elementy hydrauliczne i potrzebne do aranżacji i urządzenia pomieszczenia. Są to miejsca, w których zaopatrzysz się we wszystko, co potrzebne do łazienki – od umywalek, poprzez grzejniki łazienkowe, aż do dywaników.

Robienie zakupów w sklepach tego rodzaju jest świetnym pomysłem przede wszystkim dlatego, że masz wszystko w jednym miejscu. Świat Łazienek, Łazienki Centrum czy Vero mają także stały kontakt z producentami. Jeśli będziesz chciał coś zmienić, na przykład dopasować wielkość wanny czy umywalki do wymiarów swojej łazienki, nie będzie to żadnym problemem. Ponadto masz w nich wybór najlepszych producentów, którzy nie zawsze pojawiają się w tanich sklepach budowlanych.


Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 90,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły