Najpotrzebniejsze meble łazienkowe

W każdej, nawet szczególnie małej łazience powinny się znaleźć zamykane szafki. Są one potrzebne do przechowywania środków czystości, ręczników i akcesoriów łazienkowych. Wybierając szafki łazienkowe pamiętajmy, iż nie poleca się przechowywania w jednej szafce: środków czystości, ręczników i preparatów chemicznych. Rodzi to potrzebę zakupu przynajmniej dwóch sztuk, które będą spełniały nieco inną funkcję.

Bardzo dobrym pomysłem jest też zakup umywalki wbudowanej w szafkę. Takie rozwiązanie pozwoli nam na efektywniejsze zagospodarowanie przestrzeni. We wnętrzu szafki możemy układać ręczniki, umieścić kosz na brudne ubrania bądź wykorzystać jako magazyn na środki czystości. Zwróćmy jedynie uwagę, by szafka i umywalka nie były zbyt duże. W łazienkach o powierzchni poniżej 10 m2 najlepiej sprawdzają się modele o standardowej szerokości: 45 lub 60 cm. Jeśli kupimy większą umywalkę z szafką, wówczas może się okazać, iż zajmuje ona zbyt dużo miejsca i zmniejsza funkcjonalność całego wnętrza.

Kolejnymi bardzo ważnymi meblami łazienkowymi są wiszące półki. Tego typu produkty spełniają dwojaką funkcję: zdobią wnętrze, a jednocześnie tworzą nową powierzchnię, którą możemy zagospodarować według własnego uznania. Wiszące półki nie zajmą zbyt dużo przestrzeni i nie ograniczą wolnej powierzchni użytkowej. Nowoczesne, konstrukcje wiszące są szczególnie polecane do łazienek o małych wymiarach.Rozwiązanie wielofunkcyjne

Urządzając małą łazienkę powinniśmy zwrócić uwagę na nowoczesne i sprytne rozwiązania wielofunkcyjne. Jednym z nich jest zintegrowanie wanny z półkami oraz prysznicem. Półki znajdują się bezpośrednio pod powierzchnią wanny i nie zmniejszają wolnej powierzchni użytkowej. Z kolei nad wanną umieszczamy przesuwny parawan bądź kotarę, co z pozwala na wykorzystanie jej również jako prysznica.

Drugim wielofunkcyjnym rozwiązaniem jest połączenie szafki oraz lustra. Taka konstrukcja jest przeważnie dość płytka, a za lustrem znajdują się niewielkie półki, w których możemy ukryć przybory toaletowe. Dobrze dobrana szafka z lustrem może wizualnie powiększyć przestrzeń łazienki, a także poprawić jej funkcjonalność.

Trzecim wielofunkcyjnym rozwiązaniem jest połączenie grzejnika drabinkowego oraz wieszaka na ręczniki. Takie rozwiązanie możemy znaleźć zarówno w małych jak i w dużych łazienkach. Grzejnik drabinkowy z wieszakiem nie zajmie dużo miejsca i znacznie podniesie komfort użytkowy całego wnętrza. W ofertach handlowych znajdziemy małe, kilku żeberkowe konstrukcje, które z łatwością dopasujemy do każdej niewielkiej łazienki.

Minimalizm i przemyślane decyzje

Podsumowując, nawet najmniejsza łazienka powinna posiadać minimum dwie szafki i półkę wiszącą. Zwykle jednak potrzebujemy większej powierzchni na przechowywanie rzeczy, dlatego warto się zainteresować rozwiązaniami wielofunkcyjnymi, które pozwalają oszczędzić naprawdę sporo cennej przestrzeni.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 91,4% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły