Kabina prysznicowa z brodzikiem płytkim czy głębokim?

Podczas wyboru brodzika do kabiny prysznicowej, bardzo ważną kwestią jest jego przeznaczenie. W przypadku osób starszych, zaleca się brodzik do 6 cm, który posiada ryflowane dno i powierzchnię antypoślizgową. Takie rozwiązanie będzie znacznym ułatwieniem podczas korzystania z kabiny. Ponadto będzie doskonałym uzupełnieniem nowoczesnej łazienki i zdecydowanie łatwiej będzie go utrzymać w czystości.

W przypadku świeżo upieczonych rodziców, idealnie sprawdzi się brodzik głęboki. W wielu modelach znajdziemy siedzisko, dzięki któremu możemy bez problemu umyć dzieci. Niestety takie udogodnienie zabiera przestrzeń, która i tak jest ograniczona. Jeśli interesuje cię także prysznic bez brodzika, niezbędne porady i informacje znajdziesz w tym artykule.Ciekawą alternatywą mogą okazać się brodziki podpłytkowe, które umożliwiają instalację kabiny prysznicowej na posadzce. Na ich korzyść przemawia wysoka szczelność i łatwość w montażu, a odpowiednie wyprofilowanie jest gwarancją spływu wody we właściwym kierunku. Umieszczenie takiego brodzika w łazience o małym metrażu sprawi, że stanie się ona bardziej przestronna.

Brodzik i jego kształt

Kształt brodzika do kabiny prysznicowej uzależniony jest od naszych potrzeb i możliwości aranżacyjnych łazienki. Wyróżnić możemy brodzik kwadratowy, prostokątny, symetryczny, półokrągły, asymetryczny i pięciokątny.

W małych łazienkach najlepiej sprawdzi się wersja półokrągła brodzika, z uwagi na jego opływowy kształt, który pasuje do większości wnętrz. Warto jednak pamiętać, że nie każdy tego typu brodzik będzie pasował do wszystkich kabin prysznicowych, dlatego bardzo istotnym czynnikiem pozostaje jego promień. Pomimo standardowych wymiarów, zaleca się wybranie brodzika i kabiny opatrzonej jedną marką. Dzięki temu będziemy mogli liczyć na szczelność i idealne dopasowanie zakupionego zestawu.

Wśród oferty producentów znajduje się także brodzik pięciokątny, który podobnie jak półokrągły, zalecany jest do małych pomieszczeń łazienkowych. Jego połączenie z kabiną pięciokątną przyczyni się do stworzenia oryginalnego wyglądu łazienki. Przeczytaj także nasz artykuł: Jak uszczelnić kabinę prysznicową?

Brodziki w prostokątnej i kwadratowej wersji wyróżniają się większymi rozmiarami, dzięki czemu ich użytkownicy odczują większy komfort podczas kąpieli. Na dodatek, bardzo łatwo możemy je dostosować do znajdujących się w pomieszczeniu mebli łazienkowych.

Brodzik - opinie i cena

W opinii użytkowników, kabina prysznicowa z brodzikiem powinna być przede wszystkim dostosowana do warunków panujących w pomieszczeniu łazienkowym i wygody domowników. Największą popularnością cieszą się jednak brodziki kwadratowe, na korzyść których przemawia to, że zajmują mało miejsca, nie naruszając przy tym komfortu podczas kąpieli. Co ciekawe, dużym uznaniem cieszy się również kabina prysznicowa z brodzikiem zaprojektowana na wymiar, jednak wiąże się z nieco wyższą ceną.

Cena brodzików do kabin prysznicowych uzależniona jest przede wszystkim od rozmiaru i kształtu na jaki się zdecydujemy. Najtańszy brodzik może nas kosztować 220 zł, najdroższy – nawet 700 zł. Na rynku znajdziemy szeroką ofertę producentów brodzików, dzięki czemu bez problemu będziemy mogli go dostosować do naszych potrzeb i budżetu, jakim dysponujemy.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 81,8% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii wanna i prysznic