Drzwi prysznicowe przesuwne – popularne rodzaje

Pojedyncze, podwójne, a może potrójne drzwi kabinowe?

Pojedyncze, przesuwne drzwi do kabiny prysznicowej są najprostszym rozwiązaniem. Jak sama nazwa wskazuje, drzwi kabinowe składają się z jednego, rozsuwanego elementu. Ruchome skrzydło zostaje osadzone na rolkach, które poruszają się po prowadnicy.

Pojedyncze drzwi kabinowe sprawdzą się w przypadku małego prysznica. Niestety rozsuwane skrzydło nie będzie zbyt dobrym rozwiązaniem do kabiny o większych gabarytach. W tym wypadku znacznie lepszym rozwiązaniem okazują się podwójne, rozsuwane drzwi prysznicowe.

Podwójne drzwi kabinowe zapewniają znacznie większy komfort użytkowania. Sprawdzą się w przypadku kabin o rozmiarze 80, 90, 100, a nawet 120 cm. Obecnie jest to jedno z najpopularniejszych rozwiązań, które posiada najlepsze opinie użytkowników. Jeśli szukasz więcej porad i inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o drzwiach przesuwnych.

Podwójne, działające niezależnie od siebie skrzydła umożliwiają wygodne korzystanie z kabiny. Podwójne skrzydła są też łatwe do utrzymania w czystości. Wybierając tego typu elementy wyposażenia, warto zwrócić jedynie uwagę na jakość wykonania.

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem są potrójne drzwi wnękowe. Tego typu produkty mogą posiadać postać harmonijkową lub przesuwną. Świetnie sprawdzają się w różnego typu wnękach łazienek. Kabiny prysznicowe zyskują dzięki nim niebanalny wygląd.

Potrójne drzwi wnękowe składają się z ruchomych elementów, umożliwiające wygodne otwieranie i zamykanie kabiny. W ofertach sprzedaży znajdziemy produkty o różnorodnych rozmiarach. Istnieje też możliwość wykonania drzwi na indywidualne zamówienie. Dzięki temu drzwi wnękowe sprawdzą się w przypadku wnęk o niestandardowych kształtach. Możemy je też dopasować do kabin z natryskiem bez brodzika. Jest to coraz popularniejsze rozwiązanie, posiadające przychylne opinie inwestorów. Takie niebanalne drzwi prysznicowe to wybór wart rozważenia.

Drzwi prysznicowe przesuwne do kabiny bez brodzika

W ostatnich latach mogliśmy zauważyć rosnące zainteresowanie minimalistycznym stylem aranżacyjnym. Owe trendy widać także w pomieszczeniach łazienkowych, w których coraz chętniej tworzymy kabiny prysznicowe bez brodzika. A może zainteresuje cię także ten artykuł o drzwiach przesuwnych wewnętrznych.

Pozbawiony brodzika prysznic z natryskiem może posiadać tylko jedną nieruchomą ściankę. Są to tak kabiny typu walk-In. Dużą popularnością cieszą się też ruchome drzwi wnękowe i dwuskrzydłowe, rozsuwane drzwi kabinowe.

Przesuwne drzwi do kabiny pryszninowej wykonane ze szkła w pięknej i nowoczesnej łazience w kolorach szarości
Przesuwne drzwi do kabiny prysznicowej - opinie, rodzaje, ceny, porady przed zakupem

Wybierając rozsuwane drzwi prysznicowe do kabiny bez brodzika, warto stosować się do zasad minimalizmu. Prosta forma drzwi oraz zamaskowane elementy ruchome stworzą ciekawy efekt dekoracyjny. Eleganckie przeszklenia ze szkła hartowanego zapewnią wygodę użytkowania kabiny, a jednocześnie podkreślą jej minimalistyczny charakter. Szklane drzwiczki mogą posiadać transparentną lub mleczną powłokę. Wybór zależy od efektu, który chcemy osiągnąć.

Alternatywą dla szkła hartowanego są dobrej jakości drzwi z tworzywa sztucznego. Jednak w przypadku kabin z natryskiem bez brodzika nie jest to tak popularne rozwiązanie.

Przesuwne drzwi do kabiny prysznicowej – wybieramy materiał wykonania

Szklane drzwi do prysznica

Drzwi prysznicowe przesuwne mogą być wykonane z kilku popularnych tworzyw. Największym uznaniem cieszą się szklane drzwi do prysznica. Są to produkty wykonane z bezpiecznego szkła hartowanego o zróżnicowanej grubości.

Szklane drzwi kabinowe nie muszą oznaczać monotonii. W ofertach sprzedaży znajdziemy modele ze szkła hartowanego, które pokrywają efektowne grafiki. Nieco tańszym rozwiązaniem będą barwione, szklane drzwi do prysznica. Wybór barw i sposobów wykończenia jest bardzo szeroki i każdy inwestor znajdzie rozwiązanie dopasowane do własnych potrzeb.

Omawiając szklane drzwi do prysznica warto wskazać ich właściwości. Dobrej jakości, szklane skrzydła są odporne na zarysowanie. Niektóre posiadają specjalną powłokę, po której spływają krople wody. Dzięki temu na drzwiach nie pojawia się trudny do usunięcia osad. Ciekawostką są także szklane drzwi bezramowe, które możemy dopasować do kabiny prysznicowej bez brodzika. Tego rodzaju kabina z natryskiem lub deszczownicą wygląda szczególnie efektownie. Co więcej, brak brodzika sprawia, że powierzchnia podłogi nie posiada dodatkowych podwyższeń. Będzie to dodatkowy atut dla użytkowników z ograniczoną sprawnością ruchową. A może zainteresuje cię także artykuł o drzwiach przesuwnych do szaf do zabudowy?

Stylowe drzwi do Twojego domu - sprawdź ceny!

Plastikowe, przesuwne drzwi do kabiny prysznicowej

Drzwi prysznicowe przesuwne mogą być też wykonane z tworzywa sztucznego. Jest to rozwiązanie cechujące się atrakcyjną ceną. Dodatkowym atutem jest niewielka waga skrzydeł. Dzięki temu ich obsługa okazuje się bardzo wygodna.

Dobrej jakości rozsuwane drzwi prysznicowe z tworzyw sztucznych są dość trwałymi i odpornymi na zarysowania produktami. Niestety w ofertach sprzedaży znajdują się też drzwi przesuwne prysznicowe o znacznie gorszej jakości wykonania.

Najtańsze przesuwne drzwi do kabiny prysznicowej są podatne na zarysowania. Zazwyczaj osadza się je na plastikowych prowadnicach, które nie zapewniają dostatecznego komfortu użytkowego. Tania prowadnica może się zacinać i szybko uszkodzić. Dlatego znacznie korzystniejszym rozwiązaniem są skrzydła przesuwne ze średniej lub górnej półki cenowej. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także ten artykuł o systemach drzwi przesuwnych.

Ile kosztują drzwi do prysznica?

Przesuwne drzwi prysznicowe są dostępne w różnych wersjach i bardzo szerokich przedziałach cenowych. Najtańsze modele nabędziemy już od kwoty 200-300 zł. Są to pojedyncze lub podwójne drzwi przesuwne, wykonane z tworzyw sztucznych.

Drzwi wyprodukowane z hartowanego szkła okażą się nieco droższym rozwiązaniem. Cena za proste drzwi wnękowe o szerokości 80 do 120 cm wyniesie ok. 500-800 zł. Jeszcze więcej zapłacimy za drzwi potrójne lub modele ze specjalną powłoką ułatwiającą utrzymanie szkła w czystości.

Cena drzwi o rozmiarach 100-140 cm wynosi od 800 do 1400 zł. Modele o większych rozmiarach będą wydatkiem rzędu 1500-2000 zł. W ofertach sprzedaży znajdziemy także najlepszej jakości, przestronne drzwi przesuwne, których cena zakupu przekracza kwotę 2000 zł. Takie niebanalne drzwi prysznicowe to wybór wart rozważenia. Sprawdź także ten artykuł o drzwiach ażurowych.

ikona podziel się Przekaż dalej