Brodziki konglomeratowe – właściwości i zalety

Wysoka jakość brodzików prysznicowych z konglomeratu

Konglomerat jest często używanym materiałem do produkcji urządzeń sanitarnych, blatów kuchennych czy łazienkowych. Doskonale sprawdza się również jako materiał do budowy płaskiego brodzika. Konglomerat to połączenie żywic poliestrowych ze zmielonym marmurem i skałami dolomitowymi. Brodzik kompozytowy z lanego marmuru to coraz bardziej popularny wybór wśród klientów.

Brodzik z konglomeratu z uwagi na swój skład charakteryzuje się wysoką twardością, która jest jego wielką zaletą. Brodziki prysznicowe powinny być odporne na uszkodzenia mechaniczne, a obecny w tym przypadku konglomerat zapewnia to w 100%. Brodziki konglomeratowe podobnie jak akrylowe są wysoce odporne na wszelkiego rodzaju zarysowania czy wyszczerbienia. Płaski brodzik z konglomeratu charakteryzuje się idealnie równą powierzchnią.

Brodzik kompozytowy jest bardzo dobrym wyborem z uwagi na swój skład. Choć jego cena nie jest niska, to opinie klientów potwierdzają jego cenne zalety. Rosnąca popularność, którą cieszy się brodzik kompozytowy, tylko utwierdza w tym przekonaniu. Konglomerat to materiał, który pozostanie w nienaruszonym stanie przez długie lata.

Zalety brodzika z konglomeratu

Płaski brodzik z konglomeratu jest niezwykle łatwy w czyszczeniu. Dzięki temu, że posiada gładką powierzchnię, brud i zanieczyszczenia nie mają, gdzie się osadzać i gromadzić. Konglomerat posiada również właściwości antyseptyczne, co sprawia, że staje się on wysoce higieniczny i bezpieczny. Jest to bardzo ważne w przypadku korzystania z brodzika przez najmłodszych mieszkańców domu. Dodatkową zaletą, którą posiadają brodziki prysznicowe z konglomeratu, jest to, że są one antypoślizgowe.

Płaski brodzik jest mało zauważalny, podobnie jak nowoczesny prysznic bez brodzika. Dzięki temu brodziki łazienkowe konglomeratowe wpisują się w najnowsze trendy aranżacyjne. Dodatkowym atutem jest duża gama kolorystyczna konglomeratu, co jest zależne od składu danego modelu brodzika. Czarny, beżowy czy grafitowy odcień dopasuje się do każdego stylu w łazience.

Każdy model brodzika konglomeratowego jest odporny na promieniowanie UV. Jest to bardzo ważna cecha, ponieważ zapewnia nieskazitelny kolor przez długie lata. Każdy kolor, nawet czarny czy grafitowy nie odbarwia się pod wpływem promieni słonecznych wpadających do pomieszczenia. Brodziki konglomeratowe to stylowe i eleganckie wykończenie każdej łazienki. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o brodzikach.Brodzik z konglomeratu – ceny oraz opinie

Brodziki konglomeratowe w opiniach klientów

Najważniejsza ocena brodzików konglomeratowych czy choćby akrylowych to ta, która została wystawiona przez zadowolonych klientów. Jedną z najważniejszych zalet jest wysoki poziom bezpieczeństwa, czyli minimalizacja przykładowa uszkodzeń palców czy stopy podczas kąpieli. Brodzik konglomeratowe podobnie jak prysznic bez brodzika posiadają chowane odpływy, które korzystnie wpływają na całą estetykę miejsca.

Brodzik z konglomeratu to doskonały wybór dla rodzin z dziećmi i domowymi zwierzętami. Różnego rodzaju zabawki kąpielowe dla najmłodszych nie narażą powierzchni brodzika na zarysowania czy wyszczerbienia. Podobnie będzie z psami czy kotami, które podczas kąpieli mogłyby porysować przykładowo brodzik stalowy.

Do czarnych, białych czy grafitowych modeli brodzików kompozytowych z łatwością można dobrać dodatki i akcesoria łazienkowe w każdych odcieniach. Brodziki konglomeratowe czy prysznice bez brodzika nie narzucają konkretnego stylu w łazience, a co ważne, nie rzucają się w oczy. Wysoki model brodzika może już optycznie zajmować więcej miejsca w łazience, czego nie można powiedzieć o płaskich brodzikach kompozytowych.

Nowoczesna łazienka bez kabiny, a także brodziki konglomeratowe, brodzik z konglomeratu
Czym charakteryzują się brodziki konglomeratowe oraz polecany brodzik z konglomeratu

Przegląd modeli i cen brodzików kompozytowych

Ceny brodzików z konglomeratu zależą od kilka zmiennych. Jedną z nich jest rozmiar brodzika. Najpopularniejszym i najbardziej kompaktowym brodzikiem jest ten o wymiarach 90 x 90 cm. Zmieści się on nawet w niewielkiej łazience, a jednocześnie dzięki temu, że jest to zazwyczaj płaski model, to nie zmniejszy optycznie przestrzeni. Oprócz brodzików 90 x 90 cm coraz większa popularnością cieszą się modele prostokątne.

Ceny brodzików konglomeratowych mogą również różnić się od siebie w zależności od składu surowca i wybranego producenta. Jak już wcześniej zostało wspomniane, brodziki te nie należą do tanich, ale nie są również bardzo drogie. Ceny wahają są od kilkuset to nawet kilku tysięcy złotych. Poniżej zostały podane niektóre modele brodzików z konglomeratu.

Wykaz wybranych modeli i producentów brodzików konglomeratowych

Model brodzika z konglomeratu

Przykładowa cena

Brodzik kwadratowy konglomerat Pure Marmite 90 x 90 cm

649,00 zł

Brodzik konglomeratowy Helgea prostokątny 120 x 90 cm

678,00 zł

Brodzik konglomeratowy Sanswiss Ronal 90 x 120 cm

1098,00 zł

ikona podziel się Przekaż dalej