Kabiny prysznicowe z głębokim brodzikiem

Głębokie kabiny prysznicowe – co powinieneś wiedzieć?

Kabiny prysznicowe z głębokim brodzikiem cieszą się dużą popularnością wśród osób aranżujących łazienkę. Szukając idealnej kabiny prysznicowej z takim brodzikiem należy pamiętać, że głębokość brodzika mierzy się zawsze od krawędzi przy podłodze do krawędzi, na której umieszczona jest kabina prysznicowa. Warto też zwrócić uwagę na parametry głębokości misy, mierzonej od dna do krawędzi górnej. Według informacji u różnych producentów, najczęściej jest to ok. 5-15 cm. Bardzo głębokie prysznice natryskowe z głębokim brodzikiem mają jednak czasem je głębokie na ok. 30 cm. Jeżeli zdecydujesz się na prysznic z głębokim brodzikiem, będziesz mógł w nim robić pranie, myć małe przedmioty, a nawet kąpać dzieci – brodzik będzie wówczas pełnił funkcję mini wanny. Ze względu na takie możliwości, na głęboki brodzik bardzo często decydują się młode rodziny z dziećmi.

Jeżeli nie masz miejsca na głęboki brodzik, wybierz prysznic bez brodzika lub z płytkim brodzikiem. W przypadku małej ilości miejsca, sprawdzi się też kupno brodzika z odpływem liniowym. Jeśli jednak posiadasz dużą łazienkę i małe dzieci w domu, możesz zdecydować się na głęboką wersję brodzika. Bardzo często brodziki sprzedawane są z siedziskiem albo na nóżkach, co ułatwia korzystanie z prysznica. Poza tym, siedzisko będzie również służyło nie tylko jako udogodnienie dla starszej osoby, ale i chociażby jako… półka na kosmetyki kąpielowe.

Rodzaje kabin prysznicowych z głębokim brodzikiem – jak wybrać idealną?

Kabiny prysznicowe z głębokim brodzikiem dzielą się na:

  • prostokątne
  • okrągłe
  • półokrągłe
  • kwadratowe
  • heksagonalne

Dobierając wymiar brodzika pamiętaj, że musisz zmieścić go wraz z kabiną w łazience – jednak w ten sposób, by nie przytłoczyć pomieszczenia i móc swobodnie korzystać z pozostałej armatury łazienkowej. Pamiętaj, że brodzik musi być przede wszystkim funkcjonalny. Powinieneś zatem zastanowić się, kto z niego będzie korzystał. Zadbaj o bezpieczeństwo użytkowników prysznica, stawiając na brodzik np. z antypoślizgową powłoką. A może zainteresuje cię także ten artykuł o prysznicach bez brodzika?Głębokie kabiny prysznicowe – polecane modele

Kabina prysznicowa półokrągła Hobby R55 z brodzikiem 80 x 80

Ta kabina prysznicowa jest bardzo często kupowanym modelem w sklepach Obi. Wykonano ją z hartowanego i transparentnego szkła (5 mm). Kabiny tego modelu są narożne i półokrągłe. Co ciekawe, kabina prysznicowa z głębokim brodzikiem ma dwuskrzydłowe, rozsuwane drzwi. Mocowane są one na podwójnych rolkach górnych i pojedynczych rolkach dolnych. Wykończenie kabiny jest chromowe, a profile ścienne aluminiowe. Brodzik posiada syfon do brodzika i wygodne siedzisko. Dzięki tej kabinie odświeżysz wygląd wnętrza łazienki i zapewnisz dzieciom bezpieczne korzystanie z prysznica. Wymiar całkowity kabiny to 80 cm x 80 cm x 200 cm. Na kabinę udzielnych jest aż 5 lat gwarancji. Kabiny Hobby to propozycje najtańsze na rynku, jednocześnie będąc solidnie wykończone.

Cena za kabinę to ok. 800 zł.

Brodzik prysznicowy na białym tle, a także kabiny prysznicowe z głębokim brodzikiem, głębokie kabiny prysznicowe
Jak wybrać kabiny prysznicowe z głębokim brodzikiem, czyli głębokie kabiny prysznicowe

Durasan kabina prysznicowa Parma 80 x 80 Cubic z brodzikiem

Kabiny prysznicowe z głębokim brodzikiem Durasan Parma są wysokiej jakości urządzeniami sanitarnymi, które zostały wykonane z grafitowego i hartowanego szkła (6 mm). Szkło w kabinie jest dodatkowo wzbogacane dekorem. Poza tym, całość prysznica dopełniają chromowane, podwójne rolki oraz profile. Rzecz jasna, prysznic sprzedawany jest w komplecie z wysokim brodzikiem. Jeżeli chcesz ładnie podkreślić aranżację swojej łazienki, to będzie idealne rozwiązanie. Kabina prysznicowa mierzy dokładnie 80 cm x 80 cm x 200 cm.

Cena za kabinę to ok. 1320 zł.

Breezz kabina prysznicowa z hydromasażem Royal 90 x 90 półokrągła

Ta kabina prysznicowa wykonana została z hartowanego szkła – zarówno ścianki tylne, jak i drzwi (5 mm – tył czarny, a drzwi grafitowe). Na kabinę składają się też aluminiowe profile w matowym, czarnym kolorze. Kabina posiada przesuwne drzwi dwuskrzydłowe na podwójnych rolkach górnych i pojedynczych dolnych (te drugie są wypinane). Kabina ma 6 dysz do hydromasażu, panel sterujący, oświetlenie, szklaną półkę i deszczownicę (a więc, to zarazem kabiny natryskowe). Syfon do brodzika sprzedawany jest w komplecie z akrylowym brodzikiem i siedziskiem. Pełny wymiar kabiny to 90 cm x 90 cm x 200 cm.

Cena za kabinę to ok. 1500 zł.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 87,8% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii wanna i prysznic