Cement Lafarge – zastosowanie i przegląd oferty

W ofercie firmy znajdują się trzy rodzaje cementu workowanego:

  • Cement workowany Expert – jest to cement portlandzki popiołowy, którego klasa wytrzymałości utrzymuje się na poziomie 42,5. Dzięki niemu beton jest lepiej urabialny, a także posiada najwyższej jakości właściwości reologiczne. Beton wykonany z mieszanki Ekspert sprawdza się również w podwyższonych temperaturach. Ze względu na swoją większą elastyczność cement Lafarge, niweluje ryzyko powstawania rys i pęknięć. Dodatkowo mieszanka chroni przed pojawianiem się węglanowych wykwitów na betonie. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o posadzkach.
  • Cement workowany Specjal – zastosowanie tej mieszanki sprawdza się przy pracach budowlanych, wymagających szybkiego wiązania. Dodatkowo cement Lafarge Polska tego typu może być wylewany przy niskich temperaturach powietrza. Uzyskany beton doskonale radzi sobie w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych. Elementy wykonane z mieszanki cementowej cechują się wysoką odpornością na czynniki mechaniczne. Dodatkowym atutem cementu Specjal jest niski koszt wylewki.
  • Cement workowany Standard – jest to cement uniwersalny wieloskładnikowy wyróżniający się klasą wytrzymałości na poziomie 32,5. Kruszywa cementu sprawdzają się doskonale w podwyższonych temperaturach otoczenia. Cement uniwersalny charakteryzuje się zwiększoną elastycznością mającą wpływ na zniwelowanie pojawiania się rys i pęknięć podczas wiązania betonu. A może zainteresuje cię także ten artykuł o posadzkach betonowych?

Oprócz cementu budowlanego, w ofercie firmy znajdziemy również beton dekoracyjny Lafarge Artevia Kolor i Decor. Pierwsza grupa produktów posiada odsłoniętą warstwę kruszywa, przez co beton prezentuje się w sposób naturalny. Natomiast linia produktów Decor jest barwiona w masie. Dodatkowym atutem, jaki posiada beton dekoracyjny Lafarge, jest doskonała przyczepność. Dzięki temu nawierzchnia znajdująca się na terenie posesji staje się całkowicie bezpieczna. Zastosowanie betonu dekoracyjnego Lafarge Polska odnajduje się nie tylko w prywatnym użytkowaniu, ale również jako wykończenie chodników, ścieżek oraz alejek w parkach lub innych zielonych kompleksach.

Posadzki Lafarge – przykładowy cennik

Oprócz cen cementu workowanego warto mieć na uwadze również koszty wykonania posadzek cementowych w największych miastach Polski. Dlatego w poniższym cenniku znajdą się usługi wylania betonowych posadzek, m.in. w Warszawie, Poznaniu czy też Bydgoszczy. A może zainteresuje cię także ten artykuł o podłogach na gruncie?

Przykładowy cennik posadzek cementowych w różnych miastach Polski

Nazwa produktu lub usługi

Cena

Cement Standard II 32,5, 25 kg

Cena od 11,99 zł

Cement Expert II 42,5, 25 kg

12,50 zł

Wylewka betonowa w Bydgoszczy

Ceny już od 63 zł/m2

Wylewka betonowa w Poznaniu

Ceny już od 62 zł/m2

Wylewka betonowa w Warszawie

Ceny już od 60 zł/m2

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 86,4% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii beton