Cement w Castoramie

Cement w Castoramie jest podzielony na dwa rodzaje – zwykły cement budowlany i cement specjalistyczny. Ten pierwszy to standardowy cement uniwersalny, przydatny na budowie, specjalistyczny w swoim składzie ma dodatkowe kruszywa, które sprawiają, że nadaje się do różnego rodzaju zastosowań.

Cement specjalistyczny może być bardziej odporny na temperatury czy wilgoć. To także popiołowy lub żużlowy cement portlandzki – najbardziej popularny cement najwyższej jakości (oznaczony numerami CEM I i CEM II).

Budowlany cement w Castoramie

W Castoramie swój cement budowlany wystawia dwóch producentów: Górażdże i LaFarge. Cement Górażdże to bardzo ceniona polska marka, która wyróżnia się świetną jakością przy stosunkowo niskich cenach. W Castoramie można zaopatrzyć się w trzy podstawowe typy cementu tego producenta. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o cemencie.

Do produkcji betonu i ław fundamentowych dobrze sprawdza się cement Górażdże Premium CEM I, czyli najwyższej jakości. Początek czasu wiązania zaczyna się dopiero po upływie 60 minut. CEM II marki Górażdże Profi to także cement portlandzki, czyli idealny do wykonywania wieńców, stropów i tym podobnych konstrukcji. Jego czas wiązania to 75 minut. Cement Górażdże Adept nadaje się do wykonania nadproży, wylewek, fundamentów i zapraw murarskich. Jest bardzo uniwersalny, jak każdy cement oznaczony numerem CEM III.

W Castoramie możesz także kupić uniwersalny cement LaFarge. To cement uniwersalny, powszechnego zastosowania. Co ciekawe, dzięki niemu możesz uzyskać nieco jaśniejszą mieszankę czy zaprawę, a to bardzo duży plus.

Cena cementu budowlanego w Castoramie

Cena cementu zależy od kilku czynników. Przede wszystkim decyduje sama jakość cementu – im niższe oznaczenie, tym „czystszy” jest cement, więc będzie droższy. Najczęściej są one sprzedawane w opakowaniach 25-kilogramowych i w Castoramie można takie właśnie znaleźć. Od otwarcia opakowania do jego zużycia powinno minąć 30-60 dni.

Cena cementu w takim opakowaniu wynosi najczęściej około 10 zł. Pojawiają się jednak lekkie wahania cen. Sprawdź także ten artykuł o przygotowaniu suchego betonu.

Beton architektoniczny - zobacz cenę!

Cement w Castoramie w workach, w tym cement Ożarów czy cement Górażdże oraz cena cementu w workach i luzem
Cement w Castoramie - przegląd oferty, ceny, opinie, najpopularniejsze produkty
Cena cementu budowlanego w Castoramie

Marka i nazwa

Cena

Górażdże Profi

10,98 zł

Górażdże Adept

9,98 zł

Górażdże Premium

12,98 zł

LaFarge

10,98 zł

Cement w Castoramie – specjalistyczne odmiany

W dziale specjalistycznych cementów w Castoramie znajdziesz nie tylko niezwykłe rodzaje kruszywa lub przeznaczone do zadań specjalnych, jak i zaprawy cementowe do różnych zastosowań. Na uwagę zasługuje przede wszystkim cement biały Cekol, który jest idealny do wytwarzania zapraw budowlanych do różnych zastosowań. Dzięki niemu są białe i ładnie wyglądają, można je także farbować, więc lepiej się dopasowują do mieszkania. Cena cementu Cekol to 25 zł za 5 kg.

Warto zwrócić uwagę także na zaprawy uszczelniające z dodatkiem cementu. Na uwagę zasługuje przede wszystkim Ceresit CR 65, zaprawa uszczelniająca o białym kolorze. Jest wodoszczelna i paroszczelna, więc nadaje się do zastosowania w łazienkach. Można użyć jej wewnątrz i na zewnątrz budynku. Zaprawa cementowa Atlas Ten-10 to także bardzo uniwersalne rozwiązanie. Nadaje się do naprawy podłoża z betonu, sufitów, ścian.

Cena zaprawy cementowej to około 45 zł za 25 kg worek. Jest większa niż cena cementu ze względu na obecność wielu dodatków. A może zainteresuje cię także ten artykuł o prawidłowych proporcjach betonu?

W ofercie marki Castorama możesz znaleźć jeszcze bardzo wiele różnego rodzaju zapraw cementowych do zadań specjalnych – wodoszczelnych, idealnych na zewnątrz, do tarasów, ścian czy fundamentów. Swoje produkty sprzedają tutaj takie marki jak cement Ożarów, Mapei, Atlas czy Ultrament.

ikona podziel się Przekaż dalej