Grunt do betonu – polecane produkty

Grunt do betonu Weber Saint-Gobain Primo

Jednym z najczęściej polecanych produktów do gruntowania jest grunt Primo, którym możesz bez problemu przygotować podłoże betonowe oraz jastrych cementowy. Używa się go przez nałożeniem podkładu. Możesz nim zagruntować chociażby:

 • podłoże z betonu zwykłego / komórkowego
 • tynk
 • cegłę
 • płyty kartonowo-gipsowe

Grunt należy nałożyć za pomocą szczotki bądź pędzla. To produkt przygotowany do bezpośredniego użycia. Dzięki temu, że możesz od razu go nałożyć, czas prac remontowych znacznie się skraca. Dodatkowo, produkt szybko wysycha, więc gruntowanie podłoża pod płytki przebiega naprawdę sprawnie. Możesz wykorzystać ten produkt dosłownie na każdym etapie remontu. Przez to, że grunt do betonu jest bezpieczny dla płyt kartonowo-gipsowych, nie będzie problemu z wykorzystaniem go do np. podwieszanego sufitu.

Cena za grunt Weber Saint-Gobain Primo to ok. 37 zł / 5 kg.

Grunt głęboko penetrujący Atlas Uni Grunt Ultra

Gruntowanie posadzki z pomocą tego produktu na pewno będzie znacznie prostsze i szybsze. Grunt głęboko penetrujący marki Atlas jest mocno rekomendowany w Internecie. Jest to nie tylko idealny grunt do ścian, ale też do podłóg i sufitów. Można stosować go zarówno w środku, jak i na zewnątrz budynku. Dzięki niemu z łatwością zagruntujesz powierzchnię przed:

 • tynkowaniem
 • szpachlowaniem
 • malowaniem
 • tapetowaniem
 • mocowaniem podłogi / posadzki
 • położeniem płytek ceramicznych

Uni Grunt doskonale wniknie w podłoże zawiązując kruszywo, dzięki czemu wzmocni gruntowaną powierzchnię. Jeżeli planujesz więc gruntowanie betonu, zdecydowanie powinieneś rozważyć właśnie ten produkt. A może zainteresuje cię także ten artykuł z cennikiem gruntowania ścian przed malowaniem?

Cena za grunt Atlas Uni Grunt Ultra to ok. 45 zł / 5 kg.

Grutnowanie betonu przed malowaniem, a także polecany grunt do betonu, cena i rodzaje
Grunt do betonu krok po kroku, czyli porady zakupowe rodzaje i gruntowanie betonu

Beton architektoniczny - zobacz cenę!

Gruntowanie posadzki – który grunt do betonu wybrać?

Grunt kwarcowy CT16 Ceresit - preparaty gruntujące

To bardzo dobrej jakości grunt do elewacji, który możesz stosować nie tylko na zewnątrz elewacji, ale i w środku. Możesz nim gruntować również warstwę zbrojoną siatką czy też tradycyjne tynki. Nie ma problemu, by pokryć nim powierzchnię lamperii, tynków gipsowych, płyt kartonowo-gipsowych czy betonu. Dzięki niemu, zapewnisz powierzchni warstwę ochronną, zwłaszcza gdy będziesz musiał przerwać pracę zimą. Ten rodzaj gruntu jest przeznaczony do gruntowania podłoża, głównie pod:

 • szpachlówki
 • tynk cienkowarstwowy
 • tynk mozaikowy
 • powłoki malarskie

Dzięki gruntowi marki Ceresit, możesz zwiększyć przyczepność do podłoża, a także zredukować jego chłonność. Grunt bardzo szybko wysycha (maksymalnie ok. 3 godziny), przez co przyspieszyć można prace remontowe. Poza tym, produkt jest wodoodporny i paroprzepuszczalny, a także posiada dużą siłę krycia – dzięki czemu beton może stać się jednolity. Nie powstaną przez to plamy, zwłaszcza gdy powierzchnia jest kolorowa (np. tynk mineralny lub akrylowy). Jako że jest to grunt kwarcowy, w swoim składzie posiada drobne kruszywo – właśnie ono odpowiada za gruntowanie powierzchni, która staje się odporna na zarysowania.

Cena za grunt kwarcowy CT16 Ceresit to ok. 100 zł / 15 kg.

Grunt do betonu Sempre Grunt GP

Często polecanym wśród fachowców gruntem do betonu jest też Sempre Grunt GP. To produkt gotowy do bezpośredniego użycia, będący gruntem głęboko penetrującym. Dzięki niemu łatwo i szybko można wzmocnić gruntowane podłoże. Produkt ten świetnie potrafi wyrównać chłonność podłoża i zmniejsza nasiąkliwość chłonnych powierzchni, będąc paroprzepuszczalny i oddychający – podobnie, jak opisywany wcześniej Ceresit. Można korzystać z niego zarówno na zewnątrz elewacji, jak i w środku budynku.

Ten drobnocząsteczkowy grunt do betonu możesz wykorzystać pod podłoża mineralne – zwłaszcza te, które cechują się porowatością i dużą nasiąkliwością. Możesz też wzmocnić produktem nieco słabsze tynki, ale też przygotować podłoże pod:

 • tapetowanie
 • kładzenie posadzki / podkładów podłogowych
 • kładzenie płytek ceramicznych
 • szpachlowanie
 • malowanie

Dzięki silnym właściwościom penetrującym i wiążącym, gruntowanie podłoża pod płytki wykonane tym produktem z całą pewnością przebiegnie bezproblemowo i sprawnie. Grunt do betonu wzmocni malowaną powierzchnię, jednocześnie ułatwiając jej oddychanie. Co ciekawe, ten produkt posiada również Atest Higieniczny, wydany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego (Państwowy Zakład Higieny). Jest to też najtańsza ze wszystkich zaproponowanych przez nas wyżej produktów do gruntowania.

Cena za grunt Sempre Grunt GP to ok. 30 zł / 5 l.

ikona podziel się Przekaż dalej